Anasayfa / Haberler / Ak Parti’nin Büyük İstanbul Mitingi

Ak Parti’nin Büyük İstanbul Mitingi
Erdoğan, büyük İstanbul Mitingi’nde Kazlıçeşme’de konuştu. Kılıçdaroğlu’nun dün ‘1 milyon kişiyiz’ sözüne gönderme yaptı meydan okudu.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisince düzenlenen Kazlıçeşme mitinginde halka seslendi. Erdoğan, yaptığı konuşmada dün aynı yerde yapılan CHP mitingine atıfta bulunarak, “Dün 1 milyonsa bugün 10 milyon burda” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun dünkü ‘1 milyon kişi topladık’ açıklamasına, ilişkin “Emniyet tek tek sayım yapıyor ve verilen rakam belli. Şişir şişir 100 bin kişi” diyen Erdoğan şunları söyledi: “Dün İzmir’de miting, CHP’nin orada yaptığı mitingi 3 katladı… TV’de, çekilmiş olan resimleri yan yana koysunlar, hangisi daha fazla ortaya çıkar. Eğer dün burada 1 milyon kişi varsa, bugünkü mitingimiz 10 milyon…”CHP liderinin sahneyi önde kurdurduğunu iddia eden Erdoğan, “Uyanık ya, alanı küçültmüş” dedi. Erdoğan, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin de bu alanın 4’te 1’inde miting yaptığını ileri sürdü.

1.5 saat sürdü
Genelde mitinglerde 1 saat konuşan Erdoğan, İstanbullulara 1 buçuk saat boyunca seslendi. Kılıçdaroğlu’nun “Onun dişlerini sökeceğim” sözlerine değinen Erdoğan, “Hesap uzmanı mısınız, diş doktoru musunuz?.. Ben bu dişleri sana teslim etmem. Sen yine git hesap uzamnlığına davam et. Ama Allah bu ülkeyi senin gibi hesap uzmanlarının eline düşürmesin… Akıl hocalarını da değiştir, kılavuzu karga olanın….” şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir