yandex
Anasayfa / Teknoloji / Akıllı Kulaklık The Dash

Akıllı Kulaklık The DashSpor yaparken hem müzik dinlemek hem de egzersiz takibi yapmak isteyenler için akıllı telefondan bağımsız çalışan kablosuz kulaklık The Dash, ABD merkezli teknoloji firması Bragi tarafından geliştirildi.

akilli kulaklikThe Dash’in akıllı telefonunuzla bağlantısını kurarak telefonunuzdaki müzikleri dinleyebileceğiniz gibi, telefonunuzdan bağımsız olarak cihazın kendisinde gömülü 4 GB hafızalı müzik çalardan da istediğiniz müziği dinleyebilirsiniz.

Tüm bunların yanında The Dash, tıpkı bir aktivite takip cihazı gibi kullanıcısının attığı adım sayısını, hızını, kat ettiği mesafeyi, kalp atış ve solunum hızını ölçerek eş zamanlı olarak kulaklığa aktarıyor. Cihazı akıllı telefonunuza bağladığınızda telefon konuşmalarınız için de kullanmanız mümkün. Sesinizi kulak kemiğinizden algılayan özel mikrofonu sayesinde sesinizin net bir şekilde karşı tarafa ulaşmasını sağlıyor. The Dash’in tam olarak şarj olması için gereken süre ise bir saat.

http://www.bragi.com/Check Also

Kuantum bilgisayar

Hazır olun! Kuantum bilgisayarları geliyor

İşlemleri ışık hızında gerçekleştiren kuantum bilgisayarların adını artık daha sık duyacağız. Bu teknolojik oyuncaklar, bilgisayar …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir