yandex
hunca life, huncalife kayıt, hunca life sipariş
Anasayfa / İş Fikirleri / En Çok Para Kazandıracak İşler

En Çok Para Kazandıracak İşlerEn Çok Para Kazandıracak İşler, En Çok Para Kazandıran İşler, En Çok Para Kazandıracak Meslekler, En Çok Para Kazandıran Meslekler

Küreselleşmeyle beraber bilişim sektöründe meydana gelen hızlı gelişmeler, nitelikli insan kaynağı eksikliğini de beraberinde getirdi.

Akıllı telefon ve tabletlerin günümüzün vazgeçilmezi haline dönüşmesiyle 2012 yılında IT (bilişim) alanında çalışan eleman ihtiyacının artacak olması öngörülüyor.

Küresel krizin eşiğinde olduğumuz bugünlerde, bilişim sektörü çalışanlarına en çok para kazandıracak sektörlerin başında geliyor.

1. Mobil Uygulama Geliştiriciliği

Web sitelerini yeni akımlara adapte etme yarışına giren şirketlerin akıllı telefon ve tabletler için de uygulama geliştiricisine ihtiyaç duymaları, bu mesleği 2012 yılının en gözde mesleği yapıyor. The technology division of staffing firm Robert Half projeleri için mobil uygulama geliştiricilerin maaşlarının 2012 yılında ortalama yüzde 9,1 oranında artış kaydederek, yılda 85.000 dolar ile 122.500 dolar arasında değişmesi öngörülüyor.

2. Yazılım Geliştiriciliği

Java geliştiriciler için yıllık gelir 60.000 dolar ile 150.000 dolar arasında tecrübeye göre değişkenlik gösteriyor.

3. Kullanıcı Deneyim Tasarımcılığı

Robert Half Teknoloji tarafından yapılan tahmine göre, 2012 yılında maaşların yüzde 6,7 oranında artarak yılda 71,750 dolar ile 104.000 dolar arasında değişmesi öngörülüyor.

4. IT Güvenlik Uzmanı

Siber tehlikelerin artmasıyla birlikte güvenlik uzmanlarının da maaşlarının 2012 yılında yüzde 6 oranında artarak yılda 89.000 dolar ile 121.500 dolar arasında değişmesi öngörülüyor.

5. Veri Geliştiriciler

Robert Half’a göre 2012 yılında yüzde 6,7 artması beklenen maaşlar 88.000 dolar ile 119.000 dolar arasında değişecek.kenthaber.com dan alınmıştır.

cigdemingunlugu.blogcu.comBu Yazılarıda İnceledinizmi?Bir yorum

  1. Hasan Gülbahar

    Keşke Yukardaki rakamlar Türkiye de de geçerli olsa. Yada böyle iş fikirleri yayınlarken Türkiye gerçeklerini hesap edip ona göre yayınlansa daha iyi olmaz mı ?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>