Anasayfa / Ek İş, Ek Gelir / Evde Yemek Yaparak Para Kazanmak

Evde Yemek Yaparak Para Kazanmak
Evde Yemek İşi

Günümüzde işyerlerinin sayısı hızla artmaktadır. Ancak bu artışla birlikte insani ihtiyaçlarının karşılanması gereken personel sayısı da işyerleri için artmakta, maliyetler kimi zaman yüklü olabilmektedir. Sürekli iş hareketliliği olmayan, sürekli para akışı olacak işlerin yapılmadığı işletmelerde personel için yapılan yatırımların maliyeti kimi zaman hedeflenenden yüksek olabilmektedir. Böyle durumlarda işletmeler hem daha lezzetli, daha kaliteli yemek standartlarını personellerine sunabilmek hem de daha uygun maliyetler için evlerinden yemek yaparak gelir elde etmek isteyen bayanlarla çalışmayı tercih etmektedirler.Evde yemek yaparak gelir elde etmek isteyenler için eğer boş vakitleri varsa bu iş son derece pratik ve kazançlıdır. İşletmeler personel sayılarına göre bir hesap çıkartarak malzemeleri evinize dek ulaştırmaktadır. Size ise yalnızca saatlerini aksatmadan evinizde hazır bulunan malzemelerle yemekleri pişirip, ücretinizi alarak gelir elde etmek kalmaktadır. Tabii kimi işyerleri bu işlemi kendi mutfaklarında yapmanızı isteyebilmektedir. Ancak basit yemek pişirme için verdikleri ücretler hiç de fena değildir.

Yemek yaparak gelir elde etmek isteyen bayanlar için ideal olan bu yöntemden şehir ve semtine, personel sayısı ve yapılacak yemeklere göre aylık iki yüz lira ile bin liraya kadar gelir elde etmek mümkündür. Günümüzde birçok ev hanımı bu yöntemi kendilerine meslek edinmiş, ev hanımlığından, ev yemekçiliğini bir sektör haline getirmişlerdir.

Ev yemeğini nerede satabilirim?

1- İnternetten yemek ilan sitelerini araştırın yemeksepeti.com gibi.

2- Sosyal medyada araştırma yapın özellikle facebook ilan sayfalarında yemek gruplarında tanıtımınızı yapabilirsiniz.

3- Bulunduğunuz bölgedeki iş yerlerini kapı kapı dolaşın sorun soruşturun ayıp değil üşenmeyin sorun.

4- Organizasyon şirketlerini arayın etkinlik, davet gibi işlerde sizlere ihtiyaçları olacaktır.

Aklıma bu kadar geldi birazda siz düşünün.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

174 Yorumlar

  1. Merhabalar ev yemekleri yapiyorum.poaca, borek, kisir, pilav turleri salata tuRleri tatli , firin yemekleri ve daha fazlasi …..yaptirmak isteyenler icin emireren531@gmail.com ulasabilirsiniz.pisman olmayacaksiniz..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir