yandex
ek is
Anasayfa / İş Fikirleri / Evlere Ütü Hizmeti; İş Fikri

Evlere Ütü Hizmeti; İş FikriEvlere ütü servisi, Otellere ütü hizmeti, ütü hizmeti iş fikirleri, ütücü dükkanı açmak, evlere ütü hizmeti veren şirketler, evlere ütü

Çeşitli alanlarda servis hizmetleri, girişimciler için yeni yatırım alanları yaratıyor. Çeşitli profesyonel servis mağazaları kuruluyor. Evlere ütü hizmeti vererek siz de hizmet alanında yatırım yapabilirsiniz. Özellikle büyük şehirlerde bu hizmet türü giderek yaygınlaşıyor.

Müşteri portföyü yaratın
Fazla masraf gerektirmiyor. Yatırım maliyetleri son derece makul. Kuracağınız bir ütü hizmet noktası ile hem evlere hem de küçük ve orta büyüklükteki otellere hizmet verebilirsiniz. Bu salonlar genellikle abone sistemiyle çalışıyor. Ücret ise parça başına alınıyor. Ortalama büyüklükteki bir ütü salonunun 500 evden oluşan bir müşteri portföyü oluyor. Bunlar, salonun devamlı müşterileri. Buna ek olarak, parça başı da çalışan bir salonun aylık performansı 1000 eve kadar çıkabiliyor.

Ortalama fiyatlar
Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu hizmet noktalarında ücretler parça başı olarak değişiyor. Miktar arttıkça fiyatlar düşüyor. 20 parçalık ütü hizmet fiyatı 20YTL, 30 parçalık fiyat 25YTL, 40 parçalık fiyat 30YTL civarında. Fiyatlar 70YTL’ye kadar çıkabiliyor. 70 YTL’ye 120 parça ütü yapılıyor.

500 metrekare yeterli
Evlere ütü hizmeti verecek bir salon kurmak isterseniz ortalama 50-100 metrekare büyüklüğünde bir mekana ihtiyacınız var. Ortalama büyüklükte bir salon için, bulunduğu bölgeye bağlı olarak 2 veya 4 adet profesyonel tip ütüye ihtiyaç var. “Paskaralı ütü” olarak da adlandırılan bir ütü sistemi sizin işinizi görebilir. Bu ütü sistemi kendi buharını üreten ve vakum özelliğine sahip olan bir sistem. Bu sistemin fiyatı ortalama 1400 Euro. Eğer salon, alışveriş merkezi gibi sirkülasyonun yoğun olduğu bir bölgede açılacaksa 4 adet ürün bulundurmak gerekiyor. Bunun toplam maliyeti 5600 Euro.
Yukarıda bahsedilen özelliklerde bir salona su bağlantısı, drenaj sistemi, elektrik bağlantısı ve vakum için egsoz bağlantısından oluşan altyapıyı kurmak için de 3000-4000 Dolar civarında yatırım yapmak gerekiyor.

İstanbul merkezli Permak Makine, Böwe Clean markalı makineleri ithal ediyor. Şirket, aynı isimde kuru temizleme mağazalarını franchising sistemiyle açıyor. Sistemin kurulum maliyetleri için detaylı bilgi şirketten alınabilir.
Kaynak: İş Fikirleri / ek gelirBu Yazılarıda İnceledinizmi?Bir yorum

  1. Merhaba. Benim bursa görüklede çamaşır evim var ürü yıkama kurutma gibi işler yapıyorum. Fason olarak ütü yapmak istiyorum ulaşırsanız sevinirim.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>