Anasayfa / Girişimcilik / Girişimci Berkman Çavuşoğlundan CupsOnMe

Girişimci Berkman Çavuşoğlundan CupsOnMe
CupsOnMe, girişimci Berkman Çavuşoğlu tarafından hayata geçirildi. Çavuşoğlu, iki ayda üç bin kullanıcıya ulaştırdığı bu girişimi, uygulamayı geliştirdikten sonra Dublin, New York ve Singapur’a da taşımaya hazırlanıyor.

Adı ‘üçüncü dalga’ olarak konulan özel, bağımsız kahve dükkanları, her semtte ve mahallede açılıp kendi karakter ve kültürünü yansıtıyor. Bu kahveciler, son 10 yılda dünyanın büyük şehirlerinde hızla arttı ve birçok şehirde uluslararası kahve zincirlerinin sayısını geçti. Bu trend bir yıl öncesine kadar Türkiye’de yok denecek kadar azken son altı ayda hızla büyüdü. Artık her semtte kendi hikayesini yansıtan bağımsız kahve dükkanlarını bulur olduk. Sayılan da her geçen gün artıyor.

CupsOnMe

Kahvedeki bu ‘üçüncü dalga’ akımı farklı bir girişime de yol açtı. Girişimci Berkman Çavuşoğlu, CupsOnMe ile kahveyi günümüzde yaygın ve güvenli olarak kullanılan mobil ödeme sistemleriyle entegre etmekle kalmayıp, ‘arkadaşına kahve ısmarlama’ fonksiyonu gibi sosyal paylaşımı da içeren bir iş modeli haline getirdi.

SİSTEM NASIL İŞLİYOR?Sistem şöyle işliyor: Hem Android hem de iOs’te bulunan uygulamayı cep telefonunuza indiriyorsunuz. Bu sistemin ilk özelliği, uygulamanın bulunduğunuz yere en yakın olan bağımsız kahvecileri size listelemesi, özelliklerini belirtmesi ve nasıl gidebileceğinizi tarif etmesi, ikinci özelliği ise uygulama üzerinden kahve tüketim alışkanlıklarına uygun adette ön ödemeli bardak satın alınabilmesi. 5,10 ve 20 bardaklık paketlerin yanında, günde bir ve ayda sınırsız gibi farklı paket seçenekleri sunuluyor. Bu paketlerin fiyatları ise normal fiyatlardan yüzde 30 ile 70 daha indirimli. Seçtiğiniz paketi satın alınca, aldığınız bardaklar kontur misali hesabınıza yükleniyor ve bu bardakları tüm bağımsız kahvecilerde kullanabiliyorsunuz. Sistemin bir diğer özelliği de ‘ısmarlama’ fonksiyonu. Dilediğiniz zaman, arkadaşınız nerede olursa olsun, arkadaşınıza kahve de ısmarlayabiliyorsunuz.

Berkman Çavuşoğlu, “Şu anda en sevilen özelliklerimizin başında arkadaşına kahve ısmarla özelliğimiz geliyor. Aynca uygulamadaki ilk deneyiminizi merak ettiğimiz için yüklediğinizde ilk kahvenizi size biz ısmarlıyoruz. Uygulamayı indirince ilk kahve bizden hediye” diyor.

İKİ AYDA 3 BİN KULLANICI

Berkman Çavuşoğlu, sistemin iki ay önce hayata geçmiş olmasına karşın kullanıcı sayısının 3 bine yaklaştığını ifade ediyor. Çavuşoğlu, 25 kahve dükkanıyla anlaştıklarını ve İstanbul’da neredeyse tüm bağımsız kahveci dükkanlanyla anlaşma içinde olduklannı söylüyor.

Berkman Çavuşoğlu, hedeflerini ise şöyle anlatıyor: “Dükkan sayısından bağımsız olarak, yıl sonuna kadar kullanıcı sayısı hedefimiz İstanbul için 12 bin. Esas büyümeyi yurtdışındaki operasyonlarımızda yakalamayı hedefliyoruz. Uygulamamızı mükemmel hale getirdikten sonra CupsOnMe’yi Dublin, New -York ve Singapur’da başlatma hazırlıklarımız var. Kahve satışlarında kahve dükkanlarından aldığımız indirimi direkt olarak tüketiciye yansıtıyoruz. Gelir modelinde daha yaratıcı şeyler planlıyoruz; tüketici ile etkileşimli reklam modelleri ve B2B satışlan bu yıl içerisinde gelirlerimizin yüzde 90’ını oluşturacak.”

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir