yandex
ek is
Anasayfa / Haberler / Kredi Kara Listesi ve Bilmeniz Gerekenler

Kredi Kara Listesi ve Bilmeniz GerekenlerKredi kara listesi nedir?

Kara liste diye bir liste yok. Sadece, Merkez Bankası ile bankalar arasında bilgi değişimine tabi tutulan karşılıksız çeklere, protestolu senetlere ve ferdi kredi ile kredi kartı borçlularına ilişkin kayıtlar bulunmaktadır.

Merkez bankasının : TCMB 3167 Sayılı Çekle ödemelerin düzenlenmesi hakkında Kanunun 9 ve 16.maddeleri ile 1211 sayılı TCMB Kanununun 44.maddesi kapsamında yani resmi bir düzenleme.

Merkez Bankası kredi kaydında hangi bilgiler yer alır?

Merkez Bankası, veritabanını aylık olarak bankaların göndermiş olduğu bilgiler nezdinde oluşturur ve günceller. Sorunlu olan bireysel krediler, yazılmış veya düzeltme hareketi görmüş çek bilgileri veya protesto edilmiş senet bilgilerinin tamamı bu veritabanında yer alır. Bankalar kredi değerlendirme sürecinde bu veritabanını sıklıkla kullanmaktadırlar.

Kredi kara listesine hangi nedenlerle girilir?

Kullanılan kredi kartı, bireysel kredi, çek ve senetlerden dolayı takip başlatılması durumunda iki veritabanında (Merkez bankası ve Kredi Kayıt Bürosu) ilgili kişi nezdinde takip kaydı yaratılır. İdari ve kanuni takip olarak iki tür takip bulunur. Yasaya göre 90 günü aşan gecikmeler hakkında yasal takip başlatılır. Yasal takibe giren kişiler MB kaydına girerler. İdari takipte ise bu süre bankaya göre değişir.

Banka kredi başvurusunu hangi nedenlerle reddedebilir?

Tek kriter kredi sicili değil. Bankaların kredi başvurusunu değerlendirirken birçok değerlendirme kriterleri vardır. Ödeme gücünüz gelir, gider, geçmiş ödeme performansı, ödeme alışkanlıkları, mevcut risk, kredi skoru, medeni durumunuz, mezun olduğunuz okul, oturduğunuz il, çocuk sayınız, araba sahipliliğiniz gibi bilgiler, teminat, bugüne kadar kefil olduğunuz hesaplar bu kriterler bankaya göre değişiyor.

Merkez Bankası nezdindeki protestolu senetler ile ferdi kredi ve kredi kartı borçlularına ilişkin ödenen kayıtlarda 3 takvim yılını, ödenmeyen kayıtlarda ise 5 takvim yılını doldurmuş olanlar, Merkez Bankası nezdindeki protestolu senetler ile ferdi kredi ve kredi kartı borçlularına ilişkin kayıtlardan silinmektedir. Bu uygulama karşılıksız çekler için geçerli bulunmamaktadır. Dolayısıyla, Merkez Bankası kayıtlarında protestolu senetlere ve ferdi kredi / kredi kartlarına ilişkin 5 yıldan daha eski herhangi bir kayıt yer almamaktadır. Kredi başvurularında şahısların karşısına bankalar tarafından çıkartılan kayıtlar ise doğrudan Merkez Bankası kayıtları değildir.

Bankaların bu kayıtları kütüklerinden silme zorunlulukları bulunmamaktadır. Bankaların, Merkez Bankasının yapmış olduğu silme işlemlerini yapma zorunluluğu olmadığından, Merkez Bankası tarafından silinmiş olan kayıtlar, şahısların bankalara yapmış oldukları başvurularda karşılarına çıkabilmektedir.

Kara Listedeyken Kredi Almak

Kredi başvurusu reddedilen kişi başka bir bankadan kredi alabilir mi?

Bankaların kredi başvurusunu değerlendirirken birçok değerlendirme kriterleri vardır.Ödeme gücünüz gelir,gider,geçmiş ödeme performansı,ödeme alışkanlıkları,mevcut risk,kredi skoru,medeni durumunuz,mezun olduğunuz okul,oturduğunuz il,çocuk sayınız,araba sahipliliğiniz gibi bilgiler, teminat,bugüne kadar kefil olduğunuz hesaplar… bu kriterler bankaya göre değişiyor.

Kredi veren kurumların kredi risk bölümleri kendilerine gelen başvuruları değerlendirirken Kredi Kayıt Bürosu ve Merkez Bankası veritabanlarını referans noktası olarak kullanıyorlar. Merkez Bankasın da kaydı olan kişiye kredi verip vermemek bankaya kalmış bir şey.Her bankanın koşulları,şartları ,esneklikleri farklı.

Kredi kara listesinden çıkmak için neler yapılabilir?

Merkez bankasında kayıtların saklanma süresi ise 5yıldır.bu 5 yılsonunda eğer hakkınızdaki kanuni takip sonuçlanmış ve kapanmış ise merkez bankası kayıtlarındaki listeden isminiz silinir.

Merkez Bankası, söz konusu listeye alınan isimlerden borcunu daha sonra ödeyenleri üç yıl sonra, ödemeyenleri ise beş yıl sora çıkarıyor. Hazırlanan bu listeler ilgili bankaların veri tabanlarında da tutuluyor.

Yanlış bir kayıt söz konusu değilse kayıtların silinmesi mümkün değildir. Gecikmelerde kayıtlarda 12 ay geri gidilmektedir. Takibe düşmüş, daha sonra geri ödemesi tamamlanıp statüsü düzelmiş kayıtlarda ise 5 senelik bir süre söz konusudur. Geri ödemesi tamamlanmamış kayıtlarda ise zaman aşımı 10 senedir.

Kredi kara listesinde olup olmadığımı nasıl öğrenebilirim?

Bunun için taleplerinin açıkça belirtildiği, ad, soyadı, imza, vergi numarası, T.C. kimlik numarası, geçerli bir kimlik fotokopisi ve yazışma adresinin yer aldığı bir dilekçe yazılmalı ve T.C. Merkez Bankası’na gönderilmelidirBu Yazılarıda İnceledinizmi?249 yorum

 1. Slm benim 10000 liraya ihtiyacim var ve kara listedeyim arti icralarimda var hic bir banka kredi vermiyor lutfen cozum

 2. EMEKLISINIZ SKORUNUZ IYI KREDINIZ OTOMATIK MAASINIZDAN KESİLİYOR……AMA KREDIYE IHTIYACINIZ VAR
  ,,,,GELIR BELGENIZ YOK BIZE ULAŞIN KREDINIZI KULLANDIRALIM…05458707854 0544 405 0958 YKB-İNG-FİNANS ONAYLI KREDİLERİNİZİ !!!!!!!!! TEB AKBANK İŞ BANKASI ONAYLI KREDILERINIZI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  SSK SIZ OLMANIZDAN VE GELİRİNİZİ BELGEYEMEMENİZ NEDENİ İLE KULLANAMIYORSANIZ (hayatınız boyunca hiç ssk nız olmasa bile ) ULAŞIRSANIZ AYNI GÜN İÇİNDE KULLANDIRABİLİRİZ.0545 870 7854 0544 4050958…..TALEP TOPLAYAN ARACILAR ULAŞABİLİRSİNİZ

 3. MERHABALAR SSK PROBLEMİNİZİ KREDİ SKORUNUZU YADA KREDİ KART KULLANMİYORSUNUZ DİYE KREDİ ALAMİORSANIZ COZUM BİZDE FİNANSAL FİRMAMIZ VE DESTEGİMİZLE YANINIZDAYIZ HEMDE 2 SAAT İÇİNDE KREDİNİZ HAZIR HALE GETİRİYORUZ TÜRKİYENİN NERESİNDE OLURSANIZ OLUN ÜSTELİK TC KİMLİK NUMARANIZA KREDİNİZ TANIMLATILIR SİZ KİMLİGİNİZLE OLDUGUNUZ İLDEN KULLANIRSINIZ DOSYA MASRAF UCRETİ SADECE PESİN ALINIR KREDİ KOMİSYON UCRETİ KREDİDEN SONRA TAHSİL EDİLİR BİZ BU İSİ GERCEKTEN YAPAN FİRMAYIZ BURDAKİ SAHTEKARLARA YEM OLMAMAK VE BİZİMLE CALISMAK İSTEYEN GERCEK MUSTERİLERE YARDIMCI OLMAKTAYIZ GEREKSİZ KİSİLER ARAMASINLAR BURDAKI SAHTEKARLAR GİBİ MAİLDEN ULASINDA DEMİYORUZ CEP TELEFONUMUZDAN 7 / 24 ARAYABİLİRSİNİZ BORCSUZ VE MUTLU GÜNLER DİLERİZ İSTANBUL ANKARA İZMİR HAFTA SONUDA KREDİ KULLANDIRIMI YAPİLMAKTADIR DİGER İLLER SADECE HAFTA İCİ MİNİMUM CIKARILAN KREDİ TUTARI 15.000 MAXİMUM TUTAR 100.000TL’DİR DAHA ALTI BİR TUTAR YADA ÜST CIKARILMAMAKTADIR. KREDİNİZİ KULLANMAK İCİN HEMEN : 5530149529

 4. Merhaba,

  Eğer acil kredi ihtiyacı ciddi, sen Biz bireysel kredi, ticari kredi, ve dışarı verir, çünkü bu sizin arzu elde şansınız Borcun var, kendi iş kurma düşünüyor musunuz bir Mali yardım alma düşünüyor musunuz şirket kredileri ve kredi her türlü% 2 faiz oranı daha fazla bilgi için e-posta yoluyla bize şimdi {wankerfunding@hotmail.com}

  Borçlunun BİLGİLERİ:

  Tam İsimleri: _______________
  Ülke: __________________
  Cinsiyet: ______________________
  Yaş: ______________________
  Kredi Tutarı Gereken: _______
  Kredi Süresi: ____________
  Kredi Amaç: _____________
  Cep Telefonu: ________

  Wanker Amuller
  Genel Danışman

 5. 15 000 TL IHTIYACIM VAR 4 BANKAYA BORCUM VAR 1500 TL GELIRIM VAR YARDIMCI OLUN 5319705882

 6. Banka sicilim vardi iki buçuk yıl geçti 8000 bin tl lazim yardimci olurmusunuz

 7. ACİL PARA MI LAZIM ?
  İŞİNİZİ BÜYÜTECEKSİNİZ AMA BANKALAR SİZE KREDİ VERMİYOR MU ?
  EV ALACAKSINIZ AMA PARANIZ MI YOK ?
  YENİ BİR ARABAYA NE DERSİNİZ ?
  BİZİ ARAYIN SADECE TC KİMLİK NUMARANIZ İLE BANKALARLA SİZİN YERİNİZE GÖRÜŞELİM !!!
  irtibat=0533 409 91 29
  kredi kullandiracagim diyerek sizlerden ön ödeme isteyenlere irtibar etmeyiniz…

 8. çok düşük oranda hızlı ve acil kredi almak. olisonfinancehome@hotmail.com bize ulaşabilirsiniz

  • KREDİ CEKMEK İSTEYEN GERCEK KİSİLERE YARDIMCI OLUYORUZ PEKİ BU NASİL OLUYOR ONAYLANMAYAN KREDİNİZMİ VAR ? ÖDEME DÜZENSİZLİGİNİZMİ VAR ? SKORUNUZMU DÜSÜK ? SSK YETERSİZMİ KALIYOR ? BUNLAR HİC DERT DEGİL SADECE İKİ SAAT GİBİ KISA BİR SÜREDE KREDİNİZİ BANKADAN CEKİLİR HALE GETİRMEKTEYİZ TEFECİLER GİBİ PARA VERMİYORUZ BANKA İLE PROBLEMİNİZİ COZUP KREDİNİZİ KULLANMANIZI SAGLİYORUZ ÜSTELİK TÜRKİYENİN NERESİNDE OLURSANIZ OLUN HİC BİR PROBLEM DEGİL TC KİMLİK NUMARANIZLA TÜM SUBELERDEN KREDİNİZİ HEMEN KULLANABİLECEKSİNİZ KREDİ CEKİM İSLEMLERİNDE DOSYA MASRAFLARİ PESİN ALINIR KOMİSYON KREDİDEN SONRA ALINIR SİZE HİC PARA VERMEDEN KREDİ CIKARTICAGINI SOYLEYENLER İSLEMLERİNİZE BİLE BAKMAZ SADECE İKİ SAAT GİBİ KISA BİR SÜREDE KREDİ KULLANILIR HALE GETİRMEKTEYİZ MİNİMUM 15.000TL MAXİMUM 100.000TL 36 AY VADELİ OLARAK CIKARTILIR DAHA FAZLA VADE BDDK TARAFINDAN KALDIRILMISTIR. UFAK MEBLALAR İCİN RAHATSIZ EDENLERE KESİNLİKLE CEVAP VERİLMEYECEKTİR KREDİNİZİ HEMEN KULLANMAK İCİN OZGUR BEYLE GORUSUN İRTİBAT NO : 0543 441 94 08

   • YKB-İNG-FİNANS ONAYLI KREDİLERİNİZİ !!!!!!!!! TEB AKBANK İŞ BANKASI ONAYLI KREDILERINIZI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    SSK SIZ OLMANIZDAN VE GELİRİNİZİ BELGEYEMEMENİZ NEDENİ İLE KULLANAMIYORSANIZ (hayatınız boyunca hiç ssk nız olmasa bile ) ULAŞIRSANIZ AYNI GÜN İÇİNDE KULLANDIRABİLİRİZ
    05388151216

 9. kredi çekemeyen arkadaşlar ..yada talep toplayan aracılar 05458707854 den ulaşın yardımcı olalım…..

 10. kredi çekemeyen arkadaşlar ..yada talep toplayan aracılar 05458707854 den ulaşın yardımcı olalım

 11. 2000 tl maas aliyorum 2011yilindan kirmizi kalem var kapanmis
  Ama kredi cekemiyorum 15000 tl cekmek istiyorum yardimci olurmusunuz 05533602750

  • KREDİ CEKMEK İSTEYEN GERCEK KİSİLERE YARDIMCI OLUYORUZ PEKİ BU NASİL OLUYOR ONAYLANMAYAN KREDİNİZMİ VAR ? ÖDEME DÜZENSİZLİGİNİZMİ VAR ? SKORUNUZMU DÜSÜK ? SSK YETERSİZMİ KALIYOR ? BUNLAR HİC DERT DEGİL SADECE İKİ SAAT GİBİ KISA BİR SÜREDE KREDİNİZİ BANKADAN CEKİLİR HALE GETİRMEKTEYİZ TEFECİLER GİBİ PARA VERMİYORUZ BANKA İLE PROBLEMİNİZİ COZUP KREDİNİZİ KULLANMANIZI SAGLİYORUZ ÜSTELİK TÜRKİYENİN NERESİNDE OLURSANIZ OLUN HİC BİR PROBLEM DEGİL TC KİMLİK NUMARANIZLA TÜM SUBELERDEN KREDİNİZİ HEMEN KULLANABİLECEKSİNİZ KREDİ CEKİM İSLEMLERİNDE DOSYA MASRAFLARİ PESİN ALINIR KOMİSYON KREDİDEN SONRA ALINIR SİZE HİC PARA VERMEDEN KREDİ CIKARTICAGINI SOYLEYENLER İSLEMLERİNİZE BİLE BAKMAZ SADECE İKİ SAAT GİBİ KISA BİR SÜREDE KREDİ KULLANILIR HALE GETİRMEKTEYİZ MİNİMUM 15.000TL MAXİMUM 100.000TL 36 AY VADELİ OLARAK CIKARTILIR DAHA FAZLA VADE BDDK TARAFINDAN KALDIRILMISTIR. UFAK MEBLALAR İCİN RAHATSIZ EDENLERE KESİNLİKLE CEVAP VERİLMEYECEKTİR KREDİNİZİ HEMEN KULLANMAK İCİN OZGUR BEYLE GORUSUN İRTİBAT NO : 0543 441 94 08

 12. Slm krediniz cikmazdemeyin 2saat icinde krediniz cebinde acil ihtiyaci olan arasin
  Kara liste derdine son ademdemirkan35@hotmail. Com acil ihtiyaclariniz giderili

  • meltem cantürk

   merhabalar kredi kartı borcum u ödedim ama genede kredi çıkmıyor kara listedeyim kredi çekemiyorum iş kurmak istiyorum biraz naktin var ama yetmiyor bu konuda yardımcı olursanız sevinirim ama nsl ulaşaçaksınız
   iyi günler diliyorum

  • skorum yuksek sgk yok gelırım yok kartlarımı oduyorum duzenli ödemelerim var sırf bu yuzden kredı cekemıyorum dıyorsanız…bayram kredınız hazır demektır bizlere ulaşın 05458707854hizmet bedelimiz %10 dur talep toplayan aracılar için uygundur 05458707854 bnkalarda onaylı kredınız var geır yok yada sgk yok kullanamıyormusunuz arayın kullandıralım.

  • KREDİ CEKMEK İSTEYEN GERCEK KİSİLERE YARDIMCI OLUYORUZ PEKİ BU NASİL OLUYOR ONAYLANMAYAN KREDİNİZMİ VAR ? ÖDEME DÜZENSİZLİGİNİZMİ VAR ? SKORUNUZMU DÜSÜK ? SSK YETERSİZMİ KALIYOR ? BUNLAR HİC DERT DEGİL SADECE İKİ SAAT GİBİ KISA BİR SÜREDE KREDİNİZİ BANKADAN CEKİLİR HALE GETİRMEKTEYİZ TEFECİLER GİBİ PARA VERMİYORUZ BANKA İLE PROBLEMİNİZİ COZUP KREDİNİZİ KULLANMANIZI SAGLİYORUZ ÜSTELİK TÜRKİYENİN NERESİNDE OLURSANIZ OLUN HİC BİR PROBLEM DEGİL TC KİMLİK NUMARANIZLA TÜM SUBELERDEN KREDİNİZİ HEMEN KULLANABİLECEKSİNİZ KREDİ CEKİM İSLEMLERİNDE DOSYA MASRAFLARİ PESİN ALINIR KOMİSYON KREDİDEN SONRA ALINIR SİZE HİC PARA VERMEDEN KREDİ CIKARTICAGINI SOYLEYENLER İSLEMLERİNİZE BİLE BAKMAZ SADECE İKİ SAAT GİBİ KISA BİR SÜREDE KREDİ KULLANILIR HALE GETİRMEKTEYİZ MİNİMUM 15.000TL MAXİMUM 100.000TL 36 AY VADELİ OLARAK CIKARTILIR DAHA FAZLA VADE BDDK TARAFINDAN KALDIRILMISTIR. UFAK MEBLALAR İCİN RAHATSIZ EDENLERE KESİNLİKLE CEVAP VERİLMEYECEKTİR KREDİNİZİ HEMEN KULLANMAK İCİN OZGUR BEYLE GORUSUN İRTİBAT NO : 0543 441 94 08

 13. BEN ŞUNU ANLAMIYORUM ÇEVREMDE BİR ÇOK GENÇ VAR, MAAŞINDAN ÇOK DAHA FAZLA PARA HARCIYORLAR, EV TUTMUŞLAR ELLERİNDE İPHENOLAR TABLERLER FİLAN, SORUYORUM KREDİ KARTI İLE ALMIŞ. ÜSTELİK CEBİNDE DÖRT TANE KREDİ KARTI VAR. BİRİNİN BORCUNU DİĞERİ İLE ÖDEYE ÖDEYE YAŞIYOR VE ÇOĞUNU DA ÖDEYEMİYOR. YAHU BİR KİŞİDEN ALDIĞIN BORCU ÖDEYEMEZKEN BİR BAŞKASINDAN BORC ALMANIN MANTIĞI YOKTUR Kİ ONUN BORCUNU DA ÖDEYEMEYECEKSİN. SALAKLIK BAŞA BELA. ASIL SALAK OLAN BANKALAR BİR KİŞİNİN CEBİNDE KAÇ TANE KREDİ KARTI VAR HEPSİNİN BORCUNU ÖDEMİŞ Mİ ÖDEYEMEMİŞ Mİ BAKMADAN HABİRE YENİ KREDİ KARTI VERİYORLAR SONRA DA BORCUNU ALAMAYIP HACİZ DİYE MİLLETİN PEŞİNE TAKILIYORLAR. EL KOYACAKSIN BANKADAKİ MAAŞINA KARDEŞİM. MAAŞI BANKAYA YATIYOR İSE VERECEKSİN KREDİSİNİ. DAHA ÖNCEKİLERİ ÖDEYEMİYOR İSE VERMEYECEKSİN KREDİ KARTI. BORÇ VERİYORSUN HAYIR PARA DAĞITMIYORSUN.

  • KREDİ CEKMEK İSTEYEN GERCEK KİSİLERE YARDIMCI OLUYORUZ PEKİ BU NASİL OLUYOR ONAYLANMAYAN KREDİNİZMİ VAR ? ÖDEME DÜZENSİZLİGİNİZMİ VAR ? SKORUNUZMU DÜSÜK ? SSK YETERSİZMİ KALIYOR ? BUNLAR HİC DERT DEGİL SADECE İKİ SAAT GİBİ KISA BİR SÜREDE KREDİNİZİ BANKADAN CEKİLİR HALE GETİRMEKTEYİZ TEFECİLER GİBİ PARA VERMİYORUZ BANKA İLE PROBLEMİNİZİ COZUP KREDİNİZİ KULLANMANIZI SAGLİYORUZ ÜSTELİK TÜRKİYENİN NERESİNDE OLURSANIZ OLUN HİC BİR PROBLEM DEGİL TC KİMLİK NUMARANIZLA TÜM SUBELERDEN KREDİNİZİ HEMEN KULLANABİLECEKSİNİZ KREDİ CEKİM İSLEMLERİNDE DOSYA MASRAFLARİ PESİN ALINIR KOMİSYON KREDİDEN SONRA ALINIR SİZE HİC PARA VERMEDEN KREDİ CIKARTICAGINI SOYLEYENLER İSLEMLERİNİZE BİLE BAKMAZ SADECE İKİ SAAT GİBİ KISA BİR SÜREDE KREDİ KULLANILIR HALE GETİRMEKTEYİZ MİNİMUM 15.000TL MAXİMUM 100.000TL 36 AY VADELİ OLARAK CIKARTILIR DAHA FAZLA VADE BDDK TARAFINDAN KALDIRILMISTIR. UFAK MEBLALAR İCİN RAHATSIZ EDENLERE KESİNLİKLE CEVAP VERİLMEYECEKTİR KREDİNİZİ HEMEN KULLANMAK İCİN OZGUR BEYLE GORUSUN İRTİBAT NO : 0543 441 94 08

 14. Merhaba, ben Bay harryjohnson, özel kredi
  borç veren kim
  hayat zaman fırsat kredi veriyor.
  Acil bir kredi borçlarını temizlemek için ihtiyacınız var ya da
  işinizi geliştirmek için sermaye borç ihtiyacın var mı?
  tarafından reddedilmiştir
  Bankalar ve diğer mali kurumlar? Sen yapmak
  bir konsolidasyon kredi veya bir ipotek ihtiyacınız var?
  Burada tüm yapmak için olduğu gibi daha fazla arama,
  Geçmişte bir mali sorunlar.
  Biz bireyler için fon dışarı borç
  kötü bir var mali yardıma muhtaç
  kredi veya para ihtiyacı
  faturaları iş yatırım, bir
  oranı % 2.Bu orta sizi bilgilendirmek için kullanmak istediğiniz
  Biz güvenilir ve yararlanıcı Yardımı render
  ve size sunmak için istekli olacak bir
  kredi.Bu yüzden bugün e-posta
  :harryjohnson021@gmail.com üzerinde

 15. özgürlük kredi̇ hi̇zmet destek plani inc

  Biz kredisi bireysel kredi borç konsolidasyonu, girişim sermayesi, iş kredileri sunmak,% 3 bir kredi ve kredi onay almak yardımcı olmak için buradayız
  eğitim kredileri, mortgage kredisi veya “herhangi bir nedenle kredi.” Ancak, bizim yöntem gerekli kredi miktarını belirtmek için imkanı sunuyor ve süresi sen gelemez. (libertyloaninvestment@ymail.com).

 16. Merhaba,

  Eğer acil kredi ihtiyacı ciddi, sen Biz bireysel kredi, ticari kredi, ve dışarı verir, çünkü bu sizin arzu elde şansınız Borcun var, kendi iş kurma düşünüyor musunuz bir Mali yardım alma düşünüyor musunuz şirket kredileri ve kredi her türlü% 3 faiz oranı daha fazla bilgi için e-posta yoluyla bize şimdi {susanloanhelp@hotmail.com}

  Borçlunun BİLGİLERİ:

  Tam İsimleri: _______________
  Ülke: __________________
  Cinsiyet: ______________________
  Yaş: ______________________
  Kredi Tutarı Gereken: _______
  Kredi Süresi: ____________
  Kredi Amaç: _____________
  Cep Telefonu: ________

  Bayan Susan Donnell
  Genel Danışman

 17. Merhaba,
  Bu Bayan Laura Jacobs, özel bir kredi borç veren herhangi bir mali yardıma ihtiyacı olan herkes için bir finansal fırsat açmak olan genel kamuoyunu bilgilendirmektir. Biz açık ve anlaşılır bir şart ve koşul altında bireyler, firmalar ve şirketler için% 2 faiz oranıyla kredi vermek. e-posta ile bugün bize: (winnersloancompany(a)gmail. com)

 18. Merhaba,
  Bu Bayan Laura Jacobs, özel bir kredi borç veren herhangi bir mali yardıma ihtiyacı olan herkes için bir finansal fırsat açmak olan genel kamuoyunu bilgilendirmektir. Biz açık ve anlaşılır bir şart ve koşul altında bireyler, firmalar ve şirketler için% 2 faiz oranıyla kredi vermek. e-posta ile bugün bize: (winnersloancompany(a)gmail. com)

  • merhaba bayan jacobs ben adem şu anda okadar çaresiz bir durumdayımki ,en ufak bir şeyden bile etkileniyorum.çaresizlik gerçekten çok kötü birşeymiş.eşim çocuğum ve ben tabiri caizse yemeye ekmeğimiz yok .bayramda eşimi çocuğumu sevindirecek birşey yapmak istiyorum düzenli bir işim olsun istiyorum gercekten çokmu şey istiyorum.sizden ricam ama yardımcı olursunuz,ama kredi verir bir iş kurmama vesile olursunuz ,oda sizin tercihiniz şimdiden teşekkür ederim. tel.05456911306

   • Bu ne ya yemeye ekmeğim yok diyor eşi ve çocuğunu bayramda sevindirmek için kredi usulü para istiyor. Üsteliik işi de yok. Yahu ne insanlar var, elalemin derdi yok sana harcasın ve bir daha geri vermesin diye para verecek öyle mi?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>