Anasayfa / Kariyer ve İş / Orduevi personel alımı, Orduevlerine sivil personel alımı başladı

Orduevi personel alımı, Orduevlerine sivil personel alımı başladı
Orduevi personel alımı 2011

Genelkurmay’ın yeni projesi uygulamaya geçti. İlk etapta Ankara’daki orduevlerinde garson, aşçı ve kuaför olarak çalışan erler kıtalarına çekildi. Yerlerine sivil personel alındı.  Genelkurmay Başkanı Org. Işık Koşaner’in talimatıyla Ankara’da tüm orduevlerinde garson, aşçı ve servis elemanı gibi hizmetleri siviller yapmaya başladı.

Orduevleri personel alımı İstanbul ve İzmir’de devam edicek.

Uygulama en yakında İstanbul ve İzmir’de de başlayacak. Sivilleşme orduevindeki ücret tarifesine yansıdı. Çay fiyatları 15 kuruştan 25 kuruşa, kahve 25 kuruştan 1 liraya yükseldi.

TÜRK Silahlı Kuvvetleri, (TSK) orduevlerinde asker yerine sivil personel istihdam edilmesi için düğmeye bastı. Genelkurmay Başkanı Org. Işık Koşaner’in talimatıyla 1 Ocak’tan itibaren Ankara’daki tüm orduevlerinde garson, aşçı ve servis elemanı gibi hizmetleri siviller yapmaya başladı.

Sivil personel istihdamıyla birlikte orduevlerindeki ücretlere de yılbaşı itibariyle en düşük yüzde 40 olmak üzere farklı oranlarda zam yapıldı.VATAN’a bilgi veren Genelkurmay kaynakları, Ankara’daki tüm orduevlerinde hayata geçirilen sivil personel istihdamı uygulamasının diğer illere de yayılması için çalışmaların hız kazandığını belirterek, “Ankara’yı en yakın zamanda İstanbul ve İzmir’deki orduevleri izleyecek. Sivil personel temini için zaman gerekiyor. Temmuz ayında uygulamanın tüm orduevlerinde hayata geçirilmesi planlandı” dedi.

Orduevlerinde güvenlik ve dış koruma hizmetleri ise yine askerler tarafından verilecek. Zorunlu askerler artık orduevlerinde berber, bayan kuaförü, müzisyen, garson, aşçı, resepsiyonist, çaycı, lostra, kasiyer, şoför, kat görevlisi, ütücü gibi askerlik dışı işlerde çalıştırılmayacak.

Fiyatlar da değişti : Sivilleşme, orduevlerindeki ücret tarifesine de yansıdı. Ankara’daki orduevlerinde ücretlere yılbaşından itibaren en düşük yüzde 40 oranında zam yapıldı. Çay fiyatları 15 kuruştan 25 kuruşa, kahve 25 kuruştan 1 liraya, oda fiyatları ise günlük kişi başı 7 liraya yükseltildi.

Sivilleşme kapsamında, orduevlerindeki ihtiyaca göre hizmet alımı yapılmaya başlandığı da öğrenildi. Orduevindeki ihtiyaç doğrultusunda, özel sektörden uzun süreli veya etkinlik başına garson, aşçı, müzisyen gibi personel sağlanması için anlaşma yapıldığı belirtildi.

Orduevlerine sivil personel alımıyla ilgili haberi takip edin.
Tsk personel alımı ve Orduevi personel alımını takip edeceğiniz link

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

154 Yorumlar

  1. Meraba metin Sayar 1987 dogumluyum Gaziantep de. Yaşatım .askerligimi 2009tamamladım .görevim pide lahmacun. Mutfak bölümde 9 yaşından bu yaşıma kadar çalışıyorum ordu evlerinde çalışmak istiyorum. Egitimim lise mezunuyum. İletişimim 05535471934 yardımcı olursanız sewinirim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir