Anasayfa / Kariyer ve İş / Orta ve üst düzey bankacılara koçluk eğitimi şart

Orta ve üst düzey bankacılara koçluk eğitimi şart
Bankacılık sektörü ülkemizde koçluğa en çok yatırım yapan sektörlerden birisi. Bazı bankalar koçluk eğitimlerini üst ve orta düzey yöneticilerinin standart gelişim programlarına dahil etmiş durumda. Bunun yanı sıra bankacı arkadaşlarımızın da bireysel olarak koçluğa yoğun ilgi duyduğunu görüyoruz.

calisan

Koçluk eğitiminin bireysel olarak herkese faydası var. Ancak bankacılık sektöründe kimlere mutlaka lazım diye sorarsanız, en azından şube müdürü ve birim yöneticilerinin, bölge müdürlerinin ve yardımcılarının bu eğitimi almasının çok önemli olduğunu söyleyebilirim.Koçluk eğitiminde kazandırılan yetkinliklerin bankacılık sektörü açısından, takım ekip yönetiminde, müzakerede ve çatışma yönetiminde, çalışanların performans geribildiriminde hedeflerin rasyonel biçimde oluşturulup takibinde, vizyon geliştirmede kullanılabilen ve liderlik ve yöneticilik becerileri ve araçları olduğu söylenebilir. Özellikle bankacılık sektöründeki yoğunluk ve tempo bankacılarımızın stres düzeyini artırıyor ve bunun sonucu olarak karar verme mekanizmalarını olumsuz yönde etkileyip, mesleki tükenmişlikle karşı karşıya kalmalarına neden olabiliyor.

Koçluk eğitimi ise, denge, kontrol, dönüşüm, yeni ve planlı yolculuk, iç dış kaynakların yeniden keşfi demektir. İş, aile ve kişisel yaşam üçgeninde denge sağlanmasına, ilişkilerin ve yaşamın yönetilmesinde yardımcı olur. Ayrıca geleceği tasarlamak ve bu günden geleceğinizi planlama adına adım atmakta güçlük çekiyorsanız o zaman iyi bir koç size önemli bir destek sağlayacaktır.

Nuri Murat AVCI / House Of Human Koçluk Eğitim Danışmanlık, Kurucu Ortak

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir