yandex
yatırım uzmanı LR iş ortaklığı
Anasayfa / Kariyer ve İş / Ortadan Kaybolan Iş Arkadaşı

Ortadan Kaybolan Iş ArkadaşıKüçük bir şirkette çalışan bir muhasebeci her öğleden sonra birkaç saat ortadan kayboluyordu. Adam hiçbir zaman neden çıkması gerektiğini bildirmiyor ve kendisi ortada yokken iş arkadaşlarının onun bilgisine ihtiyacı olabileceğini umursamıyordu. Geri döndüğünde de vicdan azabıyla, kayıp zamanı telafi etmek için akşama kadar çalışıyordu. Bu çalışma programı da onun gece kuşu tarzına uyuyordu. Fakat bu durum bana yazıp tavsiye isteyen kadının, ofiste muhasebeciye danışılması gerektiğinde adamın çoğunlukla dışarıda olması sebebiyle işlerinin aksamasına neden oluyordu.

Ortadan Kaybolan Iş Arkadaşıİşiniz böyle düşüncesiz iş arkadaşlarına bağlı olduğunda, bilgiyi iletmek için ikiniz için de makul olan bir son teslim tarihi kararlaştırmaya çalışın. Bu kişiden, şirketin acil durumlarda kendisine ulaşılabileceği bir cep telefonu numarası bırakmasını isteyin.

Eğer bu kişi sürekli ortadan kayboluyor ve patronun istediği önemli bilgiyi teslim etmiyorsa, işin elinizdeki kısmını patronunuza diğer çalışanın katkısını alamadığınızı belirten bir not ile birlikte iletin. Bu yöntem, o kişinin öğleden sonra düzeninin değişmesini sağlayacak bir müdahaleyi te-tikleyebilir.


Yatırım Maliyeti Az İş Fikirleri İçin TIKLAYINIZ.

Bayanlara Ek İş Önerileri İçin TIKLAYINIZ.
Bunu da İnceledinizmi ?

Kariyerin İçin Bilmende Fayda Olan 60 Şey

Kariyerin söz konusu olunca bazı konular vardır ki kimseye soramazsın ve herhangi bir kitapta da …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir