yandex
ek iş Reklam Alanı
Anasayfa / Foto Galeri / Para Kazandıracak İş Fikirleri

Para Kazandıracak İş FikirleriKendi işini kurmak isteyene 24 seçenek

Yeni nesil iş insanları arasında ‘kendi işini yapmak’ güçlü bir arzu. Bu potansiyel içinden yıllardır çok çarpıcı hikayeler de çıkıyor. Bunlara her dönem olduğu gibi gelecekte de yeni hikayeler eklenecek. İşte bu hikayelerin yazılma potansiyelinin yüksek olduğu henüz kitleselleşmemiş, gün yüzü bile görmemiş denebilecek yeni girişim alanlarını araştırdık. Bazıları çok düşük bütçelerle yapılabilecek bu 24 işlerde, kuşkusuz bugün erkenden cesurca adımı atanlar çok daha kazançlı çıkacak.

iskurmak

Türkiye, girişimci bir ülke olma yolunda hızla ilerliyor. Bu anlamda uluslararası alanda yapılan araştırma sonuçlarından çıkan rakamlar istenilen düzeyde olmasa da yine de umut verici. Küresel Girişimcilik Raporu (Global Entrepreneurship Monitor)’un 2011 rakamlarına göre, 18-64 yaş aralığındaki potansiyel ve yeni girişimci oranlarının toplamını ifade eden toplam girişimcilik aktivitesi, Türkiye’de 2010 yılında yüzde 8.6 iken, 2011 yılında yüzde 11.9’a çıktı.

Zira bu rakam 2006 yılında yüzde 6.1 seviyelerindeydi. Potansiyel girişimcilik rakamlarındaki artışın da gözle görülür bir şekilde artış kaydettiğini görüyoruz. Türkiye’deki potansiyel girişimci oranı 2006 yılında yüzde 2.2 iken, 2011 yılında bu oran yüzde 6.3’e çıkmış. Yine, 2006 yılında yüzde 4 olan yeni girişimci oranı da geçtiğimiz yıl yüzde 6’ya yükselmiş.

Rakamlar bize Türkiye’nin girişimcilik anlamında altı yıl önceden çok daha farklı bir tablo çizdiğini gösteriyor. Girişimciler ve girişimcilik ruhu artan Türkiye için önümüzdeki dönem trend olabilecek karlı ve yeni iş modellerini araştırdık. Özellikle tarım ve hayvancılıkta yeni iş fırsatları dikkat çekiyor. Bu iş fırsatlarının çoğu da Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından destekleniyor.

Bunun yanı sıra genç nüfusuyla övünen ancak hızla yaşlanan Türkiye’nin yaşlı ekonomisine yönelik yeni girişimcilere ihtiyacı olduğu da bir gerçek. Çaydan kahvaltı büfelerine süs bitkisinden su piresi yetiştiriciliğine kadar bin TL’den bir milyon TL’ye yatırımla kadar kurabileceğiniz birbirinden ilginç 24 iş modelini araştırdık.
İlgili Benzer Yazılar50 yorum

  1. ptt emeklılerı hıç kredı kullanmadıysanız 100 bın tl kredı ımkanı.yok ıkıncı kredımı kullancam dıyorsanız 30 bın tl kredı ımkanı 0544 405 0958kredı kartımı duzenlı oduyorum puanımda ıyı ama sgk yok dıye kredı vermıyorlar dıyenlerdensenız ulaşın 0544 405 0958emeklisiniz ve kredi alamıyormusunuz gelin biz yardımcı olalım aynı gün krediniz hazır 05350177340ANKA BANKA DOLAŞIP KREDİ BAŞVURUSU YAPMANIN, MERKEZ BANKASI KAYITLARINDAKİ BAŞVURU SAYINIZI ARTTIRDIĞINDAN; KREDİ PUANINIZI DÜŞÜRDÜĞÜNÜ BİLİYOR MUSUNUZ?

  2. En iyi işi İzmir Çeşmede yapabilirsiniz. meslek “anahtarcılık” ” çilingir” .
    daha yeni kapıyı açtırdık 80 TL. adam elinde matkapla dolaşıyor… ne iş bildiği var nede başka bişi deli gibi para kazanıyor. göbeği deliyor yeni göbek satıyor iş bu ! değeri 80 lira ! çalıştığım yerin kasasını açmıştı aynı kişi bir yıl önce 400 TL almıştı. o kasayı da parçalayıp kullanılmaz hale getirdi ! bu mesleği daha önceden yapmış işini bilen birisi bu ÇEŞME de çok kazanır size tavsiyem ! 5 sezonda viila aldı kişi ! neden olmasın !

  3. AKTİF DANIŞMANLIK

    AKTİF DANIŞMANLIK:ÇALİŞANA,EMEKLİYE,SSK LIYA,MEMURA KREDİ İMKANI SUNUYOR;AYNI GÜN İÇERİSİNDE KREDİLERİNİ SONUÇLANDIRIYORUZ ozg_keklik@hotmail.com

  4. slm iş yapmak isteyen kişiler özellikle arap körfez ülkeleri ve avrupa ülkeleri ihracaat ithalat yapmak isteyen yabancı ve türk ortaklar arıyorum .. Ciddi kişiler mesaj yazsın 0546 203 44 90

  5. arkadaşalr ben halis osmancık pirinci satıyorum türkiyenin en leziz pirincidir denemesi bedava isteyen arkadaşlara istedği kadar gönderebilirim uygun fiyata deneyin farkı hiisewdin murat odabaşı 05443888369

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top