Anasayfa / Şirket Haberleri / Xerox,WaterWare Internet Services adlı özel bir şirketi satın aldı

Xerox,WaterWare Internet Services adlı özel bir şirketi satın aldı
Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Xerox, Kaliforniya merkezli WaterWare Internet Services adlı özel bir şirketi satın aldı. Xerox, WaterWare’in satın alınmasıyla Xerox’un DocuShare kurumsal içerik yönetimi (ECM) platformunda verdiği hizmetlere, elektronik sağlık raporları ve eczane siparişlerinin tutulması ve yönetilmesi hizmetlerini de ekledi.

Amerika’nın California eyaletinde Silikon Vadisi’nde hizmet veren WaterWare, 8 seneden beri Xerox’la iş ortaklığı yapıyor. WaterWare sistem sağlayıcı olarak, Xerox’un DocuShare platformu üzerinde teknolojiler geliştiriyor. Bu satın almadan WaterWare’in profesyonel çalışan kadrosu da Xerox DocuShare’e platform ekibine katılacak.

Xerox Türkiye Hizmetler Stratejik Hesaplar Operasyonu (SAO) Satış Direktörü Gülçin Uysal satın almayla ilgili yaptığı değerlendirmede; ‘Xerox’un yaptığı bu tür stratejik satın almalar gücümüze güç katıyor. Her sektörden, her ölçekteki şirkete daha kapsamlı hizmet verme şansına ulaşıyoruz. Xerox’un dış kaynak kullanımı ile sunduğu hizmetlerin kapsamının genişlemesi ile müşterilerimizin gözündeki katma değerimiz daha da artacaktır’ dedi.WaterWare, web tabanlı yazılım geliştirme, yazılım entegrasyon ve özelleştirme çözümleri sunuyor. Xerox DocuShare hizmetleri ise, temel içerik servislerinin yönetilmesine, iş süreçlerinin otomatikleştirilmesine ve dijital arşivleme çözümlerine kadar uzanıyor. WaterWare’in sağlık ve kamu sektöründeki uzmanlığının, Xerox DocuShare’in içerik yönetimindeki gücüyle birleştirilmesi ile özelleştirilmiş ve sektör odaklı avantajlar sunan bir sistem yaratıldı.

Son yıllarda önemli satın almalar gerçekleştiren Xerox, geçtiğimiz yıl tarihinin en büyün satın almasını gerçekleştirmişti. Amerikalı Affiliated Computer Services (ACS) şirketini 6.4 milyar dolara satın alan Xerox, bu birleşme ile dünyanın en büyük iş süreçleri yönetimi hizmetleri sağlayıcısı durumuna geldi. Bu satın almadan sonra Xerox, 2010 yılının dördüncü çeyreğinde toplam gelirlerini yüzde 42 oranında artırdı.

Xerox Büro Araçları Ticaret ve Servis A.Ş. Hakkında:

İşle ilgili önceden tahmin edebileceğimiz tek şey önceden tahmin edilemeyeceğidir. İş, kimi zaman ani gelişmeler yüzünden kimi zaman işin doğası gereği karışık ve sürekli değişkendir. Başarılı bir şirketin yapması gereken, bu tahmin edilemezliği yönetebilmek için şirketin alt yapısını oluşturan teknolojiyi, yazılımı ve iş süreçlerini olabildiğince etkin ve verimli kullanabilmektir. Bunu Xerox’tan daha iyi anlayan olamaz. İş süreçleri ve doküman yönetiminde dünyanın lider şirketiyiz. Teknolojilerimiz, uzmanlığımız ve hizmetlerimiz, her koşulda şirketinizin daha etkili ve verimli bir şekilde çalışmasını sağlamaktadır. Xerox şirketinizin merkezinde olduğu sürece, gerçek iş dünyasındakiyerinizi almak için hazırsınız demektir.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir