Anasayfa / Haberler / ‘Dünyagöz Kısa Film Yarışması’ Başlıyor

‘Dünyagöz Kısa Film Yarışması’ Başlıyor
Dünyagöz Kısa Film Yarışması

Göz sağlığında verdiği kaliteli hizmetin yanı sıra kültür ve sanat çalışmalarının desteklenmesi konusunda da fark yaratmayı hedefleyen Dünyagöz Hastaneler Grubu, sinemaya gönül veren üniversite öğrencilerine yönelik kısa film yarışması düzenliyor.

Tema: ‘Gözlerde HD kalitesi’

Hayata daha iyi bakmak kavramından yola çıkılarak bu yılki teması ‘Gözlerde HD Kalitesi’ olarak belirlenen Dünyagöz Kısa Film Yarışması’na, üniversite öğrencileri süresi 4 dakikayı geçmeyen kısa filmleriyle 29 Nisan 2011 tarihine kadar başvurabilecek. Yarışmaya katılan filmler, Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Peyami Çelikcan, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden Prof. Dr. Suat Gezgin, Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden Öğr. Gör. Ali Saydam, Oyuncu Ali Poyrazoğlu, SİNEBİR Başkanı ve yönetmen İsmail Güneş ve Sabah Gazetesi sinema yazarı Olkan Özyurt ve Dünyagöz Hastaneler Grubu İcra Kurulu Üyesi Gülferi Yıldırım Öğün gibi değerli isimlerden oluşan bir jüri tarafından değerlendirilecek.

Büyük ödül 10.000 TL

Yarışmada birinci olan filme 10.000 TL, ikinci filme 6.000 TL, üçüncü filme ise 4.000 TL ödül verilecek. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi, www.gozdefilmler.com adresinde yer alıyor.Yarışma gelenekselleşecek

Bu yıl ilki gerçekleştirilecek Dünyagöz Kısa Film Yarışması’nı gelenekselleştirmeyi hedeflediklerini ifade eden Dünyagöz Hastaneler Grubu İcra Kurulu Üyesi Gülferi Yıldırım Öğün, ‘Dünyagöz Hastaneler Grubu olarak kültür, sanat ve sinemaya destek vermeyi kurumsal sorumluluğumuz olarak görüyoruz. Bu nedenle sinema öğrencilerinin hem yaratıcılıklarını hem de eğitimlerini desteklemek için Dünyagöz Kısa Film Yarışması’nı düzenledik. İlk yarışmanın konusunu daha iyi bakmak, daha iyi görmek kavramlarından yola çıkarak, ‘Gözlerde HD kalitesi’olarak belirledik. Hedefimiz kısafilm yarışmasını geleneksel hale getirmek ve üniversite öğrencilerine desteğimizi her yıl artırarak sürdürebilmek’ dedi.
Dünyagöz Hastaneler Grubu Hakkında:

1996 yılında hizmet vermeye başlayan Dünyagöz, göz sağlığıyla ilgili her türlü soruna 365 gün, 24 saat kesin çözüm getiriyor. Ülkemizde yeni bir dönem başlatan Dünyagöz Hastaneler Grubu, yurt içi ve yurtdışında toplam 16 merkezinde ilkeli sağlık hizmeti veriyor. Dünyagöz, sürekli yenilenen eksiksiz teknolojisi, profesör, doçent ve uzman doktorlardan oluşan 150 kişilik deneyimli medikal kadrosu, bine yakın personeli ve çağdaş yönetim anlayışıyla kısa sürede dünyanın sayılı birkaç merkezi arasındaki yer alıyor. Türkiye çapında İstanbul, Ankara, Antalya ve İzmit olmak dört ayrı ilde, altı tanesi tam teşekküllü toplam 10 hastanesi ve yurtdışında Hollanda, Almanya, Belçika, İngiltere ve Arnavutluk’ta bulunan 6 klinikle hizmet veren Dünyagöz Hastaneler Grubu, önümüzdeki dönemde yurtdışında açacağı hastaneleriyle de geniş bir coğrafyaya yayılmayı hedefliyor.


İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir