Anasayfa / Kariyer ve İş / 118 bin yeni kadro açıldı

118 bin yeni kadro açıldıBakanlıkların yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun hükmünde kararnamelerle devlette 118 bin 409 yeni kadro ihdas edildi.
Önceki günkü Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlanan 9 yeni bakanlığın teşkilat ve görevleri hakkında kanun hükmünde kararnamelere göre, ihdas edilen kadrolarda 9 müsteşar, 29 müsteşar yardımcısı ve 53 genel müdür görev yapacak. 9 yeni icracı bakanlık içinde en fazla kamu görevlisi, 50 bin 818 kadro ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda çalışacak. Kadro açısından bu bakanlığı 24 bin 249 kadroyla Çevre, Orman ve Şehircilik Bakanlığı, 17 bin 648 ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, 14 bin 967 ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, 4 bin 880 kadroyla da Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı takip edecek. Yeni bakanlıklardan Ekonomi Bakanlığı’na 3 bin 195, Kalkınma Bakanlığı’na 1.357, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na 1.102, Avrupa Birliği Bakanlığı’na da 33 kadro ihdas edilirken, Doğu Anadolu Bölgesi ve Konya Ovası Bölge Kalkınma İdaresi başkanlıklarının kadro sayısı da 140 olarak belirlendi. Bir başka Kanun Hükmünde Kararname’yle yeni dönemde atanacak bakan yardımcılıkları için de 20 kadro açıldı. Düzenlemeler kapsamında Avrupa Birliği Bakanlığı’nda 12, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda da 802 kadronun iptali yoluna gidildi. Devlet Personel Başkanlığı, mevcut ve yeni kadrolara göre yeni düzenlemeye gidecek, mevcut bazı kadrolarda değişiklik yapacak.

  Çalışma hayatında annelikYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Mutsuzluk, İş Dünyasındaki En Önemli Sorunlardan Biri

ŞEHİR hayatının negatif enerjiyle trafiği, kent insanında dalga dalga yayılan mutsuzluk hastalığını artırıyor. Madde ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir