Anasayfa / Haberler / 130 kadın girişimciye daha burs verilecek

130 kadın girişimciye daha burs verilecek130 kadın girişimciye daha burs verilecek

10 bin kadin girisimci sertifika programi10.000 Kadın Girişimci Sertifika Programı’ kapsamında 2013 yılında 130 kadın girişimciye daha burslu eğitim verilmesi hedefleniyor. Programdan yararlanmak isteyen kadın girişimcilerin, 15 Temmuz tarihine kadar www.10000kadin.org adresinden başvurularını yapmaları gerekiyor.

Goldman Sachs, Goldman Sachs Vakfı ve Özyeğin Üniversitesi’nin birlikte yürüttüğü 10.000 Kadın Girişimci Sertifika Programı, 2013 yılı ikinci dönem kayıtları için iş dünyasında seslerini daha gür çıkarmak isteyen yeni kadın girişimcileri bekliyor.

Program dördüncü yılında da işini büyütmek isteyen kadın girişimcilere yol göstermeye devam ediyor. Türkiye’de 2013 yılının ikinci yarısında toplam 130 kadının daha ücretsiz eğitim göreceği programdan yararlanmak isteyen kadın girişimcilerin 15 Temmuz 2013 tarihine kadar www.10000kadin.org adresinden başvurularını yapmaları gerekiyor.

Sosyal sorumluluk projesi olarak yürütülen 10.000 Kadın Girişimci Sertifika Programı’ndan Türkiye’de bugüne kadar toplam 274 kadın girişimci burslu eğitim aldı. Proje tamamlandığında, Türkiye’de 400 kadın girişimci eğitim almış olacak. Global dünyanın gerektirdiği yönetim becerileri ve bilgi donanımları ile programdan mezun olan kadınların yüzde 83’ü işlerini büyütmeyi başarırken, yüzde 77’si yeni işe alımlar yaparak istihdama önemli katkı sağladı, ilk yılından itibaren büyük ilgi gören program kadın girişimcilere profesyonel bakış açısı ile beraber cesaret ve özgüven de aşılıyor.
Nasıl bir eğitim?

10.000 Kadın Girişimci Sertifika Programı kapsamında üç aya yayılmış bir süre içerisinde toplam altı haftada 182 saat eğitim veriliyor. Eğitimler; ‘girişimcilik ve sermayeye erişim’, ‘pazarlama ve satış’, ‘organizasyonel planlama ve süreç yönetimi’, ‘muhasebe ve finans’, ‘ticaret ve iş planı geliştirme’ ve ‘iş planı değerlendirme’ konularını içeriyor.

Programı tamamlayıp sertifikasını alan her kadın girişimci, mezun olduğu günden itibaren en az bir yıl süre ile izleniyor ve işini büyütebilmesi için mentörlük ve koçluk hizmetlerinden yararlanıyor.

  Zeka Doğuştan Gelir, Yetenek Eğitim İle Geliştirilir

Hedef 400 girişimci eğitmek

Küresel finansal hizmetler şirketi Goldman Sachs tarafından 2008 yılında başlatılan 10.000 Kadın Girişimci Sertifika Programı, halen 43 ülkede yürütülen bir sosyal sorumluluk projesi. Program dünya genelinde işini kurmuş ancak yeterli imkanlardan yoksun 10 bin kadına girişimcilik ve işletme eğitimi vererek işlerini büyütmelerine destek olmayı amaçlıyor. Dünyada 90’ın üzerinde akademik kurum ve sivil toplum kuruluşu tarafından yürütülen program, Türkiye’de ise Özyeğin Üniversitesi ve Goldman Sachs Vakfı işbirliği ile 2009 yılında hayata geçirildi. Dört yıl sürecek projenin temel hedefi; işlerini büyütme potansiyeline sahip 400 kadına eğitim vermek. Eğitim programı, işini yönetebilmesi için gerekli işletme eğitimini alamamış kadınların konu üe ilgili tüm eksiklerini kapatmayı hedefleyecek şekilde düzenlenmiş altı modülden oluşuyor. Üç dönem halinde yıl içine yayılan tüm eğitimler burslu olarak veriliyor ve katılımcılardan hiçbir ücret talep edilmiyor.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Marka şehir: Nevşehir

Nevşehir Ekonomisi Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Gıda Depolama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir