Anasayfa / Kariyer ve İş / 17 Yıllık Kariyerini Meditasyona Tercih Etti

17 Yıllık Kariyerini Meditasyona Tercih EttiKariyerini meditasyona tercih etti

ebru sirik17 yıllık kariyerini bırakarak ABD’ye giden ve üniversitede meditasyon eğitimi alan Ebru Şinik, Türkiye’de kurumsal şirketlere toplu meditasyon eğitimleri vermeye başladı. Türkiye’de Pepsi’den Âras Kargo’ya kadar pek çok şirketin tepe yöneticilerinden çalışanlarına meditasyon eğitimleri vererek, motivasyonu artırmayı hedefliyor.

Stres günümüzün en önemli sorunu. Özellikle büyük şehirlerde yaşayan metropol insanı günlük rutini içerisinde stresi de adeta bir rutin gibi yaşıyor. Bu da doğal olarak iş verimliliğini olumsuz yönde etkiliyor. Bu anlamda spor yapmak ya da zihni dinlendirmek artık farkındalığı artan kent insanı için önem taşımaya başladı.

Bilimsel olarak zihni dinlendirme tekniği olan meditasyon, en kolay rahatlama tekniklerinden biri. Meditasyon, ülkemizde yeni yeni duyulmaya başlasa da özellikle ABD ve Avrupa ülkelerinde oldukça yaygın bir dinlenme tekniği. Türkiye’de de artık kurumsal şirkeder, çalışanlarını motive etmek için toplu meditasyonlara başlamış durumda.

Bu işi Türkiye’de başlatan girişimci ise Ebnı Şinik… Türkiye’de ilk olarak kurum, kuruluş, CEO ve beyaz yakalı çalışanlara ‘Stresle baş etme, motivasyon, uyumlu çalışma, üretkenlik’ konularında meditasyon eğitimleri veriyor Şinik.

GLOBAL ŞİRKETLER ARASINDA POPÜLER
17 yıllık kariyer hayatının zirvesindeyken, kariyerini Türkiye’de bırakan Ebru Şinik, kendi iş hayatında yaşadığı sorunlardan yola çıkarak, insanların mutlu olmasına yardıma olmak, stresle baş edebilme ve mutlak huzuru keşfedebilme konularına ilgi duyup bu konularda insanlara yardım etmeye karar vermiş. 40 yaşında ABD’ye gidip alanında dünyanın otorite kabul edilen üniversitesi olan Chropra Çenter Üniversitesi’nde eğitim alan Şinik, myfikirler.com ‘Yükselen Çağ’ adıyla kurduğu şirkede, dünyada Apple, Nike, Procter & Gamble, Microsoft, Shell, Reebok International Ltd.,IBM, Yahoo!, Deutsche Bank, New Balance, PricewaterhouseCoopers şirketlerin aldığı eğitimleri Türkiye’deki şirkedere veriyor.

  Stanton Chase CEO’lara 90 Günlük Koçluk Hizmeti

STRESİ YÖNETMEK İÇİN

“Meditasyon, bilimsel olarak zihni dinlendirme tekniğidir. Derin bir şifa yöntemi olup, kurumsal şirketlerde işyerinde stresi azaltma ve stres yönetimi için dünyada şu anda kullanılan en önemli ve en etkili araçtır” değerlendirmesi yapan Ebru Şinik, stres ve stres kaynaklı rahatsızlıkların bir çığ gibi büyüdüğünü ve meditasyonun; artık her yaş ve meslek grubu tarafından ciddi bir ilgi gördüğünü belirtiyor.

Meditasyonun dünyada doktorlar tarafından da hastalarına her gün düzenli olarak yapılmasının tavsiye edildiğine dikkat çeken Şinik, “Başarı eğrisi sürekli yukan doğru olan birçok endüstri lideri ve profesyonel yönetici meditasyon tekniğini, stresi yönetebilmek, rahadamak, bilinçli seçimler yapmak ve yaratıcılıklarını arttırmak üzere düzenli olarak kullanmaktadırlar” şeklinde konuşuyor.

“Motivasyonu artırıyor”

Türkiye’de Amplio Hotel, Pepsi-Co Türkiye, UBS Menkul Değerler, Aras Kargo, Danone gibi şirkederin tepe yöneticilerine bu eğitimleri verdiğini ifade eden Şinik, şöyle devam ediyor

“Türkiye’deki şirkeder de artık stresi azaltmak ve çalışanlarını motive etmek için meditasyon tekniğine başvurmaya başladı. Meditasyon yapan bir insanın motivasyon ve odaklanma oranı, yapmayan birine göre oldukça yüksek. Bu da şirkederin ilgisini çekiyor. Grup meditasyon şeklinde yaptığımız seanslarda şirket çalışanları oldukça memnun ayrılıyor.”

Burcu Tuvay / Ekonomist
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

2019’da Ücretlere Yapılacak Zam Oranları ve Yeni İK Politikaları

Ekonomik dalgalanmalar kurumsal şirketlerin insan kaynakları politikalarında yeni düzenlemeler yapmasına yol açtı. 2019’da ücretlere yapılacak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir