Anasayfa / Haberler / 18 Yaşındaki Hacker Yakalandı

18 Yaşındaki Hacker YakalandıYunanistan’da 18 yaşındaki bir gencin Interpol ve ABD hükümetinin bazı web sitelerinin şifrelerini kırdığı gerekçesiyle gözaltına alındığı bildirildi.

Yunan medyası, başkent Atina’nın Brahami semtinde gerçekleştirilen operasyonda yakalanan, kimliği açıklanmayan gencin son 3 yıldır Bilişim Suçları Departmanı’nın aramalarında ”liste başı” olduğunu duyurdu.
Söz konusu kişinin, Yunan polisinin yanı sıra FBI ve Interpol’un şifrelerini kırması nedeniyle Amerikalı yetkililerce de arandığı belirtilen haberlerde, FBI yetkililerinin soruşturmaya katılmak üzere bugün Atina’ya gelmelerinin beklendiği kaydedildi.

Öte yandan, gözaltında bulunan gencin, polislerden, hisse senetlerinin takibini yapabilmek amacıyla internet bağlantısı olan bir bilgisayar talep ettiği bildirildi.

Yunanlı hackerin ifadesinde, ”faaliyetlerine diğer hackerlerin saygısını kazanmak için başladığı ancak sonrasında ailesine maddi yardım sağlamak için eylemini sürdürdüğünü” söylediği belirtildi.

Gencin Yunan borsasında ”önemli” yatırımları olduğunun tespit edildiği, evinde yapılan aramalarda ise sahte banka kartları, tahsilatı henüz yapılmamış çekler ile bir miktar para ele geçirildiği açıklandı.

  Bin 185 harften oluşan Dünyanın en uzun kelimesiYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Marka şehir: Nevşehir

Nevşehir Ekonomisi Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Gıda Depolama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir