Anasayfa / Şirket Haberleri / 2010’un “En Başarılı Gönüllülük Projesi” Ödülü IBM’in Oldu

2010’un “En Başarılı Gönüllülük Projesi” Ödülü IBM’in Oldu
Özel sektördeki gönüllük çalışmalarını ve bu alandaki başarıları desteklemek, toplumda fark yaratan iyi örnekleri ödüllendirmek ve özel sektörde gönüllülüğün yaygınlaştırılmasına katkıda bulunmak için Özel Sektör Gönüllüler Derneği (ÖSGD) tarafından 2007 yılından bu yana verilen Gönülden Ödüller’in dördüncüsü sahiplerini buldu. Bu yıl En Başarılı Gönüllülük Projesi kategorisinde ödülü IBM’in “Kurumsal Hizmet Gücü” Projesi kazanırken, En Yaratıcı Gönüllülük Projesi kategorisinde ise ödüle Enerjisa’nın ‘“E-atık: Tanışma ve Bilinçlenme Projesi’ layık görüldü.

En Başarılı Gönüllülük Projesi ödülü alan IBM’in Kurumsal Hizmet Gücü Programı IBM’in Türkiye’de de yürüttüğü küresel kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarından biri. Kurumsal Hizmet Gücü (KHG) Programı, IBM’in insan kaynağından yararlanarak, gelişmekte olan ülkelerin sosyal ve ekonomik kalkınmasına katkıda bulunmayı amaçlıyor. 2007 yılında topluma fayda sağlamak üzere oluşturulmuş bir gönüllü hizmet programı olan Kurumsal Hizmet Gücü, daha akıllı ve küresel olarak bütünleşmiş bir dünya için gelişmekte olan ülkelerin sosyo-ekonomik kalkınmasında ihtiyaç duyulan bilgi, uzmanlık ve becerileri IBM insan kaynaklarından gönüllü olarak sunuyor.Kurumsal Hizmet Gücü kapsamında görevlendirilen ekipler içinde yer alan IBM çalışanları, kritik önem taşıyan yerel konularda devlet kurumları, kâr amaçlı olmayan kuruluşlar ve sivil toplum örgütleri ile birlikte, iş, teknoloji ve toplum kesişiminde çalışarak Afrika, Asya, Doğu Avrupa ve Latin Amerika’daki toplumlara yönelik ekonomik gelişim projeleri gerçekleştiriyorlar. Ekiplere farklı ülkelerden ve iş birimlerinden katılan IBM çalışanları, kendi uzmanlık alanlarındaki yetkinliklerini ve deneyimlerini, dünyanın dört bir yanındaki sivil toplum kuruluşlarıyla “gönüllü” olarak paylaşıyorlar.

Geçen senelerde Mersin ve Gaziantep’te gerçekleşen Kurumsal Hizmet Gücü programının üçüncü etabı 11 Ekim – 5 Kasım 2010 tarihlerinde Malatya’da gerçekleştirildi. Türkiye’deki Kurumsal Hizmet Gücü çalışmalarında dünyanın 10 farklı ülkesinden gelen 53 IBM çalışanı 13.000 saat toplum hizmetinde bulundu. Tüm dünyada 18 ülkeye giden Kurumsal Hizmet Gücü toplam 250.000 saat gönüllü hizmet sundu.

IBM Hakkında:

Dünyanın en büyük bilgi teknolojisi, yazılım ve hizmetleri şirketi IBM 99 yıldır liderliğini sürdürerek kurumların kendilerini yenilemelerine yardımcı olmaktadır. IBM her sektörden müşterilerine ihtiyaçlarına uygun teknoloji çözümleri sunmakta böylece değişen dünya ve piyasa koşullarında başarılı olmalarına yardımcı olmaktadır. www.ibm.com.tr


İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir