Anasayfa / Teknoloji / 2010 Yılının En Çok Satan Otomobili, ” Kia Picanto ” Oldu!

2010 Yılının En Çok Satan Otomobili, ” Kia Picanto ” Oldu!Genellikle düşük gelirli aileler için üretimini gerçekleştirdiği minik tasarımlı otomobil modelleriyle tanınan Kia’nın başarılı temsilcisi Picanto, 2010 yılını A segmentinin en çok satan otomobili olarak tamamladı. 2004 yılı itibariyle pazarda boy göstermeye başlayan ve oldukça istikrarlı bir çizgi izleyen Picanto, 2005, 2006 ve 2007 yıllarının en çok satan otomobili olmayı başarmıştı. Şimdilerde ise Picanto 2010 yılının A segment otomobil pazarında %21’lik bir dilimin sahibi olarak, 2010 yılının da en çok satan otomobili olmayı başardı.
2011 yılının Nisan ayı itibariyle ülkemizde yeni makyajlı versiyonu satışa sunulacak olan Kia Picanto’nun, uluslararası lansmanı ise Mart ayında Cenevre Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirilecek.
Bu Konularda İlginizi Çekebilir

Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Veri İthalatı ve Dijital Dünyanın Ekonomik Boyutu

Veri ithalatı, cari açığı ve şirketleri olumsuz yönde etkiliyor. Verinin yurtdışında barındırılması, performans, güvenlik ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir