Haberler

2011 Hac Kura Sonuçları, Hac Kuraları

2011 Hac Kura Sonuçları, Hac Kuraları, Hac Sonuşları, 2011 Hac Kuraları

Bu yıl kutsal topraklara hac farizası için gideceklerin kurasının bu gün çekilecek.Hac Kuraları 2011,Hac kuraları heyecanla bekleniyor.İşte Hac Kuraları ile ilgili tüm detaylar…

Yapılan yazılı açıklamada, “2011 yılında hacca gitmek üzere müracaat eden vatandaşlarımızın kuraları, 14 Haziran 2011 Salı günü saat 11.00’de Diyanet İşleri Başkanlığı konferans salonunda bilgisayar ortamında, basın ve kamuoyuna açık bir şekilde çekilecektir.

Hac kuraları çekiliyor 2011. Kura sonuçları Diyanet’in sitesinden açıklanacak.Kayıt yenileyen 634 bin 522 kişiyle birlikte Hac sırası bekleyenlerin sayısı 963 bin 856’ya yükseldi. Hac kuralarI bugün çekilecek. Sonuçları öğrenmek için TC kimlik numaranızı girmeniz yeterli olacak.

2011 yılı Hac Kuraları bugün saat 10.00’da Diyanet İşleri Başkanlığı Konferans Salonunda bilgisayar ortamında çekilecek. Program uydu üzerinden canlı olarak yayınlanacak.

Kura Çekimine Diyanet işleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Bakanlıklararası Hac ve Umre Kurulu Üyeleri, Başkanlık yetkilileri ve hacı adayları katılacak.

Hac için başvuran 963 bin kişiden Türkiye’ye verilen kontenjan gereği sadece 74 bin kişi Kutsal Topraklara gidebilecek. Türkiye’den ilk hacı kafilesi 29 Eylül’de yolculanacak.

Ayrıca; hacı adayları kura sonuçlarını, http://hac.diyanet.gov.tr adresindeki ”Kura Sorgulama” bölümünden de T.C. kimlik numaraları ve Güvenlik Kodu yazarak öğrenebilecek

Hac Kura Sonuçları Tıklayın!

2011 Yılı Hac Kayıt Durumu Sorgulama Ekranı
TC Kimlik No
Güvenlik Kodu

 

 

 


 

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu