Anasayfa / Kariyer ve İş / 2011 Yılı Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Personel Alımı

2011 Yılı Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Personel AlımıBayındırlık ve İskan Bakanlığı personel alımı 2011

Bayındırlık ve İskan Bakanlığı personel alımı 2011, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı personel ilanı

 

Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı, sınavla toplam 23 müfettiş yardımcısı istihdam edecek.

Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSSP5) puan türünden en az 80 ve üzeri puan alan, üniversitelerin Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümü mezunu 8 inşaat mühendisi, Mimarlık Fakültesi mezunu 7 mimar ve Hukuk Fakültesi mezunu 8 hukukçu alınacak.
Yazılı ve sözlü olmak üzere iki bölümden oluşan sınavın yazılı kısmı, 24 Temmuz 2011 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilecek. Sınava katılmaya hak kazananların listesi en geç 11 Temmuz 2011 tarihine kadar Bakanlığın www.bayindirlik.gov.tr internet adresinde ilan edilecek.

Bayındırlık ve İskan Bakanlığı personel alımı 2011
Söz konusu sınava 160 inşaat mühendisi, 140 mimar ve 160 hukukçu meslek grubuna mensup toplam 460 aday çağrılacak. Herhangi bir sebeple söz konusu meslek gruplarından birine yeterli sayıda aday başvurmadığı veya adaylığı kabul edilmediği takdirde, Sınav Kurulu kararıyla toplam aday sayısı tamamlanıncaya kadar, diğer meslek grupları için başvuran adaylardan ilave edilebilecek.

Sınava üniversitelerin mimarlık ve mühendislik (inşaat mühendisliği), hukuk fakültelerinden veya bunlara denkliği kabul edilmiş yurtiçi ve yurt dışındaki öğretim kurumlarından birini bitirmiş olanlar katılabilecek.

Ayrıca ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSSP5 puan türünden) 80 ve üzeri puan almış olmakta adaylarda aranacak şartlar arasında yer alıyor. Başvurular, 4 Temmuz 2011 tarihinde mesai saati sonuna kadar Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığına (Necatibey Caddesi numara 63 Kat 6 Demirtepe/Ankara) yapılacak.

  Online Kariyer DanışmanlığıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

2019’da Ücretlere Yapılacak Zam Oranları ve Yeni İK Politikaları

Ekonomik dalgalanmalar kurumsal şirketlerin insan kaynakları politikalarında yeni düzenlemeler yapmasına yol açtı. 2019’da ücretlere yapılacak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir