Anasayfa / Kariyer ve İş / 2011 Yılı Bosch Staj Başvurusu

2011 Yılı Bosch Staj Başvurusu

Bosch gibi dünya çapında önemli bir firmada staj yapmak güzel bir kariyer için ilk başlangıç adımınız olabilir. Bosch’un staj başvurusu yapanlar için kullandığı slogan, öğrenciler için oldukça cezbedici: “Kahve yapmak yok, projede çalışmak var!” sloganıyla stajyer adaylarına seslenen Bosch. Stajını sadece stajını doldurmak için yapmayan ve iş konusunda deneyim, bilgi sahibi olmak ve stajını kariyeri için ilk adım olarak kullanmak isteyenlerin tercih edeceği bir firma.

Bosch kendisine staj başvurusunda bulunan adaylardan şu özellikleri beklediğini kurumsal sitesinde yazıyor:“Matematikte iyisiniz, ofis çalışmasını ve müşterilerle ilgilenmeyi seviyorsunuz; o zaman ticari kadrolarımız arasında size de uygun bir iş olabilir. Teknik becerileriniz var, çeşitli malzemelerle çalışmayı seviyorsunuz, yeni ürünlerin geliştirilmesi üzerinde ya da çeşitli üretim fonksiyonlarında çalışmak istiyorsunuz? O zaman teknik kadrolarımız hakkında daha geniş bilgi edinmelisiniz. Bosch’ta gerçek bir iş deneyimi fırsatı sizi bekliyor. 10 haftalık staj programımızın amacı üniversite öğrencilerine gerçek bir iş deneyimi sunmak. Bu staj bir proje stajı olup, kabul edilen öğrenciler departmanlar tarafından belirlenen projeler üzerinde 10 hafta boyunca çalışırlar. Proje sonuçları staj döneminin sonunda üst yönetime sunulur.”

Bosch staj başvurusunda bulunmak için ise kısıtlı bir zaman kaldı. 20 Nisan 2011 tarihine kadar Bosch’a staj başvurusunda bulunmanız gerekiyor. Bosch’ta staja kabul alırsanız aşağıdaki imkanlar sağlanacak:

• Bursa’da 10 hafta boyunca konaklama, servis ve yemek imkanları
• Aylık asgari ücret ödenmesi
• Başarılı stajyerlere yurt dışında staj imkanı

Meslek lisesi öğrencisiyseniz de Bosch sizin için güzel bir staj fırsatı olabilir. Endüstri meslek lisesi, çok programlı lise, ticaret meslek lisesi gibi okullarda okuyan öğrenciler Bosch’un ilgilendiği stajyer adayları arasında yer alıyor.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir