Anasayfa / Haberler / 2012 Vekaletle Kurban Kesim Fiyatı 675 Lira

2012 Vekaletle Kurban Kesim Fiyatı 675 Liravekaletle kurban kesim fiyatı 2012, kurban fiyatları 2012, kızılay kurban kesim fiyatı 2012

Türk Kızılayı yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde bu yıl da gerçekleştireceği “Vekaletle Kurban Kesim Kampanyası”nın detaylarını açıkladı. 2012 yılı kampanyasında bir kurbanın bedeli 675 lira olarak belirlendi.

6 yıldır yürütülen kurban kesim kampanyası ile yüz binlerce aileye yardım ulaştırılması hedefleniyor. Kampanyayla ilgili bir basın toplantısı düzenleyen Kızılay Başkanı Ahmet Lütfü Akar, kredi kartına 3 taksit imkânıyla bağışta bulunabileceklerini söyledi. Akar, kampanyanın detayları hakkında şu bilgileri verdi:
– Vekaleti verilen kurbanlar, hijyenik koşullarda, sertifikalı kasaplarda ve din görevlileri tarafından duaları yaptırılarak kesiliyor.

– Tüm işlemler noter huzurunda gerçekleştirilip, Et ve Balık Kurumunca konserve haline getiriliyor.

– Etler 800 gramlık konserve kutularına konularak yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor.

– Kesilen kurbanların fiyatının piyasaya göre biraz daha yüksek olmasının nedenini hayvanların ağırlığının daha fazla olması oluşturuyor.

– Kızılay’ın kampanyasına katılmak isteyen vatandaşlar, Alo 168’i arayarak, Kızılay ortak bağış hesabı bulunan bankalardan veya Kızılay’ın internet sitesinden bağışta bulunabilirler.

– Vatandaşların endişelerini gidermek amacıyla kurban kesimi kamera ile kayıt altına alınıyor. Kayıt, CD halinde bağışçıya ulaştırılıyor.

  Siber Güvenlik Çözümleri ve ÜrünleriYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Marka şehir: Nevşehir

Nevşehir Ekonomisi Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Gıda Depolama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir