Kariyer ve İş

2013 Yılında Burçların İş ve Kariyer Haritası

YENİ yıl yeni başlangıçlar, yeni umutlar demek… Tam da bu günlerde bir yandan geçmiş gün lerin muhasebesini yaparken diğer yandan da yeni kararları devreye sokmak, yeni girişimlerde bulunmak için bir dizi plan yaparız. “21 Aralık’ta kıyamet mi kopuyor, yeni bir çağa mı giriyoruz” tartışmalarının alevlendiği bu dönemde dikkatlerin iyice gökyüzüne, gezegenlerin hareketlerine çevrildiği bir dönemde biz de ekonomi ve astrolojiyi yan yana getirmeye çalıştık. Sayfalarca makro beklentinin yanında bir de astro ekonomi analizine yer verdik. Bu konuda astrolog Öner Döşer’e başvurduk.

2013 burc haritasiÖner Döşer; Eczacıbaşı, Arçelik, Enka, Kapalıçarşı ve Yeşilköy kulüplerinde lisanslı basketbol oynamış, 4 kuşaktan gelen aile geleneğine uyarak Kapalıçarşı’da yıllarca ticaret yapmış, 1999 yılından itibaren kendisini astrolojiye adamış biri. Ortaçağ astrolojisi konusunda ustalık belgesine sahip bir uzman ve aynı zamanda Astro Art Astroloji Okulu’nun kurucusu. Astroloji konusunda yayımlanmış 6 kitabın da sahibi.

Yeni yıla girerken Öner Döşer, 12 burcun iş ve kariyer haritasını yorumladı. Döşer, gezegenlerin hareketlerini, güneş ve ay tutulmalarını dikkate alarak, fırsatlar ve zorluklar içeren önemli tarihleri de verdi. İşte 2013 yılında burçlara göre, önemli günler ve dönemler…

KOÇ

Koçlar da şubat ayında yakın çevre ile ortak girişimler olabilir. 9 Ocak-2 Şubat arası önemli kişilerle bağlantı kurulabilir. Bu süreçte sosyal çevrenizden kişilerle yeni iş fırsatları yaratabilirsiniz. Ortaklaşa gerçekleştirdiğiniz projeler 16 Ağustos’tan sonra devreye girebilir. Atak ve cesur olmak açısından 12 Mart tarihini not edin. Bu tarihten itibaren kendinizi ifade etmek, fikirlerinizi kabul ettirmek, tuttuğunuzu koparmak açısından mart ve nisan aylarını değerlendirebilirsiniz. Ayrıca 15 Nisan’dan itibaren parasal anlamda olumlu etkiler başlıyor.


Önemli yatı rımları ve girişimleri 10 Mayıs’tan sonra yapmak daha olumlu sonuçlar verebilir.

Gayrimenkule ilişkin projeleriniz varsa alım-satım yapmayı, bir inşaata başlamayı, temel atmayı düşünüyorsanız 26 Haziran sonrası uygun görünüyor. Satürn’ün gerilemeye başladığı 18 Şubat-8 Temmuz arasındaki süreçte çok fazla kredi-borç ilişkisine girmemekte fayda var, işler uzayabilir, ters gidebilir, sorun çıkabilir. Merkür gerilemesinin yaşanacağı 21 Ekim-10 Kasım arasında da dikkatli olmakta fayda var.

BOĞA

Parasal konularda, ticari işlerde yılın ilk yarısında Boğalar şanslı görünüyor. 30 Ocak-26 Haziran dönemi fırsatlarla, yatırımlarla değerlendirebileceğiniz olumlu bir dönem söz konusu.

Bu dönemde 9 Mayıs, 15 Mayıs ve 20 Mayıs öne çıkan günler. Birtakım anlaşmalar, ticari görüşmeler için 19 Ocak’tan sonra şubat sonuna kadar uygun görünüyor. Ancak bir ortaklık düşünüyorsanız, 18 Şubat-8 Temmuz arasında dikkatli olmak gerekebilir. 25 Mayıs öncesi ve sonrasındaki günlerde ise borç-alacak ilişkisine girmekten kaçınmak boğalar için iyi olur. Bıı arada 31 Mayıs-13 Temmuz arasında bir takım harcamalar da yapılabilir, dikkatli olmakta fayda var. Boğa burcunda 10 Mayıs’ta bir güneş tutulması söz konusu. Bu tarihten itibaren kendinizi daha iyi ifade edebileceğiniz olumlu gelişmeler, geleceğinize yön vereceğiniz gelişmeler olabilir. Bunun işaretlerini nisandan itibaren almaya başlayacaksınız. Eğer kredi kullanmak, borç almak gibi bir düşünceniz varsa 5 Aralık ve civarındaki günleri değerlendirin.

İKİZLER

İkizler için genel olarak kazançlı bir yıl. Ocak ayı her türlü iş girişimleri için iyi bir zaman. Ortaklıklar yapmak istiyorsanız 9 Ocak”tan itibaren olumlu etkiler devreye giriyor. 5 Şubat’tan itibaren ticaret, iletişim, işle ilgili konularda imza atmak yerinde olabilir. 23 Şubat’a kadar bu alanda girişimlerde bulunabilirsiniz.

Fakat 23 Şubat-17 Mart arasında işle ilgili önemli kararlar almayın, zorlanmalar yaşanabilir. Yılın ikinci yarısında yeni yatırımlar söz konusu. Ancak krediler, borçlar konusunda 12 Nisan-20 Eylül arası Plüton geri harekette olacağı için zorlu olabilir. 26 Haziran’da Merkür gerilemesi başlıyor yeni bir işe girmek, yeni bir iş kurmak istiyorsanız 20 Temmuz’a kadar dikkatli olun ya da bu tarihlerin dışında yapın. Bu süreçte parasal konularda girişimlerde bulunmamakta fayda var. 13 Temmuz-28 Ağustos sürecinde harcamalar artabilir, dikkatsiz harcamalar sonradan sıkıntı yaşatabilir, dikkatli olun.

YENGEÇ

Yengeçler parasal açıdan yılın ikinci yarısında daha şanslı görünüyor. Bu tabii ki birinci yarıda hiç şansınız yok anlamına gelmiyor. Ancak özellikle 26 Haziran’dan sonraki süreç bu açıdan çok olumlu. Kredi ve borçlanma konusunda ise 19 Ocak’tan başlayarak şubat ayı boyunca Venüs’ün olumlu hareketlerinden yararlanabilirsiniz. Bu arada 12 Mart’tan itibaren kariyerinizle ilgili girişimlerde daha atak olabilir ve olumlu sonuçlar alabilirsiniz. öte yandan 28 Ağustos-15 Ekim sürecinde ise harcamalar artabilir, fazla agresif bir profil çizerseniz sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Gayrimenkul yatırımı yapmayı planlıyorsanız 16 Ağustos’tan eylül ayı sonuna kadar olan dönemi değerlendirin. Merkür gerilemesinin yaşanacağı 26 Haziran-20 Temmuz arasında kendinizi ifade etmekte zorlanabilirsiniz. 19 Ekim civarındaki günlerde ise iş ve aile arasındaki dengeyi iyi sağlamakta yarar var. Ayrıca 10 Kasım’dan yıl sonuna kadar olan süreçte ortaklaşa yapabileceğiniz işlerden avantajlı çıkabilirsiniz.

ASLAN

Aslan bıırcundakilerin işleriyle ilgili kazanımları şubattan haziran ayı sonuna kadar gayet olumlu gelişiyor.

Bu dönemde daha sosyal olmakta fayda var. İşinizle ilgili derneklerde, sosyal ortamda daha aktif olarak yer alabilir, kariyer fırsatları yaşayabilirsiniz.

Kariyerinizle ilgili planları 10 Mayıs sonrasına ertelemek daha isabetli olabilir. 22 Temmuz’dan itibaren kendinizi daha da iyi ifade edebileceğiniz, iyi bir döneme giriyorsunuz. 8 Ağustos’tan itibaren iş alanında yeni anlaşmalar yapabilirsiniz, işinizi tanıtmak adına daha aktif olabilirsiniz, öte yandan 15 Ekim-7 Aralık arasında harcamalarınıza dikkat etmenizde fayda var. Bu dönemde ailevi konularla ilgili sorumluluklarınız artabilir ve buna bağlı harcamalar oluşabilir. 28 Ağustos-15 Ekim arasında işle ilgili yeteneklerinizi daha rahat ortaya koyacağınız bir süreç gibi görünüyor ama yine de agresif davranışlardan uzak durun. Aslanların gayrimenkul yatırımı yapabileceği en uygun dönem, güneş tutulmasının yaşanacağı 3 Kasım gibi görünse de Merkür gerilemesi olduğundan 10 Kasım-22 Kasım arası en iyi şekilde değerlendirilebilir.

BAŞAK

30 Ocak-26 Haziran arasındaki süreçte Jüpiter iş ve kariyer alanınızda hareket edecek. Bu dönemi reklam, tanıtım, pazarlama aktiviteleriniz açısından değerlendirebilirsiniz. 12 Mart’ta ortaklaşa yapılan işler başarıyla sonuçlanabilir, kredi almak, borçlanmak gibi planlarınızı bu dönemde devreye sokmak doğru olabilir. Motivasyonunuz yerinde olsa da 31 Mayıs-13 Temmuz arasında şartlar zorlaşabilir, bazı stresler yaşabilirsiniz. Bu arada 26 Haziran’dan yıl sonuna kadar sosyal çevrenizdekilerle, arkadaşlarınızla yapacağınız işlerde olumlu gelişmeler söz konusu. Yöneticilik becerilerinizi ortaya koyabileceğiniz günler 23 Ağustos’tan itibaren devreye giriyor. Parasal konularda olumlu gelişmeler ikinci yarıda da devam edecek. Yine de 26 Haziran-10 Temmuz arasındaki Merkür gerilemesiyle gelen süreçte büyük adımlar atmamakta fayda var. Kişisel yatırımlar yapabileceğiniz süreç 16 Ağustos’tan sonra başlıyor. 7 Aralık’tan 2014’ün ilk iki ayını da kapsayan süreçte ise harcamalar söz konusu. Bu arada 19 Ekim ve civarındaki günlerde borç-alacak işlerine girmemeye özen gösterin.

TERAZİ

Parasal konularda en fazla dikkat etmeniz gereken süreç, Satürn’ün para hanenizde gerileme yapacağı 18 Şubat ile 8 Temmuz arası. Bu tamamen kötü olacağı anlamına gelmiyor ama parasal konularda daha dikkatli olmanızda fayda var. Yılın ilk yarısı eğitim, yayıncılık, yurtdışına yönelik projeler, seyahatler açısından avantajlı olabilir. Teraziler için yılın ikinci yarısından yılbaşına kadar olan süreç başarı ve şans demek. Ağustos ayından itibaren Venüs, 9 Eylül’de Merkür, 23 Eylül’de Güneş Terazi burcuna geçecek. Bu yüzden ağustos ve eylül aylarında kariyer ve kişisel girişimlerinizde başarılı sonuçlar elde etmeniz mümkün. Özellikle de uzaktaki insanlarla iş ve ticaret yapanlar açısından olumlu gelişmeler yaşanabilir. 11 ve 20 Eylül, 23 Ekim tarihlerinde yaşanacak olumlu etkiler söz konusu. Ancak 21 Ekim’de başlayan 10 Kasım’a kadar olan Merkür gerilemesi para hanenizde olacağından bu süreçte dikkatli hareket edin. Kariyerle ilgili konularda haziran sonundan itibaren olumlu gelişmeler söz konusu. Yine de yanlış anlaşılmalar yaşamamak için 26 Haziran-23 Temmuz arasında dikkatli hareket edin.

AKREP

Akrepler için bir genelleme yaparsak, 18 Şubat’tan 8 Temmuz’a kadar Satürn akrep burcunda geriliyor. Bu her şeyin kötü gideceği anlamına gelmiyor ama zaman zaman taşları yerine oturtmakta zorlanabilirsiniz. Buna karşın 30 Ocak-26 Haziran tarihleri arasında ortaklaşa girişimlerden kazanımlar da söz konusu.8 Temmuz’dan sonra devreye girecek projeler daha ayakları yere basan daha kalıcı işler olacaktır. Bu arada 26 Haziran’dan yıl sonuna kadar olan süreci yurtdışına yönelik işlerle değerlendirebilirsiniz. Eylül ve ekim ayları hareketli olacak. Dikkatli olmak gereken tarihler, 21 Ekim-10 Kasım. Bu dönemde Merkür gerilemesi Akrep burcuna denk geleceğinden belki önemli işleri bu döneme denk getirmeyebilirsiniz, önemli büyük işleri imzaları bu dönemde atmayıp 10 Kasım’dan sonrasına bırakmanız yararlı olabilir. 7 Ekim-5 Aralık tarihleri arasında yetenekleriniz, üretim beceriniz sayesinde gelir şansınız çok yüksek.

YAY

Şubat ayından 22 Haziran’a olan süreç ortak işler yapmak için iyi bir dönem. Kredi çekmek, borç almak, ortaklaşa projelere imza atmak konuları 26 Haziran-20 Temmuz denk getirmemeye çalışın. 20 Temmuz’dan yıl sonuna kadar ortak yapılan işlerden karlı çıkabilirsiniz, kredi almak için daha rahat hareket edebilirsiniz. Geçmişte alamadığınız bir alacağınızı bu dönemde geri alabilirsiniz.

İş, kariyer geleceğe yönelik adımlar için 22 Temmuz sonrası olumlu gözüküyor. 22 Temmuz-22 Eylül tarihleri arasında kariyerinizle ilgili olumlu adımlar atabilirsiniz. 15 Ekim-7 Aralık tarihleri arasındaki süreçte kendinizi daha iyi motive ederek başarıya ulaşabilirsiniz. Ama fazla zorlamamakta fayda var. Bir de 21 Aralık’tan itibaren yıl sonunda hesaplarınızı iyi kontrol etmeniz ve riskli yatırımlara girmemeniz gerekiyor.

OĞLAK

Ocak ayının ikinci yarısından şubat ayı da dahil olmak üzere parasal konularda olumlu etkiler ön plana çıkacak. Bu etkiler 26 Şubat’a kadar sürüyor. 26 Haziran-20 Temmuz arasında biraz gerileme olabilir ama onun dışında sizi destekleyen kişilerin katkısından yararlanabilirsiniz. Önemli ortaklık imzalarınızı, anlaşmaları 26 Haziran-20 Temmuz arasına denk getirmemeye çalışın. Kredi başvuruları yapmak, alacak-verecek işlerine girişmek için 22 Temmuz’dan sonraki dönemden yararlanabilirsiniz. Parasal sorunlarınızı çözmeniz açısından becerilerinizi kullanabileceğiniz bir dönem. Ancak 28 Ağustos 15 Ekim arasındaki döneme dikkat. Bu dönemde harcamalar artabilir, kredi geri ödemeleri konusunda zorlanmalar yaşanabilir. Ağustos ve eylülde kariyerinizle ilgili gelişmeler olabilir, 16 Ağustos’ta önemli kişilerle ilişkiler devreye girebilir. 9 Eylül’den itibaren iletişim beceriniz, 22 EylüFden sonra yöneticilik becerilerinizi gösterebilir ve olumlu sonuçlarını alabilirsiniz.

KOVA

Bu yıl iş, kariyer açısından mücadele yılı. Özellikle Satürn’ün akrep burcunda gerileyeceği 18 Şubat-8 Temmuz tarihleri arasında işlerinizi yoluna koymak zaman alabilir, işler ağır ilerleyebilir. Ama bu dönemi geleceğe yönelik önemli adımların yerli yerine oturtulması, kalıcı işlerin devreye girmesi için çalışarak değerlendirebilirsiniz. Yılın ilk yarısında yaratıcılık isteyen işlerde aktif olabilirsiniz. Yılın ikinci yarısında ise çalışanlarınızdan daha çok destek görebilirsiniz. Duygusal çıkışlar yapmamak için 25 Nisan ve 25 Mayıs tarihlerine dikkat edin. Ticari anlamda şansınız 17 Mart-14 Nisan arasında yüksek. Kredi, borç almak, maddi destek almak ya da ortak işler yapmak için 22 Temmuz 31 Ağustos tarihleri uygun görünüyor. Bu konularda dikkat etmeniz gereken dönem ise 15 Ekim-7 Aralık arasındaki süreç. 3 Kasım’da Güneş tutulması var, bu da geleceğe yönelik girişimleri anlatıyor. Ama 21 Ekim-10 Kasım sürecinde işli ilgili önemli kararlar almamaya çalışın.

BALIK

Emlak, inşaat, müteahhitlik, mühendislik gibi alanlarda çalışan balıklar yılın ilk yarısında daha aktif olabilir. Yılın ilk yarısında gayrimenkul alım-satımı, ailevi gelirler, miras söz konusu olabilir. 23 Şubat-17 Mart arası Merkür gerilemesine denk geleceğinden önemli kararları aktif etmemeniz daha faydalı olur. 12 Mart’tan sonra parasal konularda bir hareketlilik söz konusu. 12 Mart-20 Nisan tarihleri arasında harcamalar söz konusu ama 20 Mart civarında bir para girişi de görünüyor. Yurtdışıyla ilgili işler yapıyorsanız, turizm, dış ticaret gibi alanlarla uğraşıyorsanız 18 Şubat-8 Temmuz tarihleri arasında dikkatli olmanız gerekecek. 25 Nisan’da ay tutulması var buna da dikkatli olmak gerekir. Yılın ikinci yarısında sanatsal ve borsa gibi alanlardan gelir elde etme şansınız fazla. Ama 26 Haziran ile 20 Temmuz arasına dikkat edin. Kredi, borç alma niyetiniz varsa 16 Ağustos’tan eylüle kadar olan süre isabetli görünüyor. 7 Aralık’tan yıl sonuna kadar olan süreçte ise borçlanmaktan uzak durun.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu