Kültür Sanat

2014 Yılı SALT Araştırma Fonları Dağıtıldı

DENEYSEL düşünce, araştırma, toplumsal değişim ve dönüşümleri eleştirel ve çok yönlü bakış açılarıyla değerlendirmeyi önemseyen SALT, her biri 10 bin TL değerinde olan 2014 yılı SALT Araştırma Fonları’nı dağıttı. Toplam 161 başvuru arasından yapılı çevre, modernite, duyusal formlar ve göz ardı edilmiş tarihleri inceleyen altı araştırma projesi seçildi.

salt fon

Genç fotoğrafçılara fırsat

Amerikan Türk Cemiyeti’nin kültür sanat programı Moon and Stars Project tarafından düzenlenen Genç Fotoğrafçılar Ödü-lü’nün beşincisi için geri sayım başladı. 15 Ma-yıs’ta sona erecek başvurular bu yıl Türkiye’deki bütün fotoğraf ve görsel iletişim tasarımı bölümü öğrencilerine açık olacak.Genç fotoğrafçılar toplamda 10 bin dolar para ödülünün yanı sıra yılsonunda Elipsis Gale-ri’de açılacak sergiye katılma hakkı da kazanacak.

Yunanca öğrenme fırsatı

Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu Sismanoglio Me-garo Yunan dili eğitimi programı ücretsiz Yunan dili öğrenme fırsatı tanıyor. Program Stavros Niarchos ve Bodossaki Vakıflarının ekonomik desteği ile yürütülüyor. Yaz dönemi hızlandırılmış Yunan dili eğitim programı dört haftalık dönem halinde 16 Haziran’da başlayıp 11 Temmuz’da sona erecek. Kayıtları 6 Mayıs-3 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek programla ilgilenenler Sismanoglio Megaro’da gerçekleştirilecek seviye tespit sınavına katılmaya davet ediliyor. Yunan Dili Merkezi’nden Al sertifikasına sahip olanlar veya Sismanoglio Me-garo ya da Sismanoglio Megaro’nun işbirliği içerisinde olduğu (DILMER, İstanbul Lisan Merkezi ve Tarih Vakfı) kurumlardan herhangi birinden Al (0.1.1. ve 0.1.2) seviyesinin sınavlarını başarıyla tamamlayanlar seviye tespit sınavından muaf. Programa seçilen şahıslar burs almış olarak kabul edildiğinden herhangi bir ücret ödemiyor. ilgilenenlerin bizzat başvurmaları gerekiyor.

Mehmet Turgut’a Avusturya’dan madalya

Mehmet Turgut, Leonardo da Vinci’nin kadin portrelerine odaklanarak çektiği “ Single Ladies ” adlı portrelerinden Mona Lisa olarak da bilinen “La Giaeonde” temalı fotoğraf ile Avusturya’da düzenlenen ve dünyanın en prestijli fotoğraf yarışmalarından olan Trierenberg Süper Circuit’de “Özel Temalar/Kapak Görselleri” dalında bir kez daha altın madalyaya layık görüldü.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu