Anasayfa / Haberler / 21. Hediyelik Eşya Fuarı’nı 150 bin ziyaretçi gezecek

21. Hediyelik Eşya Fuarı’nı 150 bin ziyaretçi gezecekhttp://i.tmgrup.com.tr/ya/2010/12/18/305x202/672278512862.jpg

Dün açılan 21. İzmir Hediyelik Eşya Fuarı’na ilgi çok fazla olunca 198 firma stant açabildi, 50 firma ise etkinliğe katılma şansı bulamadı

ŞAFAK İNCE (HABER MERKEZİ)

(Soldan) Esnaftan bilgi alan Sırrı Aydoğan, Nevzat Ergün, Zekeriya Mutlu ve Osman Gençer ürünlerin sergilendiği standı ziyaret etti. Heyet sabunlara büyük ilgi gösterdi.
İzmir 21. Hediyelik Eşya Fuarı (Souvenir 2010) dün Noel Baba, Sindrella, Nasreddin Hoca, Hacivat ve Karagöz’ün katılımıyla açıldı. Büyük ilgi gören fuarda 50 firma stant açacak yer bulamadı. 198 firmanın standı ise ziyaretçilerle buluştu. İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Sırrı Aydoğan, “Bu fuar tıpkı lunapark gibi. Hem satan hem gezen hem alan mutlu” dedi.
İzmir Fuar Alanı’nda başlayan 21. Hediyelik Eşya Günleri törenle açıldı. Gençiz Fuarcılık tarafından düzenlenen fuarın açılış törenine İzmir Vali Yardımcısı Nevzat Ergün, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Sırrı Aydoğan, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Zekeriya Mutlu, Bosna Hersek İzmir Fahri Konsolosu Kemal Baysak ve Gençiz Fuarcılık Genel Müdürü Osman Gençer katıldı.
İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sırrı Aydoğan, fuarın katılım ve ziyaretçisiyle İzmir’e hareket getirdiğini vurguladı. İzmir Vali Yardımcısı Nevzat Ergün de “Turistler ülkelerine dönerken bu güzel ziyareti hatırlamak için hediye alıyor. İşte bu fuar, hediyelik eşya sektörünün mükemmele ulaşmasına aracılık ediyor” diye konuştu. İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu da bu fuarda ana temanın insan unsuru olduğuna dikkat çekti.
ÇİN’İ SOLLADIK
Gençiz Fuarcılık Genel Müdürü Osman Gençer, 21. kez düzenlenen fuarın her yıl büyük ilgi gördüğünü, ancak kendilerinin hem katılımcı firma hem de ziyaretçiler açısından fazla büyümeme kararı aldıklarını anlattı. Gençer, şöyle konuştu: “Fuara bu yıl 198 firma katıldı ve 50 firmaya yer veremedik. Birkaç yıl öncesine kadar hediyelik eşya ve oyuncakta hakimiyet kuran Çin mallarının yerini yerli malı aldı. Sağlıklı ürün kültürü gelişti. Artık tüketici buna dikkat ediyor.”

  Abramoviç'in yatına dev rakip: Yüzer Monako

Her keseye uygun bir armağan var
11 bin metrekare alandaki fuarda ahşap aksesuvar, antika hediyelik eşyalar, bijuteri, çiçek, deri ve tekstil aksesuvarları, elektronik eşyalar, ev tekstili, gümüş aksesuvarlar, kitap, kozmetik ve zücaciye ürünleri satışa sunuldu. Giriş fiyatı 1.5 lira olarak belirlenen ve 31 Aralık’a dek 11.00-22.00 saatleri arasında gezilebilecek fuara bu yıl 150 bin ziyaretçi bekleniyor.

MASAL KAHRAMANLARI FUARDA
Bu yıl fuara gelen çocuklar ise masal kahramanlarıyla hoşça vakit geçirecek. Nasreddin Hoca ile Keloğlan, Noel Baba ve Sindirella gibi kahramanlar fuar boyunca çocuklarla buluşacak. Fuarın açılışında konukları şeker ve balonlarla karşılayan masal kahramanları, 15 gün süresince çeşitli etkinlikler gerçekleştirecek. Konak Belediyesi fuara Mask ve Oyuncak Müzesi ile katıldı. Masklar ilk kez müze dışındaki bir organizyonda ziyaretçilerle buluşurken, çocuklar için özel oyun alanı da oluşturuldu.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Marka şehir: Nevşehir

Nevşehir Ekonomisi Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Gıda Depolama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir