Anasayfa / Haberler / 29 Nisan’da Dünya Dilek Günü Kutlanacak

29 Nisan’da Dünya Dilek Günü Kutlanacak

Make-A-Wish

Dünya Dilek Günü (World Wish Day®), 29 Nisan 2011 tarihinde, Make-A-Wish® Uluslararası Vakfı ve temsilciliklerince dünya çapında ikinci kez kutlanacak.

Bu kutlama, Bir Dilek Tut, Make-A-Wish® Türkiye’nin temsilcisi olduğu, dünyanın en büyük dilek gerçekleştirme organizasyonu olan Make-A-Wish® Uluslararası Vakfı tarafından geçen yıl başlatıldı.

Vakıf , 30 yıl önce gerçekleştirdiği ilk dileğin yıldönümü nedeniyle 29 Nisan tarihini Dünya Dilek Günü ilan etti. Bu özel gün Vakfın merkezi ve temsilciliklerinin bulundukları 36 ülkede geçen yıl kutlanmaya başlandı. Bu amaçla tüm ülkelerde aynı gün, hayati tehlike taşıyan hastalıklarla savaşan çocukların dilek gerçekleştirme organizasyonları düzenleniyor.Bu yıl, Dünya Dilek Günü yine İstanbul Menkul Kıymetler Borsasında başlayacak. IMKB Başkanı Hüseyin Erkan, Bir Dilek Tut, Make-A-Wish® Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Carole Hakko ve dernek temsilcileri ile İMKB Yönetim Kurulu  Üyeleri ve Başkan Yardımcılarının  katılacağı törende, “Dilek Çocuğu” saat 09.15’te Borsa çanına vurarak seans ile birlikte Dünya Dilek Günü’nün açılışını  yapacak.

Aynı gün içinde Türkiye’nin yedi farklı şehrinde, 7 çocuğun dileği gerçek olacak.  Vakfın 31 yıl önce gerçekleştirdiği ilk dilek bir çocuğun “Polis Olma” dileğiydi. Bu yıl İstanbul’da aynı dileği Dernek, bir çocuk için gerçekleştirecek.

Make-A-Wish Türkiye Hakkında:

Bir Dilek Tut Derneği, Make-A-Wish® Türkiye, 2000 yılından beri 3-18 yaş arası hayati tehlike taşıyan hastalıklarla mücadele eden çocukların, yaşamak için umut ve dirençlerini arttıracak, mutlu bir deneyimi yaşatmak amacıyla dileklerini gerçekleştirir. Dernek, 2009 yılından beri, dünyanın en büyük dilek gerçekleştirme organizasyonu Make-A-Wish® Uluslararası Vakfı’nın Türkiye temsilcisidir. 1980 yılında aynı amaçla kurulan Make-A-Wish® Vakfı, beş kıtada 36 farklı ülkede bulunan, dünya çapındaki en büyük dilek gerçekleştirme organizasyonudur.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir