Anasayfa / Sağlık Haberleri / 3 Ayda 40 Kilo Verdi Savaş Özkan’ın Hikayesi

3 Ayda 40 Kilo Verdi Savaş Özkan’ın Hikayesi

3 Ayda 40 Kilo Verdi Savaş Özkan’ın Hikayesi, Nasıl Kilo Verilir, Kilo Verme Yöntemleri, Kilo Verme Diyetleri, Zayıflama Diyetleri

Savaş Özkan

Adana’da bir toplantıya gitmek için hazırlanırken aşırı kilolarından dolayı giyecek takım elbise bulamayan bir kişi, 3 ayda her gün 5 kilometre yürüyüş ve yemeklerde ekmek yemeden 40 kilo verdi.

37 yaşında 123 kiloya çıkan Savaş Özkan (37), aşırı kilolarından 3 ayda sadece yürüyüş yaparak ve yemek kültürünü değiştirerek kurtuldu. 3 ayda 40 kilo veren Özkan, bir toplantıya giderken dolabında bulunan takım elbiselerinin hiçbirinin içine sığmadığı için 31 Ekim 2010’da başladığı rejimde her gün 5 kilometre yürüyüp, sabah normal kahvaltısını yapıp, öğlen az ekmeksiz yemek, akşam ise sadece salata yiyerek Ocak 2011 sonunda 123 kilogramdan, 83 kilograma düştü. Kilo verdikten sonra oğlunun bile zor tanıdığı Özkan’ı çalışma arkadaşları da tanımakta güçlük çekti.31 Ekim günü bir toplantıya gitmek üzere hazırlanırken dolapta içine sığabilecek bir takım elbise bulamadığı için kilo vermeye karar verdiğini anlatan Özkan, “O günden sonra her gün işten çıktıktan sonra eve kadar 5 kilometre yürüdüm. Ama bunu her gün yaptım. Hiçbir gün ‘bugün de yapmayım ne olur’ diye bırakmadım. Bunun yanında sabah kahvaltısını normal yaptım. Öğlen az yemek yedim hiç ekmek yemedim. Akşamları ise sadece salata yedim. Kilo alma korkusuyla çekirdek dahi yemedim. Kısacası kilo vermek için her gün düzenli olarak yürüyüş yaptım zararlı yiyeceklerden uzak durdum, yemek kültürümü değiştirdim” dedi.

Kıyafetlerinin içine sığmadığı için başladığı rejimde 3 ay gibi kısa sürede 40 kilo vererek 123 kilodan 83 kiloya düştüğüne dikkat çeken Özkan, “Kilo verdikten sonra hayatım tamamen değişti. Kendime güvenim geldi. Hayata bakışım değişti. Çocuğum beni tanımakta zorlandı mesai arkadaşlarım beni tanımadı. Mal müdürlüğüne bir işimi yapmak için gittiğimde bana arkadaşlarım buyurun beyefendi yardımcı olalım dediler. Ben de ‘ben Savaş Özkan tanımadınız mı?’ dedim.

Bana ‘sana en olmuş böyle’ dediler. Bu değişim beni çok mutlu ediyor. O kadar çok zayıflamışım ki beni en yakın arkadaşlarım bile tanımadı” ifadelerini kullandı. Zayıflamak isteyenlerin önce bunu istemeleri gerektiğini daha sonra ise spor yapıp yemek kültürlerini değiştirmeleri gerektiğini anlatan Özkan, “İnsan zayıfladığı zaman hem vücut olarak hafifliyor hem de zihin olarak hafifliyor. Önce gömlekte XL giyerken şimdi M giyiyorum. Pantolonlarda 56 beden giyerken şimdi 46 beden giyiyorum” diye konuştu.

Özkan’ın 5 yaşındaki oğlu Alperen Özkan, babasının daha önce göbekli ve şişman birisi olduğunu ancak daha sonra rejim yaparak zayıfladığını balon gibi indiğini ifade ederek, “Babam böyle daha güzel” dedi.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir