Anasayfa / Şirket Haberleri / 350 bin işyeri Yapı Kredi POS’u kullanıyor

350 bin işyeri Yapı Kredi POS’u kullanıyor

350 bin işyeri Yapı Kredi POS’u kullanıyor

Yapı Kredi, 450 bine yakın POS terminali, 350 bini aşkın müşteri sayısı ve yüzde 20 pazar payıyla lider konumda.

yapikrediposBanka, 10 farklı POS ürünüyle sektörlere ve firmalara özel kampanyalar düzenliyor; gerek üye işyerlerine gerekse Worldcard sahiplerine avantajlar sağlıyor…

BİR mal veya hizmet satın almak isteyen için kredi kartı neyse, malını satmak isteyen işletmeler için de POS terminali o derece hayati önem taşıyor. Özellikle elindeki kredi kartıyla üye işyerlerinde peşin fiyatına artı taksit ve erteleme imkanı sağlamak hem ihtiyaç sahiplerine hem de işyerlerine büyük avantajlar sağlıyor. İşte bu yüzden bankacılık sektörü hem kredi kartı hem de POS terminalleri konusunda ciddi çaba harcıyor. Her iki alandaki lider banka ise Yapı Kredi…

Yapı Kredi, halen 450 bine yakın POS terminali ve 350 bini aşan müşteri sayısıyla liderliği elinde tutuyor. Yapı Kredi World işyeri cirosunda da lider. Bankanın POS cirosundaki pazar payı ise yüzde 20… işyerlerine ve sektörlere özel artı taksit ve taksit erteleme seçenekleri sunan Yapı Kredi’nin bu kampanyaları sayesinde üye işyerlerinin cirosu da önemli oranda artıyor.

KAMPANYALAR SLİP’E GELİYOR

Yapı Kredi’nin üye işyerlerine sağladığı katkılar bunlarla da sınırlı değil. World üye işyerlerine özel olarak işyeri hesap eks-treleri ile bilgilendirme bülteni gönderiliyor. “POS Haber” isimli bültenle World üye işyerleri World üyesi olmanın avantajları, sektör ve ürün bilgileri ile en son kampanyalar hakkında bilgi sahibi oluyor.

Yapı Kredi, güncel kampanya bilgilendirmelerini POS üzerinden de yapıyor. Üye işyeri gün sonu bilgisi aldığında, cihazdan çıkan slipte o işyerinin dahil olduğu sektöre ait kampanyalar da duyuruluyor.

Üye işyerlerinin Yapı Krediye ulaşması da çok kolay. Sorununu halletmek veya bilgi almak isteyen işyerleri, Yapı Kredi’nin tüm şubelerinin yanı sıra Türkiye’nin ilk POS destek hattı 444 0 448’i 7/24 arayabiliyor.

Üye işyerleri POS ürün çeşitlerine, kullanım kılavuzlarına, güncel kampanyalarla ilgili detaylı bilgilere, üye işyeri başvuru ve şikâyet formlarına yapikredipos.com.tr adresini tıklayarak da ulaşabiliyor.

HER İHTİYACA UYGUN POS VAR

Yapı Kredi, farklı kullanım alanları ve farklı sektörlere özel şu POS çözümlerini sunuyor:

•    Standart POS: Telefon hattına bağlı olarak (dial up) veya internet üzerinden (IP/ADSL) işlemlerin gönderilmesini sağlıyor. Yoğun işlem geçen üye işyerlerinde IP /ADSL POS kullanımı telefon maliyetleri önemli oranda azaltıyor.•    Ortak POS: Mağazalarda birden fazla bankaya ait POS terminallerinin kullanımından kaynaklanan POS kirliliğinin önüne geçmek adına geliştirilen bir ürün. Yapı Kredi mülkiyetindeki POS terminallerine anlaşmalı olan bankaların uygulamaları yüklenerek tek bir POS cihazı ile birden fazla bankanın kartıyla işlem yapılabiliyor.

•    Mobil POS: Sahada yoğun satış yapan firmalar için GSM veya GPRS ağı üzerinden geliştirilmiş bir POS ürünü. Mobil POS kullanan restoranlar, toptancılar, gezici servisler ve büyük mağazalar kart sahibinin yanında ödeme alabiliyor. Bu sayede işletmeler yüksek bir müşteri memnuniyeti yakalıyor. Mobil POS özellikle telefon hattında sorun bulunan veya yetersiz telefon hattı bulunan işyerleri açısından da büyük kolaylık sağlıyor. GPRS POS sayesinde birkaç bin işlem yapan işyerleri yüksek işlem adetlerinde bile düşük telefon faturası ödüyor.

•    Sanal POS: Sanal (internetten Online) satış yapan mağazalara internet üzerinden kredi kartıyla tahsilat yapmaları için geliştirilen bir güvenli alt yapı hizmeti. Sanal POS ile işletmeler kullandıkları yazılım dillerine göre uyarlanmış modülleri sistemlerine entegre ederek kolay ve hızlı işlem yapabiliyor. Bu sayede satışlarını internet üzerinden özel olarak hazırlanan sayfalardan kendilerine verilen şifreleri kullanarak takip edebiliyor ve raporlabiliyorlar. Yapı Kredi Sanal POS’ları Visa ve Master-Card’ın güvenlik standartlarını oluşturduğu 3D Secure sistemini kullanıyor. POSNET sayesinde işletmeler düşük maliyetleriyle çok ucuza mağaza açma imkanına kavuşuyor. Sunulan hızlı ve teknolojik hizmet sayesinde müşteri memnuniyeti ve bağlılığı artın-

lirken, firmanın da rekabet üstünlüğü sağlamasına yardımcı olunuyor. Böylelikle firmalar yerel bir pazardan daha geniş pazarlara, hatta yurtdışına açılma şansı buluyor. Ayrıca Worl dcard ile taksitli satış imkânı sunan POSNET ile ürün ve hizmet satışı saniyeler içinde gerçekleşebiliyor. POSNET, üye işyerlerinin satışlarıyla ilgili bilgileri de saklayarak firmalara ek değer yaratıyor

•    Döviz POS: Turizmin yoğun olduğu bölgelerdeki üye işyerlerine yönelik hazırlanmış bir POS. Özellikle uluslararası kartlarla işlem yapan üye işyerleri için geliştirilmiş bir uygulama. POS üzerinde uluslararası kartlarla satış gerçekleştirildiğinde euro ve dolar cinsinden hangi döviz kurundan işlem yapılacağı sorularak son derece kolay işlem yapılabiliyor. Yapı Kredi, turizm bölgelerinde bulunan otel ve seyahat acentesi müşterileri için ayrıca ilave taksit, ekstre erteleme gibi özel koşullarla POS kampanyaları da düzenliyor.

•    Temassız POS: Visa Paywave ve MasterCard Paypass okuyucusu olan tüm noktalarda 35 TL ve altı işlemlerde temassız özellikli kredi kartını kart okuyucuya takmadan, şifreye ve imzaya gerek kalmadan hızlı, kolay ve güvenli işlem yapılmasına imkan sağlıyor. Yapı Kredi tarafından ücretsiz olarak verilen bu hizmet sayesinde kasa sırası beklemeden hızlı işlem yapma imkanı sunuyor.

•    Bahşiş POS: Tüm POS türleri için kullanı-/ labilecek bir uygulama. Bahşiş sistemiyle çalışan % üye işyerlerine yönelik hazırlanan bu ürün, üye işyeri terminaline tanım yapılarak kullanıma açılıyor. Bu sayede örneğin, yemek ücretiyle birlikte bahşiş ödemesinin de kredi kartıyla yapılması sağlanıyor. Bahşiş Fon faaliyet alanı restoran, cafe, bar vb. olan üye işyerleri tarafından tercih ediliyor.

•    Hekim POS: Veteriner, diş hekimi ya da özel muayenesi olan doktorların kullanması için hazırlanmış özel bir POS uygulaması. Bu sayede POS’tan alınan slipler fatura olarak kullanılabiliyor. Ayrıca kredi kartıyla yapılan satış işlemlerinde stopaj alınması sağlanıyor.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir