Anasayfa / Kariyer ve İş / 444’lü Hat Üzerinden İş Başvurusu

444’lü Hat Üzerinden İş BaşvurusuTAB Gıda, işe alımları artık 444’lü bir hat üzerinden yapacak. İşe alımın ilk aşaması olan bu sistemle başvuru yapan adayalara 5-6 dakikalık görüşmelerde kişisel bilgileri soruluyor, sonrasında ise değerlendirilip uygun görülenler ikinci görüşmeye çağırıyorlar.

Bünyesinde Burger King, Popeyes, Arby’s, Sbarro şirketlerinin bulunduğu TAB Gıda, işe alımlar için 444’lü bir hat açtı. 444 7 822 (TAB) üzerinden yapılan başvurularda adaylara kişisel bilgilerinin tamamı soruluyor. 5-6 dakika süren bu görüşmede eğitim durumları, iş tecrübeleri, ehliyet, yaş, çalışmak istedikleri il ve ilçeler gibi sorular ile adayları tanımaya çalışıyorlar. Uygulama Burger King, Sbarro, Popeyes ve Arby’s markalarının tamamı, çağrı merkezi ve merkez ofis departmanları için geçerli.

Bu hat sadece başvuru amaçlı kullanılıyor. Çağrı merkezindeki çalışanlar adayların ön bilgilerini alıp, kaydediyor. İkinci aşamada restoranlar başvuruları değerlendirip, uygun olan adaylarla mülakat yapıyor. Mülakat süreçleri sonunda en uygun adaylar restoranlarda, çağrı merkezinde veya merkez ofiste istihdam ediliyor.
30 bin avro yatırım yaptılar
Çağrılara cevap veren 15 kişiye insan kaynakları alanında eğitim verildiğini belirten TAB Gıda İnsan Kaynakları Müdürü Lütfi Seyrekel merkez ofiste çağrıların raporlamasını yapacak ve restoranlar ile koordinasyonu sağlayacak iki insan kaynakları uzmanının da bu konuda yetkilendirildiğini ve eğitim aldığını söylüyor. İş başvuru hattı çalışmalarına yaklaşık 4 ay önce başladıklarını belirten Seyrekel, bu uygulama için şu ana kadar yaklaşık 30 bin avro yatırım yapıldığını ifade ediyor. Özellikle beklentilerinin, ekip üyesi pozisyonunda başvuru almak olduğunu belirten Seyrekel, bununla birlikte operasyonun ihtiyaç duyacağı yönetici adayı, çağrı merkezi için müşteri temsilcisi veya merkez ofisin çeşitli departmanları için başvuru almayı beklediklerini söylüyor.

Tüm başvurular yönlendirilecek
TAB Gıda’nın bu uygulamayla ülke genelinde yapılacak tüm başvuruları bu hat üzerinden almayı amaçlıyor. Direkt restoranlara gelen başvurular da bu hatta yönlendirildiğinde aday ve başvuru bilgileri daha sağlıklı bir şekilde arşivlenip raporlanabilecek. Sadece bu hat ile değil, aynı zamanda internet ve yazılı basın yoluyla da, ihtiyaç halinde başvuru alınmaya devam edilecek. Böyle bir uygulamaya neden geçtiklerini Seyrekel şöyle açıklıyor: “Günümüzde internet kullanımının artması ve yaygınlaşması oldukça belirgin bir durum. Yine de internete ulaşamayan bir kesimin olduğu gerçeğinden yola çıkarak, tek bir telefon ile iş başvurusu yapmanın cazip olacağını tahmin ediyoruz. Hızlı büyüme ile birlikte artan eleman ihtiyacımızı bu yolla giderebileceğimizi düşündük. Eleman ihtiyacımızı en hızlı, en sistematik ve en uygun maliyet ile gidermenin bir yolu olarak gördük bu projeyi.”

  Çağrı Merkezleri Yabancı Dil Bilen Elemanlar ArıyorYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Konferanslara Katılarak Parlak Bir CV Yazmak

Parlak ve ilgi çekici bir CV yazmak. Orijinalinin simülasyonu olan Model Birleşmiş Milletler (MUN) konferansları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir