Anasayfa / Ekonomi-Finans / 5 Bin Girişimciye 50 Bin TL’ye Kadar Kredi Desteği

5 Bin Girişimciye 50 Bin TL’ye Kadar Kredi Desteği5 bin girişimciye destek olacak

Garanti Bankası, İşimi Kuruyorum Destek Paketi ile 5 bin girişimciye ulaşmayı hedefliyor. Paket kapsamında ödemesiz dönem, uygun faiz oranlan ve vade alternatifleriyle 50 bin TL’ye kadar kredi kullandırıyor.

Garanti Bankası, global girişimcilik haftasında, yeni işini kuran KOBİ’lerin teminata ulaşmasını kolaylaştıran, girişimciliğin kapısını aralayan İşimi Kuruyorum Destek Paketi’ni hizmete sundu. Avrupa Yatırım Fonu (AYF) işbirliğiyle girişimcilere ihtiyaç duyacakları tüm hizmetleri sunan pakette, franchise ve işini yeni kurmuş girişimcilere finansman desteğinin yanı sıra, danışmanlık dahil her konuda hayatı kolaylaştıran ürünler yer alıyor.
Yeni kurulmuş, en fazla üç yıldır faaliyet gösteren, şirket yapılanmasını henüz tamamlamamış, firmasının sürdürülebilirliğini sağlamaya çalışan KOBİ’ler destek paketinden yararlanıyor. Paket kapsamında hazırlanan Girişimci El Kitabı ise yeni bir iş kurma ya da büyütme aşamasında bulunan şirketlere, finansman dışındaki konularda da yol gösterici bilgiler içeriyor.

50 BİN TL’LİK KREDİ

Paketin özellikleri ve KOBl’lere getirdiği ayrıcalıklar hakkında bilgi veren Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, AYF’nin toplamda 175 milyon TL’ye kadar krediye garantör desteği verdiği İşimi Kuruyorum Destek Paketi’yle, yaklaşık beş bin yeni girişimciye ulaşmayı hedeflediklerini söylüyor.

Paket kapsamında, yıllık cirosu 2 milyon Euro’nun altında ve çalışan sayısı 10’u aşmayan tüm işletmelere ödemesiz dönem seçeneği, uygun faiz oranları ve vade alternatifleriyle 50 bin TL’ye kadar kredi kullandırılıyor. Kredi vadesi boyunca tüm hesaplardan hesap işletim ücreti muafiyeti ve altı ay boyunca ücretsiz para transferi imkanı sunuluyor.
Burcu Tuvay / Ekonomist
Bu Konularda İlginizi Çekebilir

Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Analistlerin gelecek gördüğü 26 hisse

Üçüncü çeyrek bilançoları bir bir açıklanıyor, öte yandan özellikle uluslararası gündem maddeleri çok yoğun. Uzmanlar, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir