Anasayfa / Teknoloji / 5 Kapılı Mini Lancia Ypsilon, Torino’da Tanıtıldı

5 Kapılı Mini Lancia Ypsilon, Torino’da Tanıtıldıİtalyan Lancia’nın küçük amiral gemisi Ypsilon, Torino’da tanıtıldı.Türkiye’de 2 farklı motor seçeneğiyle yola çıkacak olan 3.84 metrelik otomobil artık 5 kapılı olarak ithal edilecek. Alfa Romeo-Lancia Marka Direktörü Arzu Çolakoğlu, son iki yıldır Türkiye’de Lancia’nın Delta modeli ile pazarda yer aldıklarını, Ypsilon’un gelmesiyle birlikte Lancia satışlarında da önemli bir artış olacağını söyledi. Yıl sonuna kadar 400 adetlik Lancia satışı hedeflediklerini kaydeden Çolakoğlu, “Geçen yıldan yüzde 50 kadar fazla bir büyüme ifade ediyor. Daha önceki dönemlerde Ypsilon sadece üç kapılı olanıyla vardı. Şimdi 5 kapı ile beraber Türkiye’de özellikle önemli bir gelişme olacak. Ypsilon yine ürün özellikleri itibarıyla segmentinin daha üst bölümünde olacak.” diye konuştu. Lancia Delta’yı andıran zarif bir silüete kavuşan model, Türkiye’de yeni bir motorla yola çıkacak. 0.9 litrelik 85 beygir güç sunan iki silindirli TwinAir benzinli motor, Start&Stop sistemiyle km’de 99 gram karbondioksit üretiyor. Modelde 1.3 litrelik 95 beygir güç sunan Multijet dizel motor da yer alıyor.

  Kale Kilitten bir inovasyon ürünü dahaYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Yerli Telefon Pazarı ve Yerlilik Oranları

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın “iPhone boykotu” çağrısı ve yerli üretim telefonların kullanımını teşvik eden konuşmasının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir