Anasayfa / Kariyer ve İş / 7 Bin Sözleşmeli İmam Alınacak

7 Bin Sözleşmeli İmam AlınacakBaşbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, 7 bin sözleşmeli imam hatip alınacağını duyurdu.

Sorgun İlyas Arslan Kültür ve Kongre Salonu’nda yapılan AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuşan Bozdağ, imam ve müezzin eksikliği konusunda ülke genelinde imam ve müezzin eksikliği konusunda kendilerine talepler geldiğini kaydetti.

Bu ihtiyacın farkında olduklarını söyleyen Bozdağ, 7 bin sözleşmeli imam hatip alımının yanında 2 bin de müezzin ataması yapılacağını söyledi.

RAMAZAN AYINA KADAR EKSİKLER TAMAMLANACAK

Din hizmeti konusundaki ihtiyaçların uzman kişiler tarafından karşılanması gerektiğinin altını çizen Bekir Bozdağ şunları söyledi:
”7 bin sözleşmeli imam hatip alınacak. İlanların şubat ayı içerisinde yapılması planlanıyor, çalışmalar devam ediyor. Bunun dışında da kadrolu imam hatip ve müezzin alımları da olacak. Onunla ilgili çalışmalar da devam ediyor. Ramazan ayı başlayana kadar camilerimizdeki eksiklerin önemli bir kısmını tamamlamayı hedefliyoruz. Vatandaşlarımızın din hizmeti konusundaki ihtiyaçlarını, yeterli ve ehil görevlilerden almasını temin etme noktasındaki çalışmalarımız sürüyor”

İMAM HATİPLİLER ENGELLENDİ

Bekir Bozdağ konuşmasında meslek liseleri ve imam hatipler konusuna da değindi. Meslek liselerinde on binlerce insanın eğitim aldığını, bunların arasında sadece imam hatip liselerinin olmadığını anlatan Bozdağ, konuşmasını şöyle sürdürdü:

”Bir anlayışın, imam hatip liselerinde okuyan öğrencilere şaşı bakması, onlara şüpheli bakması, onları kendi açısından tehlikeli görmesi nedeniyle üniversitelere girmelerine birtakım engeller koymak istediler. Ama bunun adını imam hatip koyamadılar, o zaman meslek lisesi dediler. Diğer lisedeki yavrularımızı da öbürlerinin yanında ateşe atmaktan çekinmediler. Hesap başka ama maalesef o hesabın narında başkalarını da yaktılar. Biz geçmişte bir kanun getirdik, ‘bununla ilgili yasağı kaldıralım’ dedik. AK Parti aleyhine açılan kapatma davasında partimizin kapatılması için Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısının kullandığı delillerden birisi buydu. Ne diyoruz ‘eşitlik gelsin, yarış serbest olsun’ diyoruz. Ama savcı, ‘siz laiklik ilkesinin aleyhine davrandınız, bunu isteyemezsiniz, bunu isteyen partiyi kapatırız’ diyor.”

  İtfaiye eri alımı 2011, İtfaiyeye 350 yeni personel alımı yapılacakYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Mutsuzluk, İş Dünyasındaki En Önemli Sorunlardan Biri

ŞEHİR hayatının negatif enerjiyle trafiği, kent insanında dalga dalga yayılan mutsuzluk hastalığını artırıyor. Madde ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir