Anasayfa / Şirket Haberleri / 7 Yılda 9 Kat Büyümenin Formülü

7 Yılda 9 Kat Büyümenin FormülüCeva 7 yıldır Aslan Uzun liderliğinde başarılı bir büyüme yolculuğu yapıyor. Uzun şirketin genel müdürlüğüne geldiğinde Ceva, bin kişinin çalıştığı 60 milyon TL’lik bir şirketti, Bugün ise 5 bin çalışan ve 650 milyon TL’lik bir ciroya sahip.
Peki bu noktaya nasıl gelindi? Uzun, yolculuğun başında ilk olarak kendisine “Bir insan neden büyük şirkete gitmek ister” sorusunu soruyor. Ardından da “Daha iyi bir şirket olduğu için” yanıtını veriyor. Bu saptamanın ardından da işe koyuluyor. Ceva’yı sektörünün en iyi şirketi yapma misyonuyla ilk olarak Capital 500 sıralamasında ilk 300’e yükselmeyi hedefliyor. Bunu gerçekleştirmek için odağına “insana yatırım”ı koyuyor, Ceva Akademi’yi kuruyor. Çalışan bağlılığını artırmak için çok sayıda eğitim programı düzenliyor. Her kademede çalışanlarla yakın temasa geçiyor. Sonuç da alıyor. “Biz 3 yıl üst üste ‘en iyi işveren’ ödülünü alan tek lojistik şirketiyiz. Hatta tüm Türkiye’de bu konuma sahip bir iki şirket arasındayız” diyor. Çalışanlar için bunları yaparken müşterileri için de maliyetleri düşürüyor. Hizmet çeşitliliğini kendine özel çözümlerle artırıyor. Bulunduğu pazarda daha güçlü bir varlık ortaya koyuyor, Tüm bunlar büyümeyi getirirken, 2009 yılında Ceva Türkiye, Capital 500 sıralamasında ilk 300’de yer almayı başarıyor, ilk hedefe ulaşan Uzun’un, Ceva’da daha yapmak istediği çok şey var. Bir sonraki hedefi ise 3 yıl içinde 1 milyar TL’lik ciroya ulaşmak.
“170 ÜLKENİN YÜKSELEN YILDIZI HALİNE GELDİK”
Ceva’nın merkezi de Türkiye’de olanları yakından izliyor. Son 2 yıldır 170 ülkelik Ceva dünyasında en hızlı büyüyen ülke oluşu, Ceva Türkiye’yi yıldız konumuna taşımış. Kaizen ödülünü de son 2 yıldır üst üste aldıklarını ve bunu alan başka bir Ceva operasyonu olmadığını belirten Uzun, bu durumun kendilerine yeni sorumluluklar getirdiğini söylüyor. “Şu anda Balkanlar ve Orta Asya’da toplam 7 ülkeden sorumluyuz. Ama bu yıl başında yeni ülkeler de eklenebilir” diyor.

  Borsa Koridorları Şirket HaberleriYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir