Anasayfa / Ekonomi-Finans / 8. Active Academy Uluslararası Finans Zirvesi Başlıyor

8. Active Academy Uluslararası Finans Zirvesi Başlıyorhttp://basinbulteni.sirkethaberleri.com/files/news/52506/headline_document1.jpg

Artık geleneksel bir nitelik kazanan Active ACADEMY Uluslararası Finans Zirvesi, finans dünyasının birbirinden önemli isimlerini sekizinci kez buluşturuyor. 8-9 Aralık tarihlerinde İstanbul Swissôtel’de düzenlenecek olan Zirve, kriz sonrası girilen yeni dönemde Türk ekonomisinin tüm kesimleri için ortak bir strateji kazandırmayı amaçlıyor. Zirve’de ayrıca, 2007 yılında başlayan, etkilerini günümüzde de sürdüren krizin bireyler, şirketler ve devletler üzerinde yarattığı değişimler analiz edilerek, oluşacak yeni düzende Türkiye’nin konumu farklı oturumlar altında masaya yatırılacak. İlk gün IMF Türkiye Temsilcisi Mark White Lewis ve TBB Başkanı ve İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince’nin yapacağı açılış konuşmalarıyla başlayacak olan Zirve, ikinci gün de Dünya Bankası Türkiye Direktörü Ulrich Zachau’nun açılış konuşmasının ardından çeşitli oturumlarda resmi kurumların, büyük bankaların ve uluslararası şirketlerin yöneticilerini ağırlayacak.
‘Yeni Normal: Kriz Sonrası Süreçte Tercih ve Öncelikler’
Kriz sonrası geleneksel ekonomik göstergelerin farklılaşacağı ve birimlerin davranışlarının değişeceği dönemi ifade eden ‘Yeni Normal’, Active ACADEMY 8. Uluslararası Finans Zirvesi’nin ana temasını oluşturuyor. ‘Yeni Normal’ konseptinin odak noktasındaki mevcut durum ve geleceğe yönelik beklentiler Zirve’nin oturumlarında mercek altına alınacak. Gerekli şartlar oluşmadığı için henüz tamamlanmayan ‘Yeni Normal’ süreci, ABD, AB ve G20 ülkeleriyle birlikte Türkiye’nin de ekonomi stratejisinin yeni yönlerini belirliyor. Bu çerçevede, özel sektörün ve kamu kesiminin politika ve strateji tercihleri doğrultusunda ortak yol haritaları oluşturulmaya çalışılıyor.

Active Academy Hakkında:

Alkım Yayın Grubu bünyesinde kurulan Active ACADEMY Finans ve Finans Teknolojileri Merkezi, finans ve bilişim sektörlerine yönelik eğitim, seminer, sempozyum, kongre ve benzeri etkinlikler düzenlemekte; bu etkinliklerde elde edilen verilerin derlenip yayımlanmasını sağlamaktadır. İnceleme, araştırma, raporlama, etüd ve proje çalışmaları da yapan merkez, aynı zamanda danışmanlık ve iletişim hizmetleri sunmaktadır.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.