Anasayfa / Haberler / 8 bin dolarlık Go- Kart’ı 800 liraya mal ettiler

8 bin dolarlık Go- Kart’ı 800 liraya mal ettilerErzincan Üniversitesi (E.Ü.) Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin tasarladığı üç adet Go-Kart aracı görücüye çıktı. Piyasada yaklaşık 8 bin dolar olan Go- Kart’ları 800 liraya mal eden öğrenciler, motor dışındaki tüm aksamını tasardı ve yaptılar.
Erzincan Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Makine ve Metal Teknolojileri Bölümü, Makine Programı öğrencileri tarafından üretilen üç Go-Kart, Meslek Yüksekokul bahçesinde denendi. Öğrenciler tasarladıkları araçlarla okul bahçesinde tur attı ve saatte 70 kilometre hız yapan Go- Kartlar, büyük ilgi topladı. Makine ve Metal Teknolojileri Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Tandıroğlu, araçların tasarımını öğrencilerin yaptığını bildirdi. Ahmet Tandıroğlu, “Öğrencilerimiz üç Go-Kart üretti. Araçların tüm imalatını, projelerini kendi imkanlarımızla gerçekleştirdik. Her birinin fiyatı 8 bin dolar. Biz ise birini 800 liraya mal ettik. Maddi destek verilirse üretimi daha da geliştiririz. Önümüzdeki dönemde daha farkı projelere imza atacağız. Arkadaşlarımızın bu başarısından kıvanç duyuyorum ve onları tebrik ediyorum” diye konuştu.

Recep DEMİRCİ / ERZİNCAN / DHA

  Paralı Askerlerin Maaşı 3 Bin Lirayı GeçecekYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Uluslararası Geçerliliği Olan Dil Belgesi Sınavları

DEĞİŞEN ve dönüşen dünyada artık eskisi gibi sınırlar kalmadı. Özellikle internetin yaygınlaşmasıyla iş yapış şekilleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir