Anasayfa / Haberler / 8 Mayıs Anneler Günü Annemiz İçin Ne Yapsak?

8 Mayıs Anneler Günü Annemiz İçin Ne Yapsak?

Annenize küçük de olsa bir hediye almak istiyorsanız aksesuardan vazgeçmeyin. Unutmayın ne zaman aynanın karşısına geçse güzel hediyenizi hatırlayacaktır.

Moda konusunda fazla bilgisi olmayan kişiler broşları büyükanneler ve yaşlı teyzelerle özdeşleştirirler ve yalnızca bir elbisenin yakasına takılabileceğini düşünürler. Ancak bu işten anlayanlar broşun çok daha fazlasını yapabileceğinin farkındadırlar. Yaratıcı yanınızı ortaya çıkarmanıza olanak tanır aksesuarlar. Tuhaf

tasarımlı büyük ve ilginç parçaları bulun, onları saçınıza, şapkanıza, giysilerinizin alışılmadık yerlerine iliştirin.

Sharon Stone’u hatırlayın

1998 yılında kocasının beyaz gömleğini yusufçuk şeklinde bir iğne ile arkadan tuturarak kırmızı halı üzerinde yürüyen Sharon Stone gibi örnekleri de hatırlayın… Veya elbisenizin iki askısına broşlarınızı takın ve farkı konuşturun… Saçlarınıza ( elmas şeklindeki broşu kondurun bir davete giderken. Vintage butikleri ziyaret edin farklı broşlar görebilirsiniz veya annenizin, büyükannenizin mücevher kutusunda araştırmalar yapın.

“Eğer içinde bulunduğum ruh halimi anlamak istiyorsanız taktığım broşlara balon” diyor Madeleine Albright…

Hangi halka küpe kime yakışır?

Gece ve gündüz her an kullanabilecek eski bir yardıma enerjidir. Gerçek olmaları gerekmez, her fiyat kategorisinde, her tarzda ve boyda olabilir. Gümüş veya altın olandan şaşmayın. Ama ince olanları tercih edin. Ne kadar ince olursa o kadar iyi durur. Altın bir halka ne kadar büyük ve inceyse o kadar genç ve alımlı bir görünümünüz olacaktır… Kocaman ve kalın olanları tercih etmeyin.Her zaman kullanacağınız güzel bir aksesuardır Halkalarınızı seçerken yüzünüz, saçınız, boyun çizginizle orantılı olmalıdır.

İddialı kolyeler durum kurtarır

Birkaç tane iddalı büyük kolyeniz olmalı. Hazırda duran bir siyah elbisenizi defalarca giyebilmenize ve giderek daha fazla modayı takip eden biri gibi görünmenize yardımcı olur. Doğru bir iddialı kolye ile tamamladığınız görünümünüz asla eskimeyecektir, tabii ki sade bir elbiseyle kullanırsanız hoş durur. Üzerinizde siyah bir elbise ve üzerinde ceketiniz var ama bir davete katılmanız icap ediyor hemen ceketi çıkarıp topuklu bir ayakkabınızla elbisenizin üzerine iddalı bir kolye taktığınızda biraz saç ve makyaj yenilendiğinde farkı görecek ve davetin en hoş ve güzel kadını siz olacaksınız…

İncisiz aksesuar düşünmeyin

Uzun opera boyu sıralar halinde takılan bir inci kolye muhteşemdir. Coco Chanel’ in incileriyle bir efsane olmuştur ve bir kadının en asil aksesuardır. İncilerinizi aşırı özenli bir tavırla takarsanız ve çok özenirseniz ve çok önemserseniz havalı durmazlar. İnci kolye t-shirtle de, jeanle de kullanabileceğiniz modası hiç geçmeyen bir aksesuarıdır. Siz siz olun incisiz bir aksesuar düşünmeyin.

Kemerleri nasıl kullanmalı?

Belinizin en ince yerine takacağınız geniş bir kemer anında bir kum saati görüntüsü yaratacaktır. Eğer kullandığınız kemer büyük veya cesur bir parçaysa başka aksesuar kullanmamaya özen gösterin belki küçük bir küpe olabilir. İnce kemerler düşük belli veya yüksek belli pantolonlarda çok şık durur.

İpek eşarp tıpkı bir mücevher gibi

Her kadının olmazsa olmazıdır ipek eşarp. Bir eşarbın değerini adamak için Paris’te bir kafede oturup kadınları izlemeniz yeter. Eşarbı kemer olarak, bluz, saç bandı, çanta aksesuarı olarak görebilirsiniz. Genellikle Paris kadınları esarpı en iyi kullanan kadınlardır. Eşarbınızı bir mücevher gibi görün ve öyle kullanın. Kıyafetinize renk verir, eğer beliniz kaimsa eşarbınızı uzun sarkıtarak kullanırsanız belinizin kalınlığını kapatır.

Dünya modasının hayal takımı

TGSD Türkiye Giyim Sanayiciler Derneği İstanbul Moda Hazır Giyim Konferansımın dördüncüsü bu yıl 5-6 Mayıs’ta İstanbul Haliç Kongre Merkezı’nöe üüzenlenlendl. TGSD her yıl düzenlediği moda hazır giyim konteranslarıyla dünyanın efsaneleşmiş modacılarını, marka temsilcilerini Türkiye’ye getirerek yeril üreticiler ve marka temsilcileriyle birikimlerini paylaşıyor.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir