Anasayfa / Kariyer ve İş / Abank İş ilanları, Abank İş başvurusu

Abank İş ilanları, Abank İş başvurusuAbank’a iş başvurusu yapmak isteyenler aşağıda ki yazıda, Abank’la ilgili İnsan kaynakları politikasını okumanızda yarar var. Abank’a iş başvurusu yapmadan önce Abank’ı tanımanızı ve çalışma koşullarını inceleyip aranılan özellikte personel sıfatının kendinizle ne derecede uyuştuğunu görmek için iş başvurusu yapacağınız bankayı daha iyi tanımak açısından sizin için önemli ve bilgilendirici olacaktır.

Abank’a iş başvurusunda bulunmak istiyorsanız bu linke tıklayınız.

Yönetim, belli bir amaca ulaşma fikri etrafında toplanmış bir ekibi kurmak demektir. Amaca ulaşacak ekip insanlardan oluşacağına göre bir kurumun başarıya ulaşabilmesi için insan kaynaklarına hakettiği önemi vermesi gereklidir. Bir kurumun çalışanlarını kurum kültürü etrafında toplama tarzı o kurumun başarıya giden yoldaki izlerini gösterir. Hedefe ulaşma becerisiyle insanlara yaklaşma becerisi birbiriyle bağlantılıdır. Hedefe ulaşma fikri ve inancı insan kaynaklarına önem veren kurumlarda güçlüdür. Başarıya giden yolda prensiplerini belirlemiş ve benimsemiş ekipler asla kaybetmezler.

ABank Anadolu’nun yükselen değerlerini çoğaltmak amacı edinmiş birbirine kenetlenmiş bir ailedir. Anadolu Grubunun güvenilirliğini ve saygınlığını arkasına alan bankamız, çalışanlarının yüksek bir motivasyonla çalışması ve bu motivasyonu koruması için üst düzeyde çaba sarfeder. ABank insana önem veren çalışanlarına kapısını her zaman açık tutan yönetim tarzı ile gurur duymaktadır.

İnsan Kaynakları Politikamız
Kurumsal ve ticari bankacılık faaliyetlerinde uzmanlaşmış, KOBİ’lere ağırlık veren bir banka olarak, ölçülü ve sürdürülebilir bir büyüme hedefliyoruz. Bu doğrultuda Bankacılık’taki konumumuzu, sahip olduğumuz nitelikli insan kaynağının sürekli gelişimi ve motivasyonu ile sürdürebileceğimize ve daha iyi noktalara taşıyabileceğimize inanıyoruz.

Çalışma prensiplerimiz ;
İyi ahlaklı, kararlı, dürüst, yeniliğe açık bir Banka ve Bankacılarız.
Etkin takım çalışmasına inanırız.
Çalışanların başarılarının ödüllendirildiği bir ortam yaratmaya çalışırız.
Sunduğumuz hizmetlerde yasalara ve yasal düzenlemelere titizlikle uyarız ve bundan ödün vermeyiz.
Açık İletişime önem veririz.
Yaratıcılığı herzaman destekleriz.
Toplumsal yükümlülüklerimiz karşısında taviz vermeyiz.

Birimler & Görevler

Pazarlama
Bankanın firmalar ve bireyler ile olan pazarlama ilişkilerini yürütür. Pazarlama faaliyetini iki yönlü olarak yürütmektedir. Görevi, kredibilitesi ve ahlak etiği banka standartlarına uyan firmaların bankaya kazandırılması ve bankacılık açısından bankayı firmalara pazarlamaktır.

Birey ve küçük işletmelerden oluşan müşterilere hizmet veren, müşterilerin yatırımlarını daha iyi değerlendirmelerini, ödemelerini daha rahat ve kolayca yapmalarını, kredi gereksinimlerini en uygun koşullarla karşılamalarını, bugün ve gelecekte oluşabilecek risklere karşı bilgilenmelerini sağlayan birimimizdir.
Bankamızda, Pazarlama faaliyetleri şubelerimizde yürütülmektedir.

Fon Yönetimi
Bankanın finansal piyasalardaki işlemlerini gerçekleştirir, likiditeyi sağlar, banka bilançosunun aktif-pasifini idare eder, tüm fiyatlamaları yapar, bilanço’daki faiz, döviz pozisyonu ve vade yapısından oluşan riskleri minimize eder.

Uluslararası Finansal Kurumlar
Bankanın Dış Ticaret finansman kaynağının oluşturulmasını sağlar, dış ülkelerde bulunan muhabir bankalarla olan ilişkilerin düzenlenmesi, bankanın dönemsel bilançolarının ilgili muhabirlere ulaştırılması, faaliyet raporunun hazırlanması, sendikasyon kredilerinin sağlanması, Fon Yönetimi için Money Market, Spot & Forward veya altın limitlerinin temin edilmesi gibi konularda faaliyet gösterir.

  Bp gaz iş başvuru, Bp gaz iş ilanı

Mali Kontrol
Banka bilançosunun ve aldığı risklerin en iyi şekilde yönetilmesine katkıda bulunur. Bankamızın finansal durumunu inceler, kontrol eder, riskleri ve sonuçlarını ölçer, değişim ve gelişimini belirlenmiş hedeflerle kıyaslayarak takip eder ve üst yönetime rapor eder. Stratejik iş planı ve yıllık bütçeyi hazırlar, yurtdışı muhabir banka, kredi kuruluşları için karşılaştırmalı finansal tablo çalışmaları yapar. Ayrıca, Merkez Bankası, Hazine Müsteşarlığı, SPK ve TBB gibi resmi kurumlara gönderilmesi gereken raporları hazırlar.

Operasyon
Bankacılık işlemlerinin ve ürünlerinin hem müşteriye istenildiği şekilde sunulması hem de yasaların öngördüğü şekilde Bankanın kayıtlarına intikal etmesi görevini üstlenmektedir.

Şube açılımlarından, satın alma ve satma işlemlerine, güvenliğimizden, temizlik, servis, yemek ve haberleşme gibi tüm işlemler Operasyon Bölümüne bağlı , İnşaat Emlak, Sosyal ve İdari İşler tarafından yürütülür.

Bilgi Sistemleri
Bankamızda kullanılan otomasyon sisteminin ihtiyaçları karşılayabilmesi için performansını izler, geliştirilmesi yönünde çalışmalar yapar ve kullanıcılara sistem eğitimi verir. Genel Müdürlük ve Şubelerimize sistemle ilgili destek hizmeti vererek sorunların çözümüne yardımcı olur. Ayrıca, teknolojinin gerisinde kalmamak için her türlü çalışma bu birimimiz tarafından yapılmaktadır.

Teftiş Kurulu
Bankadaki işlemlerin etkinliği ve verimliliğini banka politikaları doğrultusunda değerlendiren, işlemlerin iç ve dış mevzuata uygunluğunu denetleyen, banka üst yönetiminin kararlarına uygunluğun yanısıra beklenti ve ihtiyaçlarına da cevap veren dinamik bir yaklaşım içinde olan, proaktif ve sonuçta maksimum karı hedefleyen ve bu konuda önerilerde bulunan bir bölümdür.

İnsan Kaynakları
Nitelikli iş gücünün Bankamıza kazandırılması, personelin ücret ve ücret dışı sosyal ve parasal hakları ile ilgili işlemlerin yapılması, personelimizin sürekli gelişimi amacıyla çeşitli eğitim programlarının düzenlenmesi, kurum içi iletişimin geliştirilmesi amacı ile Kurum Kültürü, AKulüp ve ABülten çalışmaları İnsan Kaynakları bölümünün faaliyetleri içindedir.

Kredi Yönetimi
Ekonomik konjonktüre göre bankanın kredi stratejisini belirler ve yönetir. Güvenilirlik ve verimlilik ilkeleri doğrultusunda şubeler tarafından önerilen kredi tekliflerini inceler ve sonuçlandırır. Mevcut kredilerin banka prensipleri çerçevesinde kullandırılmasını sağlar ve değişimleri izler. İç (Yönetim Kurulu) ve Dış (TCMB, Hazine Müşteşarlığı) kaynaklara periyodik olarak banka kredi portföyünün gelişimi hakkında bilgi verir.

İç Denetim Koordinatörlüğü
Bankacılık işlemlerinin iç prosedürlere ve bankacılık mevzuatına uygunluğunu  günlük olarak kontrol eder ve yeni gereksinimlere, risklere göre yeni denetim sistemleri oluşturur.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

2019’da Ücretlere Yapılacak Zam Oranları ve Yeni İK Politikaları

Ekonomik dalgalanmalar kurumsal şirketlerin insan kaynakları politikalarında yeni düzenlemeler yapmasına yol açtı. 2019’da ücretlere yapılacak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir