Anasayfa / Turizm ve Tatil / Abant’ta her mevsim ayrı güzel

Abant’ta her mevsim ayrı güzelBolu’ya yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta bulunan Abant Tabiat Parkı ve gölü, her mevsim ayrı güzel.
Kentlerin kalabalığından ve gürültüsünden kaçarak dinlenmek isteyen doğa severlerin uğrak mekanlarından olan Abant Gölü’nün etrafını çevreleyen ormanlar, görenleri adeta büyülüyor.
Kış aylarında tatilcilerin şambrellerle kayak yaptığı, faytonla donan göl kenarında dolaştığı Abant, uzun kış mevsiminin ardından bol yağmurlu geçen ilkbaharla canlanarak rengarenk bir görüntüye kavuştu.

Baharla birlikte bir başka güzelliğe bürünen Abant’a gelen vatandaşlar, göl kenarında ve ormanlık alanlarda doğa yürüyüşleri yapıp, faytonlarla gezintiye çıkarak, doğayla iç içe zaman geçirmenin keyfini çıkarıyorlar.

Özellikle haftasonları büyük yoğunluğun yaşandığı Abant ve çevresindeki alanlar, hafta içi ise tenhalaşıyor. Şehrin stresini atmak isteyen tatilciler, daha çok bu vakitleri tercih ediyor.

Tatilcileri gölün kenarında faytonla gezinti keyfi yaşatan atlar ise hafta içi yoğunluğun azalmasıyla, yeşil çayırların keyfini çıkartıyor.

  Kruvaziyer turizmi yarı yarıya azaldıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Turist başına gelir nasıl artırılacak?

Bacasız sanayi olarak adlandırılan turizmde Türkiye Akdeniz bölgesinin en hızlı gelişen, ülkelerinin başında yer alıyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir