Anasayfa / Kariyer ve İş / Adalet Bakanlığı Memur Alımı 2015

Adalet Bakanlığı Memur Alımı 2015Adalet Bakanlığı yayınladığı yeni genelge ile birçok kişiyi işe alacağını duyurdu. Özellikle memur alımı konusunda çok fazla cömert olan Adalet Bakanlığı yine birçok kişiye iş vereceğini duyurdu. Toplamda 81 kişilik bir alım yapacak olan Adalet Bakanlığı her bir alacağı kişi içinde farklı pozisyonlar sunmuştur.

adalet_bakanligi_memur_alimi_2015

– CEZA İNFAZ KURUMU KATİBİ: 23 Kişi,
– ŞOFÖR: 23 Kişi,
– TEKNİSYEN: 20 Kişi,
– AŞÇI: 8 Kişi,
– KALORİFERCİ: 7 Kişi.

Alınacak kişi sayısından 3 ve 20 katı olacak şekilde mülakata çağrı yapacak olan bakanlık, Yaklaşık olarak bin kişiyi mülakata alacaktır. Bunlar arasından eleme yapacak olan bakanlık kendisine en uygun olanları seçecektir.
ŞARTLAR

– Türk vatandaşı olmak,
– Kamu haklarından mahrum kalmamış olmak,
– Erkek adaylar için askerliği tamamlamış olmak,
– Sağlık raporu almış olmak,
– KPSS üzerinden en az 70 puan almış olmak,
– 18 yaşını doldurmuş, 35 yaşını aşmamış olmak aranan ilk şartlar arasında yer almaktadır.

BAŞVURU

Adaylar yapılacak olan sözlü ve uygulamalı sınava adalet komisyonu başkanlıklarından veya Bakanlık internet sitesinden temin edecekleri kılavuz üzerindeki başvuru formunu doldurup, öğrenim belgesi ve sınav (KPSS-2014) sonuç belgesinin aslı veya bilgisayar çıktısı yada komisyon başkanlığınca onaylı örneği ile birlikte en son başvuru günü mesai bitimine kadar ilgili adalet komisyonu başkanlığına veya mahalli Cumhuriyet Başsavcılıklarına başvuracaklardır.

Alım ile ilgili olarak sınav ve sınavın yapılacağı adreslere dair birçok bilgi kılavuz üzerinde yer almaktadır. Aynı zamanda adaylar kılavuz üzerinden başvuru formuna da ulaşabilirler.

İlanın tam metni için tıklayın.

  EÜAŞ Özürlü Personel AlımıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

2019’da Ücretlere Yapılacak Zam Oranları ve Yeni İK Politikaları

Ekonomik dalgalanmalar kurumsal şirketlerin insan kaynakları politikalarında yeni düzenlemeler yapmasına yol açtı. 2019’da ücretlere yapılacak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir