Anasayfa / Şirket Haberleri / Adalya Mermer Türkiye’nin Mermerdeki Gücü

Adalya Mermer Türkiye’nin Mermerdeki GücüAdalya Mermer Türkiye’nin Mermerdeki Gücü

Adalya Mermer, 2007 yılında Osman Gülmez tarafından Antalya’da kuruldu. Kuruluşunun üzerinden 4 sene gibi kısa bir süre geçmesine rağmen Osman Gülmez, Adalya Mermer’i Türkiye’de ve Dünya’da en önemli mermer üreticileri arasına soktu.

4 fabrikası ve 4 mermer ocağı ile faaliyet gösteren Adalya Mermer, başta Çin olmak üzere 46 ülkeye mermer ihraç ediyor. Doğal taş sektöründe Türkiye’nin ve Dünya’run tercihi haline gelen Adalya Mermer’in ürünleri; kalitesi, güvenirliği, ileri teknoloji ile üretim yapan ocakları ve fabrikalarıyla tercih edilen bir firma haline geldi. Adalya Mermer 2007 yılı itibariyle başansına başan katarak ilerleyişine devam etti. Yıllık yaklaşık 1.000.000 m2 üretim gerçekleştiren Adalya Mermer’in aylık ortalama blok ve ebatlı olarak 300 konteynenn üzerinde ihracatı bulunuyor. 3 vardiya ve 24 saat üretim gerçekleştiren Adalya Mermer’in dış pazar payı olarak da Türkiye’nin en büyük mermer üreticilerinden biri olduğunu kanıtladı. 2008 yılı ekonomik kriz ortamında dahi istihdam sağlayan firma, her geçen yıl büyüyerek 2011 yılında Anonim Şirket oldu.

Tesisleri dünya standartlarında

Adalya Mermer Yönetim Kurulu Başkam Osman Gülmez, Adalya Mermer’in yılda yaklaşık 1.000.000 m2 kapasiteli mermer üretim ve işleme tesisleri ile Akdeniz havzasının önde gelen mermer üreticilerinden biri olduğunu söyledi. Adalya Mermer’in, kendi ocaklanndan temin ettiği hammaddeleri, modem tesislerinde işlediğini hatırlatan Gülmez, “Teknik özellikleri ve estetik yapısıyla üstün nitelikli ürünler çıkaran ve tüm ürün gamlarında söz sahibi olan Adalya Mermer, en son gelişmiş üretim teknikleriyle çalışan işletmelerinde, bütün ara ürünlerin ve nihai üretimin kalitesini kontrol altında tutmaktadır. Dünya standartlarında kurduğu tesisleri ile çok detaylı ve büyük ebatlı dekoratif kompozisyonlar oluşturma yeteneğine ulaşmıştır” dedi.

Yüksek kalitede üretim
Sahip olduklan tesisler hakkında da bilgi veren Osman Gülmez şöyle konuştu; “Adalya Mermer üretim tesislerinde 6 adet Katrak makinası, 15 adet Este/Kafa Kesme Makinası, 2 adet Plaka Epoxy Hattı, 3 adet Fayans Hattı, 1 adet Plaka Silim Hattı, 2 adet Köprü Kesme Makinası, 1 adet monotel kesim makinası ve daha bir çok makina parkuru ile yüksek kalitede üretim gerçekleştirmektedir. Adalya Mermer, tesislerinde kullanılan makine parkurlarının kurulumunu kendisi gibi sektörlerinin güçlü isimleri olan Pedrini ve Gaspari Menotti markalan ile sağlamaktadır. Üretim aşamasında gelişen vizyonu ile yatınmlarmı sürdüren Adalya Mermer, Promotec marka Plaka Epoxy hattı ve Pedrini marka full otomatik Plaka ebatlama sistemleri gibi yeni gelişmeleri de düzenli olarak makine parkuruna ilave etmektedir.”

  SmartSoft'un Yeni Ürün Direktörü Gülçin Kuvancı Oldu

Kaliteden ödün vermiyor

‘Jretime geçtiği ilk günden günümüze :adar kalitesinden asla ödün vermeyen dalya Mermer, gücünü uluslararası iandartlarda üretim yeteneğine sahip jlan modern tesisleri ve konusunda uzman personelinden alıyor. Adalya Mermer, her yeni üretimine kendi imzasını atan, her yeni açılımı ile kendi çizgisini oluşturan güçlü bir marka yaratmayı hedefliyor. Birbirinden farklı boyut ve renk seçenekleri ile farklı zevk ve ihtiyaçlara hitap etmeyi amaçlayan Adalya Mermer, bu amaçla pazar gereksinimlerini en uygun üretim ve sunumu gerçekleştirmekte.

Deneyimli personel

Osman Gülmez, 24 saat aralıksız çalışan üretim tesislerinde, ocaklardan gelen hammaddelerin, teknoloji ve birinci sınıf işçilik ile özenle işlendiğini ifade etti. Gülmez, “İşlem sonrasında da kalite standartlarına büyük önem veren Adalya Mermer, paketleme ve yükleme aşamalarına da büyük bir titizlik ve hassasiyet göstermektedir. Deneyimli personel tarafmdan sınıflandırılan ürünler ebat ve deformasyon denetimleri de yapıldıktan sonra dikkatle paketlenmekte ve depolanmaktadır” diye konuştu.

Teknolojiye yatırım

2007 yılında faaliyete geçen bir firma olarak büyük başarılara imza attıklarını dile getiren Osman Gülmez, “Ülkemize ve Antalya’mıza önemli bir ekonomik girdi sağlıyoruz. İhracatımızla gurur duyuyoruz. Ülkemize sağladığımız döviz girdisi ciddi bir orandadır. İşimizi sahipleniyoruz ve her alanda kendimizi geliştiriyoruz. Teknolojiye yapılan yatırımın artı değer olduğunu biliyoruz. Aynı şekilde çalışmaya ve Türkiye’ye katma değer sağlamaya devam edeceğiz. İşini bilen ekibimizle dünya mermer sanayinde Türkiye’nin gücünü ortaya koymaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir