Şirket Haberleri

Adokapı, “Altın Marka” Ödülünü Kazandı

“Altın Marka” ödülünü Antalya’ya kazandırdı

Türkiye’nin ilk 500 büyük sanayi kuruluşu içinde yer alan Adopen’in künyesindeki Adokapı, “Altın Marka” ödülünü kazanarak önemli bir başarıya imza attı. Tüketiciden tam not alan firma, dünya markası olma yolunda ilerliyor.

Adokapı, pencere profili üretiminde lider kuruluş kabul edilen Adopen’in bünyesinde yer alıyor. Ahşap kompozit kapılar üreten Adokapı, kuruluşunun ardından kısa sürede kendisini kabul ettirdi. Türkiye çapında yaygın bayi ağı ile ürünlerini tüketici ile buluşturan Adokapı, “Altın Marka” ödülü ile başarısını ispatladı.

İhracatı hedefliyor

Konusunda Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük fabrikası olan Adokapı ürünleri, toplam 125 bin metre karelik kapalı alana sahip Adopen bünyesinde entegre olarak uluslararası kalite standartlarında üretiliyor. Ülke çapında 1700 bayi ile talebi karşılamak için satışa başlayan Adokapı, yurtdışında da sahip olduğu yaygın satış ağı ile ihracatı hedefliyor. Günde 1000 kapı üretim ve satış ile pazann lideri konumunda olan Adokapı, önümüzdeki 3 yılda günlük 3000 kapı üretim ve satış hedefliyor.

Kalite belgelerine sahip

Kendine has üretim tekniği ve ahşap kompozit yapısıyla suya, neme, çizilmeye ve darbelere karşı yüksek direnç gösteren Adokapı; ISO 9001, ISO 14001, Yanmazlık Raporu, Antibakteriyel Raporu gibi kalite belgeleri ile müşteri memnuniyetini en üst düzeyde karşılamayı garanti ediyor.

“Altın Marka”

Antalya’da Adopen tesislerinde üretilen Adokapı, tüketicilerin en çok beğendiği ve tercih ettiği ürün olarak Tüm Tüketicileri Koruma Demeği (TTKD) tarafmdan geçen yılın “Altın Marka” ödülüne layık görüldü. TTKD son bir yıl içinde tüketicilerden gelen bütün tepkileri değerlendirerek kalite açısından beğeni derecelerini ölçtürdü.Değerlendirme sonunda ahşap kapı sektöründe Adokapı’nm bütün kullanıcılar tarafmdan “Yılın En İyi Ürünü” olarak nitelendiği anlaşıldı. Demek bunun üzerine, Türkiye tüketicilerine gösterdiği saygı dolayısıyla Adokapı’yı “Altın Marka” olarak seçti.

Özellikleri dikkat çekici

Akdeniz’in bu özel kapısı, her zevke uygun ve estetik modellere sahip olması, her ölçüye uyabilmesi, kısa sürede ve kolayca monte edilebilmesi, kolay temizlenmesi, üretim hatalanna karşı 5 yıl garantili olması, 30 dakika yangma dayanması ve bütün bunların yanında hesaplı bir fiyatla satılması gibi özelliklerden dolayı müşteri ve uygulamacılar tarafmdan büyük beğeni gördü.

Her geçen gün pazar payını artırarak üretimine devam eden Adokapı, Ar-Ge çalışmaları ile de yeni model ve renklerini müşterilerinin beğenisine sunmaya devam ediyor.

Test edilerek piyasaya sürülüyor

Ar-Ge çalışmaları Adopen ve Adokapı’nın temelidir. Bu çalışmalar olmadan özel tekniklere ve malzemelere ulaşmak mümkün olmuyor. Söz gelimi, bir oda kapışırım, kullanılabildiği sürece kaç kez açılıp kapanma ihtimali varsa, Adokapı’daki denemelerde onun çok daha üstüne çıkılır ve ürün dayanıklılığı sonuna kadar test edilir. Bu, bir anlamda ömür boyunca aşağı yukan kaç kez çarpacağı bilinen kalbimizi daha da sağlamlaştırmak ve çarpma sayısını milyonlarca kere artırmak demektir. Zaten, tesiste üretilen kapılann kalitesi uluslararası çeşitli ölçüm ve standardizasyon kuruluşlarından alman belgelerle de kanıtlanmış durumda…

Kalite ve yenilik

Adokapı’yı var eden Adopen, Antalya’nın en büyük sanayi kuruluşu olarak yıllardır birincilik kürsüsünde yer alıyor. Büyük ve durmadan gelişmekte olan bir ilin en ön sırasında olmak, ciddi sorumluluklan da taşımak anlamına geliyor. Bu nedenle Adokapı’ya hakim olan anlayış, “bu kapılan kendimiz kullanacağız” biçiminde özetlenir. Kalite ve yenilikten katiyen vazgeçilmez.

Misyonu büyük

“Dünyanın en kaliteli ahşap kompozit kapısı” dendiği zaman, dünya üzerinde akla gelen ilk markalardan biri olmak için çalışmalarına hızla devam eden Adokapı, Türkiye’nin adını, dünya pazarlarında “en kaliteli ürünler” olarak yerleştirmek için var gücüyle çalışıyor. Adokapı yönetimi, Adokapı’nın, ahşap kompozit kapı konusunda tüm dünyaya liderlik yaparak ileri teknoloji ürünü kapılan ile ölümsüz bir marka olmasını hedeflemiş.

Çevreye duyarlı

Adı daha çok turizmle birlikte anılan Antalya’da bir kapı üreticisi olmak sorumluluğu ikiye katlar. Turizmle ve çevreyle banşık bir endüstriyel girişimde örnek olmak zorundasınız. İşte, Adokapı dahil bütün ADO kuruluşlarının yaptığı da tam budur. Üretimin ve araştırmanın her aşamasında mutlak surette doğanın korunması esastır. Bu konuda uluslararası ve ulusal bütün normlan fazlasıyla yakalamış olan Adokapı çevreye duyarlık belgelerini de kazanmış durumda. ISO 14000 Çevre Yönetimi Sistem Belgesi bunların başında geliyor.

Çevre bilinci aşılıyor

Adokapı, tüm faaliyetlerinin çevre kirliliğine neden olmaksızın yürütülmesi konusunda bütün sanayi tesislerine ömek oluşturacak bir hassasiyet gösteriyor. Enerji ve doğal kaynaklan optimum düzeyde kullanmayı, kullanılan hammadde ve yardımcı maddelerde çevre kriterlerine uymayı ve bu maddelerin olumsuz etkilerini kontrol altına almayı, kirliliğin önlenmesini, atıkların azaltılmasını ve kaynağında ayrılarak maksimum geri dönüşümünü sağlamayı, çalışanlarım çevre konusunda vereceği eğitimlerle bilinçlendirmeyi, bilgilendirmeyi ve motivasyonunu sağlamayı, yapılan çalışmalan çahşanlan ile paylaşmayı, topluma açık tutmayı ve tüm paydaşlarının beklentilerini dikkate almayı, yeni yatınm ve projelerde çevre faktörünü göz önünde bulundurmayı değişmez ilkeleri arasında sayıyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu