Anasayfa / Şirket Haberleri / ADT Marine Group Su Sporları Malzemeleri İthal Ediyor

ADT Marine Group Su Sporları Malzemeleri İthal EdiyorDünya markalarının Türkiye’deki temsilcisi

ADT Marine Group, tanınmış su sporları malzemelerini ithal ederek Türkiye’de satışını gerçekleştiriyor. Türkiye’ye getirdiği kaliteli ürünler ile önemli bir pazar payına sahip olan ADT Marine Group, ürün çeşitliliği ile rakipsiz durumda.

Hakan Akın, ADT Marine Group ile dünyanın seçkin deniz sporlan ürünlerini Türkiye ile buluşturuyor. ADT Marine, su sporları işletmeciliğinin yanında su sporları ürünleri satışı ve servis hizmetini de yapması ile rakiplerine oranla bir adım önde bulunuyor. Türkiye’ye getirdiği kaliteli ürünler ile önemli bir pazar payına sahip olan ADT Marine Group, her geçen sene ürün çeşitliliğini arttırarak, su sporlan işletmecilerinin önemli eksikliğini tamamlıyor.

Yurtdışmdaki 30’dan fazla önemli markanın Türkiye’de temsilciliğini yapan ADT Marine Group, ithal ettiği ürünleri tüketici ile buluşturuyor. ADT Marine Group’un yakaladığı başan çizgisinde en önemli rol Hakan Akıria ait. Dünyanın hemen hemen her yerini gezen Hakan Akın, her ülkeden beğendiği ürünü portföyüne ekliyor. Akm sayesinde Türkiye, farklı ve yeni ürünler ile tanışma imkanı yakalıyor.

Lider markalar Türkiye’de

Hakan Akın, 7 kuşaktan bu yana denizci bir aileden geliyor. Ancak Hakan Akın ailesinden farklı olarak bu işin ticari boyutuda var. Akın, bölge olarak su sporlan malzemelerinin eksikliğini görüp ticari faaliyetlerine başlamış. Birçok ürün gamı ile pazarda yer alan ADT Marine Group, pazarda eksikliği hissedilen ürünleri Türkiye’ye getiriyor. Bu konuda hala çok büyük bir açık olduğunu belirten Hakan Akın, Türkiye olarak denizlerden yeterince yararlanamadığımızı söylüyor. “Biz de ‘Bu açığı ne kadar kapatabiliriz’ diye düşünerek dünyanın lider markalarını Türkiye’ye getiriyoruz” diye konuşan Akın, “ADT ilk kuruluşunda su sporlan malzemeleri üzerine yoğunlaşmış ve bu konuda pazarda lider olmuş ama son 3 yılda ürün gamını biraz daha geliştirerek spor malzemelerinin dışmda tekne de ithal ediyor. 15 metreye kadar Sport yacht, Cruiser, Flybridge, Fısher boat, Pantoon boat, Luxury sld & wakeboard boats kategorilerinde Monterey, Tahoe.Mako Suntracker, Stariisher, Supra, Moomba gibi dünya markalarını ithal ediyoruz. Açıkçası tekne konusunda da pazarda biz de vanz demek istiyoruz” diyor. Hakin Alan, Türkiye’ye kazandırdığı markalan İstanbul’da fuarlarda sergileyerek Antalya’yı en iyi şekilde temsil ediyor. ADT Marine Group, İstanbul’daki CNR ve Pendik’teki fuarda 10 yıldır yer alıyor. Antalya firması olarak Antalya’yı iyi bir şekilde tanıttıklarını ifade eden Alan, “Bu işe su sporlan işletmecisi olarak başladık. Şimdi tedarikçi olarak devam ediyoruz. Önce kiralama işlemleri, sonra satış showroomlan, şimdi ise ithalatlar ve servis hizmetleri veriyoruz. Hepsi kendi alanlarında güçlü markalarla çalışıyoruz. 30’dan fazla markanın temsilciliğini yapıyoruz. Bunların hepsi tanınan bilinen önemli markalardır” dedi.

  Garanti’den KOBİ’lere 2’nci el satış yapan siteCiddi bir ekonomik girdi söz konusu

Su sporları işletmeciliği yaptığı yıllarda ürün bulamadıklarını hatırlatan Hakan Akın, “Biz de seyahatler yaparak dünyada bu konuda nasıl ürünler var görmeye başladık. İlk kez Antalya Çamyuva koyuna jet sky’i ben getirip kiraladım. Otellerde kiralama olayı benimle birlikte başladı. Oteller su sporlannı önceden kendileri yapardı. Benimle birlikte taşeron firmalar da otellerde kiralama yapmaya başladı. Su sporlanndan Türkiye’ye ciddi bir ekonomik girdi vardır. Türkiye’deki kadar kapsamlı su sporlan işletmeciliği yapan yoktur. Biz bu konuda lideriz. Bizden sonra İspanya gelir” diyor.

ADT Marine bakış açısını değiştirdi

“Su sporları malzemeleri ithal etmeye başladığımız ilk dönemlerde firmamızı tanıtmak için üretici firmalan arayıp biz onlara ulaşıyorduk” diyen Akın, “Su sporlan malzemelerinin Türkiye’de iyi pazar bulacağını biliyorduk. Kendimizden söz ettiğimizde ciddi tecrübelerimizin olduğunu anlattıkça bize daha ılımlı baktılar. Bizim konudan anladığımızı gördüklerinde yabancı markalar ‘Bizim ürünlerimizin Türkiye’de satışını yapar mısınız’ diyorlar. Doğru iş yaptık. Başarılı olduk. İlk başlarda çok prensipli hareket edip ödemelerimizi zamanında yaptık. Örneğin Almanlar ticaret hayatlannda çok katıdır. Ama artık öyle değil. Almanya’dan 2-3 firma sipariş anında fiyat bile konuşmadan ürünü gönderiyor. Çünkü güven oluşturduk. Bu güveni sarsmadan çalışıyoruz. Türkiye aslında Avrupa’nın her geçen gün ilgisini çekiyor. Özellikle bizim sektörde Antalya Serbest Bölgesinde çok ciddi tercih edilen markalar oluşmaya başladı. Avrupa’ya nazaran daha ekonomik fiyatlı ürünler ortaya çıkartılıyor. Cannes, Monaco, Cenova’daki boat showlarda Türk tekneleri artık boy gösteriyor. Bunlar aslında Antalya’daki sessiz devlerdir. Büyük fuarlarda dünya devlerini zorluyorlar” şeklinde konuşuyor.

ADT Marine çok farklı

ADT Marine Group, su sporları ayağında işletmecilik de yapıyor ürün satışı yapıp ve servis hizmeti de veriyor. İş kollanyla birlikte rakiplerinin olmadığım söyleyen Hakan Akın, “Servis konusunda tek başına rakibimiz olabilir. Bu üçünü yapan tek firmayız. Antalya Serbest Bölgesindeki firmamızı kurduktan sonra Irak ve İran gibi ülkelere de ihracata başladık. Çok hızlı değil ama ikinci şirketimizin kurulmasındaki amaç buydu. Komşu ülkelerdeki su sporlan malzemelerin tedarik etmek istiyoruz.Aynca hedeflerimiz içinde Amerika’da gördüğüm karada tekne raflama sistemini de Türkiye ile tanıştırmak istiyoruz” diye konuştu.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir