Anasayfa / Şirket Haberleri / Afyon’daki Varan tesisleri satılıyor

Afyon’daki Varan tesisleri satılıyorYılların Varan markasını Ulusoy’a satarak otobüs işletmeciliğinden çıkan Varsan, şimdi de Afyon’daki ‘efsane’ Varan Tesisleri’ni satıyor. İstanbul Gümüşsuyu’nda da 15 oda bir butik oteli hizmete açmak için gün sayan Varsan’ın Afyon tesislerine termal gruplarının büyük ilgi gösterdiği bildiriliyor.

varan tesisleriTürkiye’nin lüks otobüs işletmeciliği ile tanıdığı Pekuysal Ailesi, yoluna artık turizm projeleriyle devam ediyor. Yıllann Varan markasını geçen yıl en büyük rakibi Ulusoy’a satan Varsan’ın sahibi Pekuysal Ailesi, geçen temmuz ayında Ankara’da 180 odalı Möven-pick Oteli’ni faaliyete geçirdi. Bir iki ay içerisinde de İstanbul Gümüşsu-yu’ndaki 15 odalı butik otelini hizmete sokacak. Varsan Yönetim Kumlu Başkanı Enis Pekuysal, otobüs işletmeciliğinden tamamen çıktıklarını ve yollarına turizm sektöründe devam karan aldıklannı belirtiyor.
Varsan Grubu, Varan’ın ardından önemli bir satış karannı daha bu yıl hayata geçirmeye hazırlanıyor. Grubun bir tür efsane olmuş Afyon’daki Varan dinlenme tesisleri de bu yıl içinde satışa çıkanlacak. Afyon’da çok önemli bir kavşakta bulunan 40 dönüm araziye özellikle turizm şirketleri büyük ilgi gösteriyor.

TERMAL RUHSATI VAR

Bu ilginin nedenini araziye dönük alınmış olan termal işletme ruhsatı oluşturuyor. Bilindiği gibi termal, son dönemin en popüler turizm yatırım alanlarından. Afyon’da en son alınan termal ruhsatlarından birine Varan’ın 20 yıl boyunca kullandığı konaklama tesisinin bulunduğu 40 dönüm arazi sahip. Bu da ilgiyi doruğa çıkarmış. Ayrıca, arazi, Ankara, İzmir, Antalya’yı birbirine bağlayan karayollarının da kesişme noktasında bulunuyor. Bu da ilginin diğer bir nedeni.

Varsan, arazi için 7 milyon dolar fiyat belirlemiş. Aldığımız bilgilere göre Türkiye’nin en önemli termal otel işletmecileri araziye talip. “Varan markasının satışı ile birlikte yollarına turizm ile devam etmelerinden ötürü, Afyon tesisini neden kendilerinin bünyesinde değerlendirmediklerine ilişkin sorumuza, Enis Pekuysal şu yanıtı verdi:

  Kiler Alışveriş Halka Arz için Talep Toplamaya Başlıyor

“Arazi, turizm tesisine çok uygun bir lokasyon ve altyapıya sahip. Turi2-min termal alanında ilerlemek isteyen şirketlere büyük olanak sunuyor. Arazimizde 30 dereceye kadar sıcak su çıkıyor. Biz ise şehir otelciliğinde büyümek istiyoruz”.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Hangi Klimayı Tercih Etmeli

Geçtiğimiz yıl ÖTV teşvikinin de etkisiyle bir milyon klima satıldı. Türkiye, split klimada Avrupa’nın üretim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir