Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Ağrıda Hayvancılık Yatırımı Yapılabilir

Ağrıda Hayvancılık Yatırımı Yapılabilir

AĞRI HAYVANCILIK ÖNE ÇIKIYOR
YATIRIM İÇİN EN CAZİP SEKTÖRLER
DAMIZLIK SIĞIR YETİŞTİRİCİLİĞİ – ET BESİCİLİĞİ – SÜT İNEKÇİLİĞİ – ARICILIK – ÇAĞRI MERKEZLERİ EL HALICILIĞI – KENT MERKEZİNDE OTEL YATIRIMI – TARIM MAKİNALARI İMALATI – ET MAKİNALARI ÜRETİMİ

agri yatirimAğrı’da gerek talep-pazar-kaynak, gerekse yatırım boyutları, karlılık ve risk derecesi bakımından yatırımda beş sektör öne çıkıyor. Kent, hayvancılık, turizm, madencilik gibi farklı sektörlerden potansiyele sahip.Damızlık sığır yetiştiriciliği, et besiciliği, süt inekçiliği, arıcılık yatırım için en karlı alanlar olarak görülüyor. Bunların dışında et ve şarküteri ürünleri, çağrı merkezi, tarım makineleri imalatı, kent merkezi otel yatırımı, el halıcılığı yatırımcı bekleyen diğer önemli alanlar olarak sıralanıyor. Hatta hayvancılıkla ilgili potansiyeli artırmak için bölgede besicilik sanayi bölgesinin kurulması için çalışmalar sürüyor.

Kentte, Ağrı-Doğubayazıt karayolu üzerinde yer alan OSB’nin birinci etabının altyapı çalışmaları tamamlanmış durumda, iki işletmenin faal olduğu OSB’de iki tanesinin de inşaatı devam ediyor. Ağrı’nın yatırım potansiyeli taşıyan diğer alanı madencilik. Kentte, pomza, perlit, tuğla-kiremit, kireçtaşı, andezit, asbest, krom, altın, mermer gibi madenler bulunuyor. Madencilik faaliyetlerinin yoğun olmadığı Ağrı’da sadece birkaç mermer ocağı, tuğla fabrikası, pomza ocağı ve krom madeni var. Diyadin ilçesinde özel bir maden firması tarafından altın çıkarılması gündemde.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir