Anasayfa / Şirket Haberleri / AHK Markası Yurt İçi ve Yurt Dışında Büyüyor…

AHK Markası Yurt İçi ve Yurt Dışında Büyüyor…AHK Markası Yurt İçi ve Yurt Dışında Büyüyor…

Türkiye’deki başarılı çalışmalarından sonra yurtdışında da önemli projeler içinde yer alan AHK, yurtdışındaki hedefini daha da büyüttü. AHK Interiors Yönetim Kurulu Başkam Haldun Kilit “Türk Mali ürünleri yurtdışında kullanarak, Türk işçiliğini yurtdışında göstermeyi misyon edindik. Bu şekilde büyümeye devam edeceğiz” diyor.

AHK Interiors, 1996 yılından bu yana yurtiçi ve yurtdışında iç mimari proje, anahtar teslimi projelerde yer alıp dekorasyon malzemeleri üretiyor. İçinde bulunduğu projeler ile Türkiye’yi yurtdışında temsil eden AHK, yurtdışındaki hedeflerini daha yukarıya taşıdı. AHK, yeni ortağı olduğu 40 yıllık geçmişi bulunan Derin Design markası ile 15 farklı ülkeye satış noktası kurup ihracatını arttırırken yurtdışı markası olan AHK International ile de UAE, Kazakistan ve Azerbeycan’da büyümeyi hedefliyor.

2 kişi ile başlayan ticaret hayatına atıldıklarını söyleyen AHK Interiors Yönetim Kurulu Başkam Haldun Kilit, şimdi ise yurtiçinde 250 yurtdışında ise 50 kişilik bir ekiple hizmet verdiklerini söyledi. Kilit, “AHK, projeden, uygulamaya, üretimden pazarlamaya konusunda minimum 20 yıl tecrübesi olan uzman bir ekiple çalışıyor” diyor. Haldun Kilit, ilk olarak üretim alt yapılan hakkında bilgi verdi; “15.000 m2 kapalı alan içerisinde AR-GE merkezi, boya laboratuarı, iskelet, dikiş ve döşeme vvorkshoplan, paslanmaz ve metal atölyesi, 1000 m2 iç mekan ve bahçe hareketli mobilya, aydınlatma, kendi markamızda kumaş ve duvar kağıdı koleksiyonu bulunan, aynca dünyaca ünlü tasarımcılar ve kendi proje markamız plan A+Partners tarafından tasarlanan contract 6 adet çalışır durumda otel odası mevcut. Hem müşteri hem ekibimize sınırsız olanaklar sunan bir koleksiyon ve alt yapı bizi farklı kılıyor diye düşünüyorum.”

Kalitesi tescilli

AHK yıllardır personel eğitimine büyük önem veriyor. Gerek proje, gerek üretim gerekse pazarlama konusunda profesyonel eğitim destekleri aldıklarını söyleyen Kilit, “Şu an üretim ve şirketimiz İSO 9001, 2000 ve ISO 1400, 2004 çevre koruma belgelerine sahiptir. Aynca AHK 2010 proje ve uygulama alamnda Tüketici Kalite Ödülü ne layık görülmüştür. Bunun yanında da 2011’de AB Kalite Ödülü kazanmıştır” diyor.

Türk malı ürünler kullanıyor

AHK şu an Türkiye başta olmak üzere Dubai, Abudhabi, Azerbeycan ve Kazakistan’da projeler gerçekleştiriyor. Kilit, “Yurtdışı markası olan AHK International LLC doğru projelerde yer alan ve en önemlisi Türk Mali ürünleri yurtdışında kullanarak, Türk işçiliğini yurtdışında göstermeyi misyon edinmiştir. Bu şekilde ileriki yıllarda büyümeye devam edeceğiz” şeklinde konuşuyor.

Zincir otellerin tercihi
ÂHK, yurtiçinde uzun yıllardır zincir oteller ile çalışıyor. Son olarak Hilton, Dedeman Hotels&Resort, Martı Gyo, Paloma Hotels ve Renaissance inşaata ait St. Petersburg’daki Intercontinental Hotel’e ait projelerde anahtar teslimi uygulamalarını gerçekleştirdiklerini söyleyen Haldun Kilit, “Yurtdışmda ise şu an Rixos Palm Jumeriah, Zayed Üniversitesi Abudhabi, Mafraq Hospital Abudhabi, Twintowers Dubai şu an uygulamasmı yaptığımız projeler” dedi.

“Büyüme hedefindeyiz”

  Tab Gıda, 'Ekmekevi' Markasıyla Hamburger ve Tost Ekmeği Satacak

AHK, yurtiçi ve yurtdışmda taahhüt anlamında büyük gruplar ile görüşmelerini sürdürüyor. Hedeflerini bir önceki yıla göre 3 kat arttırmış olduklarını ifade eden Kilit, “Üretimdeki yüzde 30luk makine parkı ve kapalı fabrika bina yatırımımız ile birlikte, uluslararası projelerde A+Partners proje ortaklıklarımızla içmimari ve mimari projelerde büyümeyi, yeni ortağı olduğumuz Derin Design markası ile yurtdışmda yaklaşık 15 farklı ülkeye ihracat ve satış noktası oluşturmayı gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Bu sene 40. yılım kutlayan Derin Design, önemli bir adım atarak, AHK Interiors’m iştirakiyle anonim ortaklığa dönüştü. Modem mobilya alanında uluslararası başanlanyla köklü bir yer edinen Derin Design markası, otel, hastane, ofis ve ev projelerinde AHK Interiors’m üretim gücünü arkasma alarak çok güçlü bir yapıya bürünüyor. Aynca GW markası ile öncelikli Türkiye içerisinde birçok projede yol almayı ve AHK International firmamızla, UAE, Kazakistan ve Azerbeycan’da büyüme hedefindeyiz” diye konuştu.

İhracatını her sene arttırıyor

AHK, 2008 yılından beri Antalya Organize Sanayi Bölgesindeki fabrikasından ciddi ölçekte ihracat gerçekleştiriyor. 2008’de 200 konteynır ile başlayan ihracat, 2009’da 280, 2010 yılında ise 500’lü rakamları yakaladı.

Özellikle AHK International markası ile uluslararası anahtar teslimi projelerde yer alan AHK basta Dubai olmak üzere, Abudhabi, Moskova, Azerbaycan ve Kazakistan’a yoğun bir şekilde ihracata devam ediyor.

Kalite yolundan şaşmıyor

AHK sektörün hem proje, hem uygulama, hem üretim hem de pazarlama kulvarında yanşıyor. Haldun Kilit, “Her departmanımızın piyasadaki rekabetten dolayı özellikle rakamların düşük olmasının piyasada kalitenin ciddi bir şekilde düşmesi konusunda rahatsızlığını sürekli dile getiriyor. Fakat her zaman kaliteli ve uygun fiyatlı işimizi zamanında teslim etme politikası ile yolumuza devam ediyoruz” diyor.

Haftalık eğitimler veriliyor

AHK, eğitim konusunda ciddi yol almış durumda. “AHK’nın misyonu tüm ekibini eğitmesi ve aramıza katılan her yeni bireyin AHK okulundan mezun olmasıdır” diye konuşan Haldun Kilit, “Her departman haftalık eğitimlerle kendini geliştirip, öncelikle kendine sonra şirketine faydalı olmak için yanş halindedir. Daha sonra kendilerine sunulan enstrümanlar önem taşıyor. Bugün alt yapı olarak AHK proje departmanından üretim departmanına kadar her bireyin faydalanacağı bir bilgi birikimi ve ürünsel alt yapıya ciddi bir yatınm gerçekleştirmiştir. Bu da önümüzü açıp bizleri geliştireceğini düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Yoğunluk turizm sektöründe

AHK bugün yaklaşık yüzde 70 oranında turizme hizmet veriyor. Alt yapısının çok yönlü olması aynca farklı ülkelerde proje işleri takip etmesi nedeniyle Antalya’daki otel yatırımlarının azalması AHK’yı etkilemedi. Haldun Kilit şöyle konuştu; “Yumurtalan farklı sepetlere koyma felsefesinden yola çıkacak olursak, senelik tumoverimizin yüzde 65-70’inin yurtdışı projeler olduğunu belirtmek isterim. Bu da ülkemizde gerçekleştirdiğimiz işler dışında, bizim hem ülkemizi yurtdışmda tanıtma ve Türk Malı’nı gerek bilgi gerekse ürün olarak ihraç etme konusunda bizlere büyük fırsatlar tamyor. Firma olarak da bunun haldi gururunu yaşıyoruz.”
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

2 Yorumlar

  1. mobilya boyacisiyim yurtdisinda calismak isterim

  2. Ahk kının bursa sheraton otel de yaptığı işleri gördüm bu kadar büyük bir firmanın nasıl böyle bir işi olur merak ettim adeta inegöl mobilyası ,diğer yan tarafında bulunnan crowne plaza otel de ise mobilya firmasına bakınca sanki italya dan gelmiş ürünler gibi bu konuda bursa firması olan kenan şenocak iç mimarlık ve mobilya yı tebrik ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir