Anasayfa / Haberler / Ahşap Kompozit

Ahşap KompozitAhşap Kompozit

Ahşap Kompozit deck, plastik ve ahşabın üretim zamanları sonucunda bir araya gelmesiyle elde edilen üstün özelliklere sahip yeni nesil dış mekan taban kaplamasıdır. Uluslararası markette tanınan ve geniş kullanım alanı bulan kompozit deck ürünleri son yıllarda ülkemizde de geniş kitleler tarafından kullanılmaya başlamıştır.

Dış mekanlarda kullanılan ahşap malzemelerin zarara maruz kaldıkları ve neticesinde fiziki bozukluklara (dönme, çürüme, küflenme, kıymıklanma) uğradığı bilinir. Sıcaklık değişimleri, yağmur suyu, nem gibi doğa olayları Ahşap Kompozit ürünlere etki etmemektedir.

Ahşap Kompozit deforme olmadığı için, doğal ahşaba uygulanması gereken yıllık bakım ve masraflarından tasarruf edilir.

1. Kompozit Deck Döşeme Hangi Malzemelerden İmal Edilir?
Kompozit Deck Döşeme’de geri dönüşümlü ağaç talaşı, yüksek yoğunluklu polietilen, renk pigmentleri, mantar önleyici, küf önleyici ve parazit önleyici bileşenler bulunmaktadır. Buna ek olarak, Strandex teknolojisi kullanılarak üretildiğinden, Kompozit Deck döşemenin beş önemli özelliği bulunmaktadır:

Mantar ve Küfe Karşı Koruma
Kompozit Deck döşeme mantarı engelleyici bileşenler içerdiğinden, küf, mantar gibi unsurların zararlarından etkilenmez. Bununla birlikte, tüm döşemelerde olduğu gibi, yüzeyde mantar ya da küf birikimini engellemek üzere, gerekli temizlik ve yıkama işlemleri belli aralıklarla yapılmalıdır. Kompozit Deck döşeme, en yüksek kalite kompozit döşemeyi size sunmaktadır.

UV Bozulmasına Karşı Koruma
İkinci olarak, Kompozit Deck döşemenin UV bozunumuna karşı arttırılmış bir koruması vardır. Her bir ahşap şeridinde, talaş yüksek yoğunluklu polietilen ile kaplanmaktadır. Bu da güneşin zararlı ışınlarından korunmaktadır. Bu şekilde piyasadaki diğer birçok ürüne nazaran daha az renk kaybına sahip olmaktadır. Tüm kompozit döşeme panelleri kuruluma kadar hava etkilerine maruz kalabilmektedir. Kompozit Deck döşemesinde ise daha az renk kaybı görülecek, kurulumdan itibaren 8-12 hafta içerisinde rengi sabit kalacaktır.

Su Emilimine Karşı Koruma
Üçüncü olarak, Kompozit Deck döşemenin su emilimine karşı arttırılmış koruma özelliği bulunmaktadır. Buna ek olarak, talaş unu şeritleri HDPE tarafından korunduğundan, suyun etkileri en düşük seviyededir.

Dayanıklılık
Birincisi, piyasadaki en dayanıklı döşeme levhasıdır. Strandex teknolojisi ile, talaş şeritleri, ekstruderden spagetti şeritleri gibi çıkmaktadır. Her bir ağaç unu şeridinde, yüksek yoğunluklu polietilen bulunmaktadır (HDPE). Bu şeritler daha sonra bir ipin şeritleri gibi sıkıştırılmakta, böylece ip daha sağlam bir hale getirilmektedir.

2. Kompozit Deck Garantisi Nedir?
Kompozit Deck Döşeme, 15 yıllık sınırlı garanti sunmaktadır. Tam garanti için bizimle irtibata geçiniz.

3. Kompozit Deck Döşeme boyanabilir ya da lekelenebilir mi?
Kompozit Deck Döşeme, ahşap ve polimeri kuvvetli, neme dirençli bir malzeme haline getiren kendine has bir sistemle imal edilmektedir. Sonuçta kendine has bir şekilde ortaya çıkan bu ürünü zımparalamak ya da boyamak zorunda değilsiniz. Bununla birlikte, ürünü boyayabilirsiniz, fakat bu şekilde garantisi ortadan kalkacaktır.
4. Ne tür dizayn ve renkler vardır?
Kopmozit Deck döşemenin iki tür dizaynı vardır: Dört farklı renkte, Çizgili ve Ağaç Damarlı. Böylece size evlerin dış ahşap yapılarını, yalancı mermerini, tuğla, taş ya da betonu tamamlayacak çekici, konforlu ton seçenekleri sunmaktadır. Bu dört renk Gri, Meşe, Vişne ve Gül Ağacıdır. Kompozit Deck Döşeme H tipi taşıyıcılar üzerine kurulmakta olup, bağlayıcı mesnetler gizli kalacak şekilde kurulmaktadır. Tam ve mükemmel bir kurulum için, size yukarıda bahsi geçen renklerde, çevreleme panelleri ve köşeler de sağlanmaktadır. Kompozit Deck’in diğer önemli bir uygulaması ise, üç ayrı renkte imal edilen dış giydirmedir.

  Kanada'da eğitim

5. Kompozit Deck Döşemeyi monte etmek için neler gerekmektedir?
Kompozit Deck döşeme, ahşap için kullanılan aletlere benzer aletlerle kesilmekte, delinmekte ve vidalanmaktadır. Güvenlik gözlükleri ve uygun giysi her zaman için gereklidir. Tavsiye edilen tutturucular ve kurulum için daha fazla bilgi almak için, lütfen bizimle irtibata geçin.

6. Kompozit Deck Döşeme hangi boyutlarda satılmaktadır?
Kompozit Deck Döşeme, aşağıdaki boyutlarda üretilmekte ve satılmaktadır:

• 4000x120x22 mm
• 4000x140x23 mm
• 4000x140x24 mm (Açık Arka Döşeme: daha hafif ve daha ekonomik)

7. Kompozit Deck Döşeme’nin bakımını ve temizliğini nasıl yaparım?
Birkaç bilinen kuralı uygulayarak, Kompozit Deck döşemelerinizin güzel ve temiz kalmasını sağlayabilirsiniz. Lekelere hızlı bir şekilde müdahale edin. Döşemenin yüzeyinden içeri nüfuz etmesine ya da güneş ışığı altında ısıya maruz kalmasına izin vermeyin.
Yağ bütün yüzeylerde lekeye sebep olacaktır. Barbekü ızgaranızın altına bir sıçrama ihtimaline karşı bir koruyucu yerleştirin.

Döşeme kalıplarınızın yeterli boşluğa sahip olduğundan emin olun. Bu, suyun döşeme yüzeyinde birikmesini ve lekeye sebep olmasını engelleyecektir. Düz bir alet kullanarak, gerekli durumlarda, uygun bir tahliye işlemini temin etmek üzere, kalıplar arasındaki boşlukları temizlemelisiniz.

Temiz görünse bile, döşemenizi belli aralıklarla bir hortum vasıtasıyla yıkayın. Böylece, havanın sebep olduğu ve küf ya da mantar gelişimini hızlandıran polen ve diğer hava kaynaklı kirleticilerin yüzeyde birikmesini engellemiş olursunuz.

8. Kompozit Deck Döşeme ahşaptan pahalıya mı gelir?
Kompozit Deck Döşeme ahşaptan daha pahalı değildir. Başlangıçtaki maliyet daha fazla ise de, döşeme kalıplarını korumak için yıllık boyama işlemi gerekmemesi nedeniyle ürünün düşük bakım özellikleri nedeniyle, gerekli masraflar ahşaptan daha az olacaktır. Sadece Kompozit Deck döşemeyi monte edin, birkaç kolay bakım ve temizleme prosedürünü takip edin ve böylece Kompozit Deck döşemenizden yıllarca faydalanın.

9. Taraça direklerini Kompozit Deck Döşeme üzerine monte edebilir miyim?
Evet, fakat, Kompozit Deck Döşemenin değil, alttaki kirişin destekleyici bir mekanizması olmalıdır. Kompozit Deck Döşeme kiriş ya da boylama olarak kullanılmamalıdır.

10. Kompozit Deck Döşeme için maksimum kiriş açıklığı nedir?
Maksimum kiriş açıklığı 32 cm’dir.

Ahşap ve polimerin basınç altında preslenmesiyle üretilen WPC DECK ile, ferah ve zevkli mekanlara sahip olmak mümkün. Artık evinizde olduğu gibi dış mekanlarınızda da ahşabın keyfini ve rahatlığını yaşayabilirsiniz.

Bizimle iletişime geçmek için;
www.deckingmarket.com adresini ziyaret edebilirsiniz.
Saygılarımızla… Decking Market
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Marka şehir: Nevşehir

Nevşehir Ekonomisi Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Gıda Depolama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir