Anasayfa / Şirket Haberleri / Airbus, 20 Yılda 3.2 Trilyon Dolarlık 26 Bin Yolcu Uçağı İmal Edilecek

Airbus, 20 Yılda 3.2 Trilyon Dolarlık 26 Bin Yolcu Uçağı İmal Edilecek 

Toplam değeri 3.2 trilyon dolar olan bu uçakların önemli kısmı hizmet ömürlerini tamamlayan yolcu ve kargo uçaklarının yerini alacak. Toplam uçak sayısı 14 binden 29 bine yükselecek.

Geçen yıl hazırladığı rapora göre 900 adetlik artışın olduğuna dikkat çeken Airbus yetkilileri, bunu ekonomideki büyüme rakamlarındaki yükselişe bağlıyor. Geçen yıl yüzde 4,7 yerine bu yıl yüzde 4,9’lük büyümeyle hesaplanan raporda en hızlı gelişimin tek koridorlu, kısa-orta mesafedeki uçak pazarında yaşanması öngörülüyor.

FİLOLAR BÜYÜYOR

Yeni imal edilmiş uçaklardan 10 bini eskilerin yerini alacak. 15 bin uçak da havayolu şirketlerinin filolarının büyümesinde kullanılacak. Airbus COO’su John Leahy, şöyle dedi:
‘Ekonomik toparlanma öngörülenden çok daha hızlı şekilde gerçekleşti ve bu da sektörün krizler karşısında esnekliğini artırırken insanların uçma istek ve gerekliliklerinin de karşılanmasını sağlıyor. Özellikle tek koridorlu uçak sektörü oldukça güçlü. Bizim bu segmentte yer alan A320neo konseptimiz müşterilerimize en son teknolojiyi sunarken ortak kullanım özelliklerimizi en yüksek seviyede tutarak geleceğin ihtiyaçlarını da karşılıyor. Tüm ürün gruplarımız önümüzdeki yıllarda ihtiyaç duyulacak sürdürülebilir büyümenin ekonomik ve ekolojik ihtiyaçlarını karşılayacak özelliklere sahip.’

Yolcu hacminde ABD iç hatları yolcu başına gelirde yüzde 11.3 ile ilk sırayı alırken yüzde 8.4 ile Çin iç hatları ikinci, Avrupa içi yolculuklar yüzde 7.2 ile üçüncü sırada.

HİNDİSTAN İLK SIRADA

Yolcu trafiği büyümesinde ise Hindistan iç hat trafiği yüzde 9.2 ile ilk sırada. Hindistan’ı Orta Doğu ile Güney Amerika ve Kuzey Amerika ile Çin arasındaki trafik büyümesi izliyor.
İSTANBUL, (DHA)

  KOBI'ler bu yazılımla daha verimli yönetilecekYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir