Anasayfa / Kariyer ve İş / Akbank 2014 Yılında 1600 Kişiye İş İmkanı Sağlayacak

Akbank 2014 Yılında 1600 Kişiye İş İmkanı Sağlayacak
SAHA ELEMANI ALACAK

Eylül 2013 itibariyle 975 şube ve 16 bini aşkın çalışan sayısına ulaşan Akbank bu yılı hedeflediği gibi 45-50 yeni şube açılışı ile tamamlayacak.

2014 yılında da şube açılışları yaparak organik büyüme planları yapan banka bu kapsamda yıl boyunca bin 600 kişiye iş imkanı yaratacak. Söz konusu yeni personel alımlarını saha ağırlıklı olarak gerçekleşeceğini söyleyen Akbank İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bade Sipahioğlu Işık, bankanın işe alımlardaki stratejisi hakkında ise şu bilgiyi veriyor:

akbank personel alimlari“Bankamız İK stratejileri ve büyüme planları paralelinde saha ve genel müdürlük ihtiyaçlarına yönelik işe alım faaliyetlerini deneyimli ve deneyimsiz olmak üzere iki farklı kategoride gerçekleştiriyor. Deneyimli alımlar için bankacılık sektöründe bir yıl ve üzeri tecrübeye sahip profesyonelleri, pozisyonun gerektirdiği yetkinlikleri göz önünde bulundurarak değerlendiriyoruz.

Adayların kurumsal kültüre uygun olmalarına özen gösteriyor, deneyim ve bilgi birikimini aktaracak, bankamıza katma değer sağlayacak, potansiyeli yüksek adayları tercih ediyoruz.

Yeni mezun alımlar içinse, geleceğin yöneticileri olarak yatırım yaptığımız yeni mezun veya bankacılık tecrübesi olmayan gençleri değerlendiriyor ve potansiyel adayları belirleme sürecinde yetenek testleri, yetkinlik envanteri ve yetkinlik bazlı mülakatlar gibi çeşitli yöntemler kullanıyoruz.”

akbank

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir