Anasayfa / Şirket Haberleri / Akbank çekim tekniğiyle farklılaşıyor

Akbank çekim tekniğiyle farklılaşıyorSon günlerde birçok banka yeni imaj kampanyasıyla mecraya çıkıyor. “Neden olmasın” slo-ganlı imaj kampanyasıyla kurumsal üstünlüklerini ve yeteneklerini farklı bir yaklaşımla anlatan Akbank da bu kuramlardan biri.
Daha önceki reklam filmlerinde olduğu gibi bunda da yaratıcı ajans, Publicis Yorum. Şirketin ekibi yine farklı bir çekim tekniği uygulamış. Hatırlanacağı üzere daha önceki reklamlar rotoscoping tekniği ile yapılıyordu. Yani önce film gerçek oyuncularla gerçek mekanlarda çekiliyor, ardından her ayrıntısına kadar kare kare bu görüntüler animasyona çevriliyordu. Yeni reklam filminde ise yaratıcı ekip, birbirinden bağımsız 24 hikâyeyi anlatmak için yaklaşık 50 ayrı iç hikâye çekerek başlamış işe. Her bir hikâye için de o hikâyeye müdahale edecek ellerin çekilmesi gerekmiş. Ve bunun bir post-pro-düksiyon marifeti gibi görünmemesi için bu planlar orijinal mekânlarda çekilmiş.

Çekilen tüm malzemenin bilgisayar ortamında toparlanması, ardından akan görüntülerin sette çekilmiş olan fotoğraf karelerine yerleştirilmesi ve görüntülerin fotoğraf dokusuna kavuşması için renklendirilmesi gibi aşamalardan geçilmiş. Dolayısıyla oldukça zahmetli olmuş yaratım süreci. Peki etkisi nasıl olacak? Onu ilerleyen günlerde göreceğiz.
Bu Konularda İlginizi Çekebilir

Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir